Каролина Гочева

Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Lele edvaj cekam da iznacitam (vo slucaj da ne me mrzi) eden OGROMEN recenziven post :smir:
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
2
КОнцертот беше супер само за вистински љубители на македонската музика,а Каролина покажа зошто е една од најдобрите пеачки во Македонија,одлична интерпретација на мошне тешки песни,браво.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Дијаманте заврши во интезивна поради големата возбуда од екслозивниот концерт на Каролина која на секои две песни ,кои се веќе слушнати од сите, менуваше гардероба. Се очекува враќање на Дијаманте подоцна....
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Дијаманте заврши во интезивна поради големата возбуда од екслозивниот концерт на Каролина која на секои две песни ,кои се веќе слушнати од сите, менуваше гардероба. Се очекува враќање на Дијаманте подоцна....
Очигледно не си бил на концертот затоа не коментирај за нешто што не си видел концертот беше супер како што и се очекуваше,Каролина беше во топ форма а изведбата и беше маестрална како и секогаш.
И да,не мененуваше гардероба зашто тоа не беше потребно,а и Каролина имаше доволно кондиција за да издржи до крај,не и беше потребна пауза за здив како на некои други пеачи,пееше беспрекорно од почеток до крај, што многу наши ѕвездички треба да ја имаат за пример како се пее во живо и тоа исклучиво тешки песни.И уште ова сакам да кажам дека овој концерт не беше за широки народни маси туку за тесен круг на луѓе односно залуѓе што вистински ја сакаат и уживаат во македонската музика и песна.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Очигледно не си бил на концертот затоа не коментирај за нешто што не си видел концертот беше супер како што и се очекуваше,Каролина беше во топ форма а изведбата и беше маестрална како и секогаш.
И да,не мененуваше гардероба зашто тоа не беше потребно,а и Каролина имаше доволно кондиција за да издржи до крај,не и беше потребна пауза за здив како на некои други пеачи,пееше беспрекорно од почеток до крај, што многу наши ѕвездички треба да ја имаат за пример како се пее во живо и тоа исклучиво тешки песни.И уште ова сакам да кажам дека овој концерт не беше за широки народни маси туку за тесен круг на луѓе односно залуѓе што вистински ја сакаат и уживаат во македонската музика и песна.
А колку публика имаше инаку?
Јас баш сакав да отидам, ама вчера бев зафатен. :smir:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
А колку публика имаше инаку?
Јас баш сакав да отидам, ама вчера бев зафатен. :smir:
Па беше исполнета салата,а мислам дека ќе има уште еден концерт само најверојатно после празниците.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Eve сум и јас, да дадам коментар на концертот на кој вчера присуствував, со зборови ќе бидам пократка и се плашам дали ќе ги одберам вистинските зборови за да го опишам тоа чувство, таа атмосфера за која се гордеам што ја почувствував прв пат во мојот живот
Концерт на каков што и не сум присутвувала, предуслов за тоа е нели поинаквата музика која беше изведувана, различните песни кои досега не сме учени да ги слушаме од нашата Каролина на нејзните концерт кои беа досега сите извонредни, со доста изненадувања, гости, публика...но вчерашниот концерт беше нешто сосем поинакво, со еден збор - СОВРШЕНО, сите песни ги пеев од почеток до крај, со исклучок на некои од народните кои и не сум ги слушала досега баш многу многу, али едноставно публиката уживаше во секоја песна и по секоја песна Универзална ечеше од невидени аплаузи, а Каролина возвраќаше со ВИ БЛАГОДАРАМ, за вас го направив ова феноменално Македонско девојче, за вас и постојам
интимна атмосфера, атмосфера за која сонував и која искрено ја очекував, топла атмосфера и на сцена, КАРОЛИНА во сличен стил како на ТВ Шоуто, прецизно, лесно ги пееше песните од веќе култниот албум МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ, со ова покажа дека веќе не е ПОП принцеза , дека ГОРДО ја напушта таа титула и добива друга титула, која јас не би можела да ја дефинирам, али ќе кажам совршена изведба и совршена атмосфера,
концерт за опуштање и на кој и никогаш и не би рекла дека би присуствувала со оглед на песните кои никогаш и не би рекла дека би ми биле омилени
БРАВО и честитки до Каролина пред се, до Бендот кој според мене ја играше второстепената улога и до АВАЛОН, за одличната организација и идеја
во продолжение, уживајте во мал дел од концертот, прикажан од поинакво светло (значи НЕ визуелно и акустички):

"Летај ми песно високо, гледај ми гледај далеку, ах тие очи црна маслина, ах тоа вино што ме опива...Ако мене не љуби твојто лице неверно, мене Ружа Ружица, лице ќе ми венее"
"Гледај, барај, најди вера наша утеха, гледај најди Сонце, сонце да те угрева, кај да најдеш лага, срце да не издава...оооооо...кој ми те има, кој те има тој не те губи, аааааа...кој ми те љуби, кој те љуби - тој те изгуби"
"Јас сум несреќница, плачам темнино зато што сум измамена од првата љубов, зато што сум измамена од првата љубов...Љуби ме љуби, не ме заборави, јас ќе те љубам вечно вечно дури до гроба"
"Ааај ај беше месец мај, ааај, ај за нас дојде крај...ко војник бројам денови, денови ли се денови, ах моите маки големи, тие маки љубовни"
"Либе мое либе, веќе не боли, има денои не знам кај да се оди, ај либе мое либе веќе не боли, само рани на срцево ти ми остави"
"Јас веќе не сум она што си бев, не сум дете, не сум цвеќе, не сум повеќе. Моиве очи езера се две, без вода, со тага, тие полни се..А сега, сама сама изгревам, сама заоѓам, тебе сонувам, чувај се чувај ти за некој друг"
"Гледај плачам, како жална врба скршена за нашта љубов недовршена. мене нема кој порти да ми отвори, мене нема никој златен збор да прозбори, ајде дали знаеш, длаи паметиш кога ќе те видев себе не гледав, а сега сликите твои не чувам, чеизот за нас двајца веќе не редам"
"Каде да те барам, в кои градови, мојто срце црно бело да пее. Срцево мое црно бело не пее, кога нашта младост срца изгоре..."
"Кој ли ме ѓавол тера да ти верувам, годините ти ги криеш, јас проверувам, кој ли ме ѓавол тера и во добро и во лошо да претерувам...Ај пролет лето есен зима, брзо брзо, брзо проаѓа, а триесетта година кај мене доаѓа"


и за крај, најубавата изведба, за најсовршената песна
"Само жена сум, жена без љубов е несреќна жена, ти бегај, бегај од мене...Бегај од мене, птицо малечка, бегај на време, не сум за тебе, бегај од мене, ПТИЦО МАЛЕЧКА, бегај на време, не сум за тебе! "
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Тончи лоша проценка од твоја страна. Јас бев подобар.
Точно 35 реда текст и плус 2 празни реда т.е. вкупно 37 реда.

(извинете за оф топиков ама морав да го напишам :))
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
162
@ DIJAMANTE Kako te navrediv? Prasav samo. A za Karolina komentar...pa ubavo pee, poveke vredi od novive estradni "dzvezdi" samo sto ne slusam takva muzika. Za nasive prostori e dosta solidna.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
за концертот, се согласувам со насловот во Вечер, дека Каролина се надмина себе си. Како и што ни вети на самиот почеток дека ќе уживаме, баш и не почести со квалитетна интерпретација и осмислен список на македонски изворни песни. Големо браво за овој маестрален концерт. Како ли само издржа сите песни да ги испее без некоја потешкотија? Секоја чест! Најмногу ми се допадна интерпретацијата на „Ој, Јано Јано„.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
КОнцертот беше супер само за вистински љубители на македонската музика,а Каролина покажа зошто е една од најдобрите пеачки во Македонија,одлична интерпретација на мошне тешки песни,браво.
edvaj izdrzav da go doslusam ova video,i mozam slobodno da kazam deka ova e OCAJNA vokalna izvedba.
a za ova boldiranovo,ne mi e jasno samo so sto go dokaza toa?so ovaa ocajna izvedba?ne mi se veruva kako e mozno tolku mnogu da falsira?pa non stop distonira,i ne pokazuva nikakva zrelost vo izvedbata.premngu podprosecno.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.879
Поени од реакции
23.787
Многу емотивно го доживеала концертот. Сонценце златно Арканско.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
edvaj izdrzav da go doslusam ova video,i mozam slobodno da kazam deka ova e OCAJNA vokalna izvedba.
a za ova boldiranovo,ne mi e jasno samo so sto go dokaza toa?so ovaa ocajna izvedba?ne mi se veruva kako e mozno tolku mnogu da falsira?pa non stop distonira,i ne pokazuva nikakva zrelost vo izvedbata.premngu podprosecno.
Се слагам друже. Трагична изведба. Јас искрено не успеав да го дослушам цел клип. Со ова Куролина докажа дека НЕ е најдобра пеачка во Македонија. Има многу помлади и подобри пеачки меѓу кои и некои кои сеуште пеат на Златно Славејче :)
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
edvaj izdrzav da go doslusam ova video,i mozam slobodno da kazam deka ova e OCAJNA vokalna izvedba.
a za ova boldiranovo,ne mi e jasno samo so sto go dokaza toa?so ovaa ocajna izvedba?ne mi se veruva kako e mozno tolku mnogu da falsira?pa non stop distonira,i ne pokazuva nikakva zrelost vo izvedbata.premngu podprosecno.
Како прво концертот беше супер и изведбата и беше феноменално,а само злобните луѓе можат да го тврдат спротивното.сите што бевме во универзална сала која беше преполна со една фантастична интимна атмосфера си поминавме супер,а вие душебрижници може да кажувате што сакате тоа е ваш проблем,а еве и денес ги читам критиките во медиумите и сите се едногласни концертот беше фантастичен,а вие кој не сте биле немате право на коментар,за да се почуствува таа атмосфера која беше на концертот треба да се биде присутен таму .А ти алекс више си премногу досаден зашто едноте исто постојано зборуваш првин иди, види и слушни па после коментирај,зашто вака си смешен,доколку сакаш за нешто да коментираш првин види го па после кажувај какво било.
И уште ова ако нешто беше лошо А1 и време одма ќе објавеа затоа сега молчат се кријат како змија нозете што ги крие.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom