Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јануари 2009
Мислења
56
Поени од реакции
1
Koлеги испитот по Монетарна економија ќе биде на пишување или оптички?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
треба сега да се запишувам и слушам другари зборат муабети у стил "за у која квота ке пријавуваш државна или приватна??" Сакав да прашам дали стварно има таква глупост или си се дели тоа автоматски пример ако примаат 100 души во државна 101виот директно си иде у приватна....пошто ако е стварно со пријавување така, ондак некој со појак просек од страв ке пријави у приватна а некој похрабар послаб ке пријави у државна и ете ви неправда :D
Тие што ти збореле ова ќе да биле на тешки дроги :)

На Електро знам дека има нешто во стилот ако не те примат во државна во избраниот смер, дали сакаш да бидеш во истиот во приватна, или имаш резервен смер на кој би сакал да те стават во државна ако има таму место. Кај нас нема ништо вакво.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Некој да има што прави или трампа семинарски? Итно! (нека трепка;) )
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Има ли некој колега кој променил департман да ми каже дали со промената ке променам статус и ке преминам во приватна квота или ке останам во државна? И Кога би требало да ги поднесам документи за промената. За ова прашав и на студентски и не ми објаснија баш убаво, а нема ништо напишано за промена на статустот ако се промени департман на страната на факултетот, па замолувам некој што веќе променил или сигурно знае за ова да ми одговори.
Колеги... има некој кој може да ми помогне????
 
Член од
31 јули 2010
Мислења
111
Поени од реакции
23
Знае некој дали читалната работи ?
Па факултетот не работи до 16.08.2010.Ваљда од тогаш ќе почне со работа и читалната.

--- надополнето ---

Има ли некој колега кој променил департман да ми каже дали со промената ке променам статус и ке преминам во приватна квота или ке останам во државна? И Кога би требало да ги поднесам документи за промената. За ова прашав и на студентски и не ми објаснија баш убаво, а нема ништо напишано за промена на статустот ако се промени департман на страната на факултетот, па замолувам некој што веќе променил или сигурно знае за ова да ми одговори.
И јас сакам да го сменам смерот,па во текот на годината се распрашував за ова.Као што ми кажуваа постари колеги,на студентски,па и продеканот за настава со менувањето на смерот не се менува квотата во која си бил запишан во прва година.А за поднесување молба треба да се распрашаме веднаш од коа кје почне факултетот со работа.Знам на веб страната за време на зимскиов распуст имаше објавено датум од кога до кога може да се поднесе молба за промена на смерот,а всушност неможеше да се префрлиш од еден смер на друг во тој период.Сигурно била некоја ситна грешка:nesvest:
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Неделковски дали си 100% сигурен за ова дека не се менува квотата. Се распрашав по постари колеги и на студентски сите различно кажуваат. Дури на студентски не ми објаснија убаво.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Неделковски дали си 100% сигурен за ова дека не се менува квотата. Се распрашав по постари колеги и на студентски сите различно кажуваат. Дури на студентски не ми објаснија убаво.
И јас мислам дека не се менува квотата при промена на департман.

А факултетот мислам дека работи веќе, ама во петок одам натаму па ќе кажам со сигурност.
 
Член од
31 јули 2010
Мислења
111
Поени од реакции
23
Неделковски дали си 100% сигурен за ова дека не се менува квотата. Се распрашав по постари колеги и на студентски сите различно кажуваат. Дури на студентски не ми објаснија убаво.
Па така ми кажа продеканот за настава и во архива коа поднесував во зимскиот период за промена.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Студентски работи од понеделникот, читалната не знам, професорите не се надевајте да ги најдете таму :)

Туку јас во очај ќе направам форумски грев, ќе се самоцитирам, дај ве молам ако знаете некој.
Некој да има што прави или трампа семинарски? Итно! (нека трепка;) )
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
да не знае некој кој кејсови се паѓаат на менаџмент ?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Се наоѓаат ли прашања Деловна етика?
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
39
Поени од реакции
0
Gi ima li nekoj prasanjata od menadzment od junska sesija ( molam da mi gi prati na PP )
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
8
Ne se menuva kvotata...samo e potesko da dozvolat da se prefrlis na e biznis zosto neli oni poise plakaat:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom