Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
кажаа дека утре ке има резултати

--- надополнето ---

а знае ли некој дали на тој тестот по статистика што е ставен тука дали тие заокружуваните одговори се точни,зошто ја приметив дека има грешни некои?
Има има грешки неколку...
Абе тестовите од Либро што беа позади формули ги извадовте.Јас изгледа настрадав заради нив... Чекам сега милост од асистентите

Колку што знам на колоквиум никој не ги вадеше.Штета барем да ми послужеа за нешто
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Имаа грешки... Него сеа мислам дека ми се паднаа 3 и 6 прашање... Ај кажете кои мислите дека се точни одговори :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Еве можам како полесен да го издвојам е-бизнис.. Ако ништо друго барем професорите ( а тука мислам на Сашо Јосимовски) и асистентите се малди и комуникативни, и највеќе од се коректни. Тоа значи дека нема да ти се случи професор да те викне на кафе, или да ти бара 600 евра за 6ка
Не би рекол дека е е - бизнис баш лесен. Има многу од предметите кои важат како позаебани за задолжителни. На другите смерови некои од нив се изборни, а на е - бизнис се задолжителни така да не е баш полесен.

Да не ме сфати некој погрешно, ама тие што завршивте сеа прва година не можете баш да зборите за смеровите, со оглед на тоа дека уште не сте имале ниеден стручен предмет. Единствено од муабети може да кажете, ама друго е кога ќе осетите со ваша кожа:)
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
за 3 ни ја нз кој одговор е точен,а 6 и ја го имав и одговорив исто како у тестот.ја го имав и 2 таму знам дека е точно само под в,а под б не е.го имав и 7 исто решив како у тестот,10 го имав знам дека таму е само под а,а под д не е точно.и го имав 21 заокружив само под в а нз дали ми е точно.ако некој знае кои се точни од овие прашања нека пише.позз

--- надополнето ---

ја среќа ги извадив ми текна:)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
за 3 ни ја нз кој одговор е точен,а 6 и ја го имав и одговорив исто како у тестот.ја го имав и 2 таму знам дека е точно само под в,а под б не е.го имав и 7 исто решив како у тестот,10 го имав знам дека таму е само под а,а под д не е точно.и го имав 21 заокружив само под в а нз дали ми е точно.ако некој знае кои се точни од овие прашања нека пише.позз


Мислам дека 6тото не е точно под в) туку само под г)...
За 2то си во право и јас го имав, а јас по грешка пресметував и друго(30 минути ми отидоа на оваа задача)
За другите и јас ги имав али заборавив што напишав и ме мрзи сеа да ги решавам и да си тупам отпоново мозок...
А за 21вото мислам дека и под б) беше точно...
 
Член од
16 јануари 2010
Мислења
44
Поени од реакции
0
Dechki, mozhe nekoj da vidi matematika od dopolnitelniot i da gi objavi za nie od "provincijata" ?
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
има резултати статистика на страната на економски.па и ја немам намера да си тупам мозок сега,зошто ке си тупам у август пак:):):)
 
Член од
8 февруари 2010
Мислења
25
Поени од реакции
1
a moze li nekoj da mi kaze kade e kancelarijata na asistentot po statistika????
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
39
Поени од реакции
0
Gi ima li nekoj vezbite od prakticniot del na informacioni tehnologii
da mi gi prati na PP. Odnapred blagodaram .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom