Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Да прашам, што е работава со муабетиве околу 2 колоквиуми? Ја баш и не сум во тек... :/
 
Член од
11 август 2010
Мислења
96
Поени од реакции
33
Колеги беееее !!! Хеееееелп!!!! Ке ме пушти на испит етика ако отидам со пријава? :\\\
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Ајдеееее што им текнало па тоа? Видоа може дека е кнап со 3 колоквиуми па им текна да сменат
Hihihihihihi,e neznam so im teknalo,no mene ne me pogoduva mnogu toa i onaka do sea nemav mnogu srekja na kolokviumite,pa taka da dali se 2 ili se 3,jas i onaka si polagav na ispit,hahahahahahahaha :helou:



--- надополнето ---

Колеги беееее !!! Хеееееелп!!!! Ке ме пушти на испит етика ако отидам со пријава? :\\\
Ah koleske,neznam dali ke te pustat,ali ti kazi im deka me znaes mene i sigurno ke te pustat,i ne samo so ke te pustat,tuku i ke polozis :vozbud:
 
V

Viktor g

Гостин
Колеги денес бев на факс за да ги распрашам тетките од студентски прашања за новостиве и зш тетките незнаеа што да ми кажат ме пратија кај раководителот на отсекот и кажувам ја на таа таму дека имат некоја грешка со ова зш неможе мене да ми кажат бирај изборен а наместено е да го земам тој со 8,0 кредити. И таа ми вика како од 3000 студенти само ја сум го нашол тој проблем и ја пак и кажувам на нет ви стои еден распоред на семестри тука друг и немам избор мора да го земам тој а таа ама тоа ти затоа што правиш такава комбинација а некој ако има заостанат ќе мора да прави друга и ја фатив пак како може да прави друга кога мора да исфрли со ист број на кредити значи и тој е во иста ситуација и незнаеше што веќе да ми каже да сум ја почекал колешката и ја чекавме колешката и ми здодеа да чекам и си отидов. И поентата ми е ај да се собереме и да и кажеме дека не сум единствен што го нашол тоа
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Кои изборни предмети ме советуете да ги зему? Лани се зезна со изборните, па боље овај година со време да си прашам...
Ми се врткат у глава Социологија, Политика на социјален развој, Деловно комуницирање (мислу, најдобро би било кда би земал Англиски јазик, ама не можу пошто ја сам втора година на сметководство и ревизија и имам 2 задолжителни у зимски, што значи дека двата мора да са ми изборни, а англиски I е у летан :toe:)... кој сака да помогне, може да ги ѕирне изборните предмети на линко (ќе мора клик и на изборни предмети) и нека пише кои предмети се полесни за поминување (за подигање просек)...
Фала однапред (од позади друг пат) :smir:
 
Член од
7 јуни 2010
Мислења
31
Поени од реакции
1
Член од
22 јануари 2009
Мислења
61
Поени од реакции
1
Kolegi aj mala pomos sto e so izbornive predmeti dali mozam da si izberam koj predmet sakam bez razlika koja godina sum zasto na stranata na ekonomski ne pisuva koj izboren predmet koja godina e ili da se vodam po toa vodicot sto mi go dadoa koga se zapisuvav zasto tamu si ima koj izboren za koja godina e?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
eli=];3733516 напиша:
Kolegi aj mala pomos sto e so izbornive predmeti dali mozam da si izberam koj predmet sakam bez razlika koja godina sum zasto na stranata na ekonomski ne pisuva koj izboren predmet koja godina e ili da se vodam po toa vodicot sto mi go dadoa koga se zapisuvav zasto tamu si ima koj izboren za koja godina e?
и јас имам проблем со изборните (2-3 поста погоре)...
нема везе која за година са, само треба смеро да видеш, оти на пр. маркетинг е задолжителан предмет на смеро маркетинг, а на сметководство и ревизија е изборан у зимски. ај белким некој од постарите колеги ќе помогне да не се зезнемо како ја лани... :mist:
 
V

Viktor g

Гостин
Кои изборни предмети ме советуете да ги зему? Лани се зезна со изборните, па боље овај година со време да си прашам...
Ми се врткат у глава Социологија, Политика на социјален развој, Деловно комуницирање (мислу, најдобро би било кда би земал Англиски јазик, ама не можу пошто ја сам втора година на сметководство и ревизија и имам 2 задолжителни у зимски, што значи дека двата мора да са ми изборни, а англиски I е у летан :toe:)... кој сака да помогне, може да ги ѕирне изборните предмети на линко (ќе мора клик и на изборни предмети) и нека пише кои предмети се полесни за поминување (за подигање просек)...
Фала однапред (од позади друг пат) :smir:
Оди и објасни и на шефицата она што ја го зборам претходно
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom