Каролина Гочева

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
karamanot напиша:
Се фати на лагата на Жељко тие не го организираа концертот туку едно типче кое го извиси Жељко па после избега некаде надвор од Македонија:nenene:
Не последниот концерт лани него пред 3-4 години што беше кога победи на евросонг со Лане мое и од Авалон беше организиран со сигурност. И од Кошин кажав исто така.
И Дивне добила.
А едни гратиси земав од југотон за спонзорите и имаше 20тина пликоа со гратиси од Авалон :helou:

А мамата за Пинк не ми дадоа мораше да си платам :icon_lol:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Концертот на Жељко не беше ама 100% организиран од АВАЛОН, не тресете зелени без врска, и плус ова сега не е концерт во права смисла, него многу поинакво позатворено и поинтимно дружење со ЅВЕЗДАТА, песните од македонско девојче се преубави и мн јасно дека за такви песни нема да прави концерт со триса гости и сваштарии, него многу поинаков концверт какви што се и песните
јас стварно не сфаќам како можете да сте толку, ај да не кажам, и уште и уште и уште да зборите за некои изјави? ШТО ИМАЛО ЛОШО во таа изјава по смртта на Тоше? па според мене таа изјава беше и најсоодветно кажана, прибрана соодветна изјава баш каква што и треба пред камера, али на некои тоа им сметало зашто? Затоа што Каролина не корнела коси, не плачела, не се трескала од земја, не кажувала дека последна зборела со Тоше и последна го видела, или дека го сонувала ден пред тоа....СРАМОТА за таквите муабети дека уште се вртат! тоа е ниско, крајно ниско, синдром на непочитување на она што вреди, а е наше....ЈАС се извинувам, али јас рака во оган ставам дека и пред да се случи трагедијата на Тоше, дека пола народ јаделе гомна и му се потсмевале, и не ме убедувајте дека не е така зашто од милион луѓе имам слушнато глупости и зезанции на негова сметка, а по смртта се солидаризираа со друигите и ништо лошо ги нема да кажат!
Да се вратам на Каролина, девојката сега изгледа СОВРШЕНО, јас не знам што би требало да смени за да изгледа подобро, прекрасен тим на соработници и стилисти ИМА, ПЛУС има одличен репертоар на песни, ако не знаете она е единствената мак пејачка со толку продаден тираж на албуми и за претходниве три албуми, единствена која соработувала со најголемите македонски ѕвезди, НАЈГОЛЕМАТА пејачка од македонија за која зборува Балканот, и не за џабе беше специјална гостинка на отварањето на операција Триумф!
САМО НАПРЕД, Каролина, она со АВАЛОН си ја знае работата, а завидливите луѓе кои не постигнале ништо во животот може само од страна да коментираат и коси да корнат зашто не може да бидат толку успшешни и популарни
Каролина е докажана и покажана



А да им опдговарам и на уште некои, НЕМА да се пријавам на таа акција за каролина, ПРЕД се затоа што не личам на каролина!:baeh: АЛИ со задоволство ќе ја подржам акцијата и кампањата, па може и да ги посоветувам кандидатките кои ќе се пријават што треба да сменат за да изгледаат совршено како Каролина (а пеење нема шанси, никој не може да ја достигне Каролина)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Zal mi e sto moram da te razocaram ama Avalon nikogas ne delat gratis nisto a ako ne veruvas javi se vo redakcijata na Vreme ke ti gi potvrdat informaciite.Vo Makedonija tesko se priznava uspeh.
Добро те праша Дивајн, од која планета си?
Како прво, мислиш дека преку чичко/тетка/стрина/комшивка/другарка на најдобрата другатка на третиот братучед на Каролина не се земат цедиња бесплатно? Што мислиш, од каде имам јас 3 дома нови кога не ја ни слушам Каролина? И даваат бесплатно, ама нормално нема да ти дадат ако им се јавиш и им кажеш: "Чувајте ми мене 3 парчиња, ќе дојдам да ги земам утре".

Eдит: Dijamante, јас, Дивајн и Росонерка ќе се пријавиме. Гледај не`, ќе не има на ТВ :vozbud:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Добро те праша Дивајн, од која планета си?
Како прво, мислиш дека преку чичко/тетка/стрина/комшивка/другарка на најдобрата другатка на третиот братучед на Каролина не се земат цедиња бесплатно? Што мислиш, од каде имам јас 3 дома нови кога не ја ни слушам Каролина? И даваат бесплатно, ама нормално нема да ти дадат ако им се јавиш и им кажеш: "Чувајте ми мене 3 парчиња, ќе дојдам да ги земам утре".

Eдит: Dijamante, јас, Дивајн и Росонерка ќе се пријавиме. Гледај не`, ќе не има на ТВ :vozbud:
Идам и јас со вас, и баш би сакала да слушнам декој совет од Дијаманте, како да изгледам совршено како Каролина, по шо сама се понуди:pipi:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
А да им опдговарам и на уште некои, НЕМА да се пријавам на таа акција за каролина, ПРЕД се затоа што не личам на каролина!:baeh: АЛИ со задоволство ќе ја подржам акцијата и кампањата, па може и да ги посоветувам кандидатките кои ќе се пријават што треба да сменат за да изгледаат совршено како Каролина (а пеење нема шанси, никој не може да ја достигне Каролина)
Може личиш на Каролина коа ке стане од сабајле :)))))
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Концертот на Жељко не беше ама 100% организиран од АВАЛОН, не тресете зелени без врска...
Ти трескаш зелени еве ти карта да видиш. Сепак малку повеќе е матна среќа што чувам секов вид на влезница дома :)


И да гратис е значи Авалон даваат гратиси!!!


Идам и јас со вас, и баш би сакала да слушнам декој совет од Дијаманте, како да изгледам совршено како Каролина, по шо сама се понуди:pipi:
Леле баш ми е мило што полно ќе се пријавиме јака ќе е конкуренцијата :icon_lol:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Eдит: Dijamante, јас, Дивајн и Росонерка ќе се пријавиме. Гледај не`, ќе не има на ТВ :vozbud:
Mоже и јас да се пријавам со вас??? Ве мољам, знаете колку ја обожавам Каролина :vozbud::vozbud::vozbud:

Боже, свашта, што не ќе измислат...Девојки што личеле на Каролина :pop:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
може, може и јас:vozbud:
идол ми е каролина и многу сакам да личам на неа:vozbud:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Бејби на картата ти јасно пишува VIP што значи дека не е обична карта , таквите карти се ограничени и се делат на новинари и некој други вип гости а тие сигурно не полнат сала . А да не си ти некој од квази новинарите што ги мразат по Авалон па толку жестоко си против нив, но пак ќе ти кажам џабе ти е се,само си го губиш времето.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Бејби на картата ти јасно пишува VIP што значи дека не е обична карта , таквите карти се ограничени и се делат на новинари и некој други вип гости а тие сигурно не полнат сала . А да не си ти некој од квази новинарите што ги мразат по Авалон па толку жестоко си против нив, но пак ќе ти кажам џабе ти е се,само си го губиш времето.
Кој е против Авалон????
Напротив да не се Авалон ќе нема добри концерти во Македонија!

Јас само ти објаснувам дека авалон даваат гратиси. Оваа карта е вип зашто гратисите што ги даваа тогаш за тој концерт беа ВИП карти. Зашто земав неколку и знам.

За другиот концерт картата беше нормална и пишување гратис карта.

Само јас и Дивајн сакавме да ти докажеме дека даваат гратис карти и тоа како. Ако ти не си се снашол за гратис не значи дека други не нашле.

А картата ја ставив само дека концертот беше од Авалон организиран.

И доста аман терате инат.:salut:
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Draga Jovana ako tolku ne podnesuvas nekoj neznam zosto se tolku optovarusas so nea.A sto se odnesuva do toa kolku vredi dokaz za toa ti e draga moja prodazbata na albumite zasto nikoj so sila ne gi tera da i gi kupuvaat samo javi se vo redakcijata na"Vreme" za da ti potvrdat deka prodade 20.000 albumi samo ovaa godina i toa nekomercijalna muzika sto vo Makedonija mnogu peaci mozat samo da ja sonuvaat taa brojka, a i doprva ke se prodava ovoj album i nadvor od Makedonija.:baeh:
И според овај факт јас треба да ја сакам Каролина, да го купам нејзиниот албум и да одам на нејзиниот концерт???
Ако ти ја сакаш Каролина и се опседнуваш со неа то си е твоја работа, не ти се мешам во твојата опседнатост воопшто. Оди на концерт кај неа, купувај нејзини албуми, сакај си ја, ама не можиш да го натераш останатиот народ да ја сака зошто ти ја сакаш.
Тие факти ти шти ги наброја, мене ништо не ми значат и не влијаат на формирањето на моето мислење за неа.
На крај се работи за вкус, а за вкусовите не се дискутира.
И не, не мислам да влегвам во дебата за Каролина ни со тебе ни со луѓе од типот на DIJAMANTE зошто е бескорисно, без излез, нема крај и нема цел.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Драга Јована воопшто не сум опседнат ниту со Каролина ниту со кој друг било, само ми пречи кога некој навредува некого и кажува секакви глупости и лаги за некој.Сакате вие тоа да го признаете или не, сепак таа има некаков статус и реноме во оваа држава,а ако толку не ја поднесувате не знам зошто толку внимание и време и посветувате.
:duel:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
И јас исто мислам и се согласувам, и гледам дека се откажавте од залудно водена битка зашто сфативте која е Каролина и кое реноме го има, а и на крај краева СИТЕЛ , латас, Бекстејџ, А1 ексклузив, Боки - ама баш сите ја бодтар и подржуваат Каролина, така да не гледам уопште некој што ја мрази, прв пат гледам на овој форум некој да зборува глупости за неа, да клевети, да навредува без потреба
па свртете се луѓе околу себе, има МИЛИОН други лиѓе на кои треба да им го покажете патот зашто не ви се сите пријатели околу вас, бидете сигурни
така да не се замарајте со каролина, си има она лични пријатели и непријатели што ќе се замараат со неа, не Вие кои од пред Тв ја гледате и поради пустата желба да ја достигнете по убавина и успех, коментирате сваштарии на форумов
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Дијаманте, убавината е релативна работа. Количината на мозок не е. Пластични операции за убавина и 100 ќе направиш, ама операција за мозок уште не измислиле. Освен лоботомија:pipi:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom