Каролина Гочева

В

Вори

Гостин
Македонска музика не слушам,освен чесни исклучоци..
Каролина не ја сакам ниту ја слушам,али не знам на кое радио и ја чув новата песна,и ептен ми се свиде.
Полн погодок секоја чест.
 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
Супер женска!
„Крај“ мислам дека и е врв!!
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Вечерва со почеток во 22 часот на Сител 3 ќе се прикажува концертот на Каролина од Универзална сала од крајот на 2008 година​

Концертот "MАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ"
вечерва во 22 часот на Сител 3
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Каролина во предновогодишна еуфорија


Ако нашите естрадни ѕвезди продолжат со ова темпо да ги трошат своите пари на новогодишни подароци и украси, ќе треба добро да се испотат во новата година ако не сакаат да имаат празни сметки во банка. Но ако се раководиме според онаа народната - “рака што дава не се суши“, тогаш за нашата згодна Каролина нема зима. Битолското девојче посетата на родниот град ја искористи за дополнување на домашниот новогодишен декор. Изгледа Каролина решила да има најубаво украсена елка во регионот, па во избирањето ламиони и украси се советуваше со сестра си и со својата блиска пријателка. Ние веруваме дека Дедо Мраз ќе знае да го награди трудот на убавата пејачка и дека под блескавата елка ќе и остави подарок каков што посакува. Можеби телефонскиот број на новото момче.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
ПОП-ЅВЕЗДАТА СО 19 ИЗМИСЛЕНИ ПРОФИЛИ НА ФЕЈСБУК

Лажната Каролина закажала состанок со фан на вистинската

"Не ги разбирам луѓето и нивната потреба да се кријат под туѓо име. Се ставам во нивна кожа и не знам што би постигнала кога би се претставила како Лепа Брена или Цеца", вели Каролина

Поп-ѕвездата Каролина Гочева има 19 лажни профили на популарната друштвена мрежа "Фејсбук", а само два се нејзини, кои самата си ги отворила. Бројот на луѓе што тврдат дека се вистинската Каролина сe повеќе се зголемува. Една непозната девојка, претставувајќи се како пејачката, закажала средба по телефон со еден дечко што мислел дека е во контакт со вистинската Каролина.

"Вчера проверував, моментално има 18 или 19 лажни профили, и сите тврдат дека сум јас! Пред нешто помалку од една година, преку Дирекцијата за заштита на лични податоци, ги избришав сите лажни профили кои тогаш на Фејсбук беа околу 20-ина, а исто толку имаше и на Мајспејс, Хајфајф, на Скајп. Не ги разбирам луѓето и нивната потреба да се кријат под туѓо име. Еве, се ставам во нивна кожа и не знам што би постигнала кога би се претставила како Лепа Брена или Цеца", ни напиша вчера Каролина од нејзиниот вистински профил.
Како најчудна случка во која поп -ѕвездата сe уште не може да верува, е љубовта која се родила помеѓу некоја девојка што се претставувала како Каролина и дечко кој мислел дека е во контакт со вистинската Каролина.
"Девојката што се претставила како мене, дури и на телефон зборувала со дечкото и се договарала за средба. Накусо, се родила љубов. Тој заговор го открив пред некој месец. Тогаш на мојот вистински профил ми пиша еден дечко и ми вели: 'А што, сега се правиш дека не ме познаваш? А до вчера се колнеше во мене!'". Се разбира дека не ми веруваше кога му кажав дека тоа не сум била јас", открива Каролина.
Освен на Фејсбук, како Каролина лажно се претставуваат и луѓе на Мајспејс и на Хајфајф. Вистински профили на Каролина на Фејсбук се само два, едниот е службен и брои 1.903 пријатели, а другиот е приватен со 374 пријатели.

За оние кои сакаат да бидат дел од официјалната фан страна за Каролиа на Фејсбук:
http://www.facebook.com/pages/Karolina-Goceva/193049849555?v=wall
 
Член од
11 јануари 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Екстравагантната КАРОЛИНА ГОЧЕВА во петок ќе пее на Плоштад по повод визната либерализација.
Истиот ден свој настап ќе имаат и Чилич, Фетбој Слим, како и други македонски ѕвезди Калиопи, Елена, Ламбе, Владо, Гаџа.

ДЕВОЈКО крајно време е да се послужиш со помагалото "Речник на странски зборови и изрази" и да прочиташ објаснување за поимот "eкстравагантност".

Песната КРАЈ беше најслушана минатово лето, долги недели беше 1 место на сите можни листи, хит на неделата на сите радија, така да нечии констатации за популарност/непопуларност на Каролина, паѓаат во вода затоа што не се ни од блиску компетенетни таквите мислења на луѓе кои и не слушаат и не пратат македонска музика.
Што е најинтересно, песната КРАЈ се уште е на топ листа на нашите телевизии, после 7 месеци откако е излезена и песната, и спотот.
Не знам колку си компетентна и имаш такви информации за сите радио топ листи па да кажеш дали Каролина е прва или не.... Инаку песната се врти по сите телевизии сега заради тоа што спотот до телевизиите беше доставен долго време подоцна откако излезе....
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Според естрадниот магазин Бекстејџ, КАРОЛИНА ГОЧЕВА заедно со Калиопи и Слаткар е избрана за најуспешна естрадна личност за минатата година, поради мехапопуларниот хит КРАЈ, дуетот со ОТ Бенд, наградите на Сунчане скале, разните номинации на други престижни награди, потпишувањето договор со продукцијата Емоушн, гостувањето на албумот на Арсен Дедиќ и најновотото - ЗА ГОДИНА ДВЕ, за која многумина би рекле дека е најдобрата балада на Каролина

Единствената и екстравагантна КАРОЛИНА - науспешна пејачка за 2009 година :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
3
Па нели има дечко Хрват што сеа нов број од дечкото!!
 
Член од
11 јануари 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Според естрадниот магазин Бекстејџ, КАРОЛИНА ГОЧЕВА заедно со Калиопи и Слаткар е избрана за најуспешна естрадна личност за минатата година, поради мехапопуларниот хит КРАЈ, дуетот со ОТ Бенд, наградите на Сунчане скале, разните номинации на други престижни награди, потпишувањето договор со продукцијата Емоушн, гостувањето на албумот на Арсен Дедиќ и најновотото - ЗА ГОДИНА ДВЕ, за која многумина би рекле дека е најдобрата балада на Каролина

Единствената и екстравагантна КАРОЛИНА - науспешна пејачка за 2009 година :vozbud::vozbud::vozbud:

хахаха, Бекстејџ еден релевантен фактор што е :nesvest:... па соработуваат како да не ја избере... сигурно нема да ги пофали Ламбе, Елена, ДНК... туку Каролина, Калиопи.... ДИЈАМАНТЕ од премногу возбуда пази да не имаш проблеми со здравјето после кој ќе не замара со Каролина...


П.С. Каролина уште е НЕВИНА? :pos2::pipi::pos2:

уште една информација и мало појаснување кон Каролина и епитетите кои се доделуваат:
екстравагантен лат. extra, vagans лутачки
што отстапува од вообичаеното, претеран, необичен; неурамнотежен, чуден; налудничав.

кое најточно ја опишува или се погоре наведено заедно?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
Единствената и екстравагантна КАРОЛИНА - науспешна пејачка за 2009 година
Па добро, жената и не пее лошо-чак што више одлична е (препев на народните, дуетот со Тоше...да не ги заборавиме), а тоа што е многу слаба...тоа е друго, на времето додека беше бааги помлада изгледаше одлично. Сепак годините најверојатно...нема бегање од нив :)

Инаку мерило некое за најдобра пејачка и немаме пошто Ноне, Га(ва)зова и Житарова не ги рачунам ни на малиот прст во споредба со Гочева...сепак се мнооогу класи во пеење (ако воопшто пеат овие триве) и изглед, вкус... нема саглам човек во моментов со кој Каролина може да се спореди. Заради тоа малку е тешко да се прави споредба. Ако има на сцена во моментов некоја друга со гласовни способности како Каролина...пеки, кажете. Јас моментално не гледам такви.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Вечерва Каролина ќе биде гостинка во ЗАЈДИ ЗАЈДИ на Алфа телевизија од 20.30 часот.
Каролина како и други гости ќе исполни една песна од легендарниот Тоше Проески, нејзин соработник и пријател. Се работи за песната "Казна моја си ти" која Каролина ја одбрала поради смислата која песната ја имаше во животот на Тоше.
 

Music_Lady

Kralica
Член од
25 јуни 2009
Мислења
181
Поени од реакции
6
Српската верзија на "За година, две". И двете се екстра ама српската поубава ми е мене лично :pipi:

 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Можеби имаш право, нијанса подобро звучи српскава верзија, особено мислам на српскиов текст. Тоа е сигурно затоа што прво била направена српскава врзија, па после препев направиле на македонски.
Оваа недела ЗА ГОДИНА ДВЕ место број 1 на повеќе топ листи на радио станиците.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Svaka moja veza je kao brak

Subota, 23 januar 2010 21:47

Popularna makedonska pevačica Karolina Gočeva u novu godinu je ušla puna radnog elana i - zaljubljena. Već uveliko priprema album koji će na našem tržištu osvanuti na proleće, dok sa druge strane uživa u ljubavnim čarima sa dečkom, čiji identitet za sada ne želi da otkriva.

U intervjuu za „Blic” šarmantna i simpatična pevačica otkriva sve o poslovnim planovima, saradnji sa Skaj Viklerom, te ljubavnim izborima, sanjarenju o braku i deci, i tvrdi da nikako ne bi stavila silikone.

Novi Karolinin album bi trebalo da izađe u maju, na srpskom i makedonskom jeziku.
- Uvek se trudim da svaki album bude bolji od prethodnih, tako da se nadam najboljem. Pre nekoliko dana sam izdala najavni singl „Uspomena na tebe”. Pesma je snimana u Sarajevu, a aranžman i produkciju uradio je Mahir Sarihodžić (producent Dina Merlina, prim. nov.), dok je autorka teksta i muzike Maja Sar. Novi album će biti u prepoznatljivom fazonu, u pitanju je pop mejnstrim, biće nekih promena u stilu, ali ne drastičnih. Na albumu će se naći desetak numera, između ostalog i pesma „Zaboravi”, sa „OT bendom” i pesma „Kraj” koja je nastala u saradnji sa Skaj Viklerom.

Da li će Skaj Vikler uraditi još neke pesme sa vašeg albuma?
- Dogovarali smo se i ta opcija ostaje otvorena. Pesma „Kraj” je naišla na odlične reakcije, tako da ne bih imala ništa protiv da se susretnemo i ponovo uradimo nešto tako dobro. Najbolje je kada se takve stvari dese spontano. Ima još vremena, album je tek u izradi.

Trenutno je aktuelna priča o „Evroviziji”. Vi ste jedina makedonska pevačica koja je uspela da se dva puta plasira na „Evroviziju”. Da li bi ste voleli da ponovite to iskustvo?
- Ne, nikako! Mislim da su dva puta sasvim dovoljna za jedan život. „Evrovizija” je veliki stres, i taj stres ja više ne želim da preživljavam. Mislim da baš ništa nije vredno tolikog stresa.

Kakva je razlika između srpske i makedonske muzičke scene?
- Kod nas ne postoji makedonski turbo folk, pa su u poslednje vreme u Makedoniji popularniji srpski pevači koji nastupaju skoro svakog vikenda, pošto je na našem tržištu folk postao veoma slušan. Mislim da svako ima svoje mesto na sceni, jer za kvalitet uvek postoji mesto. Nemam ništa protiv folk muzike i svako treba da sluša ono što ga čini srećnim. Poštujem svačiji rad i želim da se i moj rad poštuje.

Da li ste trenutno u ljubavnoj vezi?
- Imam dečka već nekoliko meseci. Ne želim da otkrivam ko je! Zaljubljena sam! Ja sam uvek u stabilnim vezama. Ne planiram to, ali uvek mi se u životu tako namesti.

Koliko vam je ljubav važna u životu?
- Ljubav mi je veoma važna. Kada sam u vezi, to mi je jedna od najbitnijih stvari u životu. Previše dajem u vezama, možda je to do sada i bila moja greška, ko zna. Kada sam sa dečkom, niko drugi me ne zanima. Ali, kada prekinemo, to je zauvek ostalo u prošlosti. Mada, jednom sam se vratila bivšem dečku i tada sam naučila da to nikako ne treba raditi, ne treba se vraćati bivšima. Ah, svi mi učimo na svojim greškama.

Vidite li sebe kao majku i suprugu?
- Ja sam poro dičan tip i sve moje veze su bile kao brakovi, sve su trajale. Imala sam dve duge veze u životu, jednu od pet i po godina i od tri, tako da mi pojam porodice nije stran. Naravno da želim da se jednog dana ostvarim kao supruga i majka. Smatram da je u životu najbitnije da čovek ostvari porodicu.
http://balkanstar.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=346:svaka-moja-veza-je-kao-brak-&catid=1:news&Itemid=82
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Вечерва со почеток во 22 часот на Сител 3 ќе се прикажува концертот на Каролина од Универзална сала од крајот на 2008 година​
Како што зприметив Дијаманте ептен ја следиш во трага Каролина.Како да си опседната од неа.Размисли :smir:

Инаку Каролина можеби убаво пее,ама да збори на телевизија или да прави концерт во живо ич не ја бива.На тоа треба уште "многу да се поти".
 

Kajgana Shop

На врв Bottom