Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Да, ама ти уште не си дошла на економски и не знаеш што уствари е сметководство...
За сметководство треба да имаш најосновни познавања математика, т.е. треба да знаеш собирање, одземање, делење и множење... и да, мора да знаеш да користиш дигитрон :)
тоа знам, ама да ме утепаат, никогаш не би отишла таму, смерот е супер ама колку и да е лесна јас сум одамна скарана со математика и дружењето со неа ќе го сведам на минимум односно само толку колку што е потребно :)
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
10
Јас сум на маркетинг, се префрлив некако од општа економија прво нешто што научив е дека сама треба да си го одбереш смерот и да не бараш кој е полесен бидејки сепак секој си е своја прича. Лично јас не би го избрала сметководство ама па за некој друг маркетинг е тежок. Размисли што сакаш да работиш, или што најмногу ти лежи. Јас маркетинг си го одбрав бидејки сум креативна и ми лежи убедување на луге, декорирање, промоции (само мал дел е ова) што нормално не е само тоа маркетинг-от. А сметководство пак е доста јак смер посебно доколку после дипломирање успееш да влезеш во државна ревизија (гледај неколку годинини нанапред), знам дека комплицирам ама јас на времето да седнев и добро да размислев што ми лежи богами до сега ке дипломирав.
А сфатив дека маркетинг ми лежи благодарение на 3 години работење во AIESEC. Со срека и дај боже да си одлучиш што сакаш :pipi: :helou::helou::helou:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
тоа знам, ама да ме утепаат, никогаш не би отишла таму, смерот е супер ама колку и да е лесна јас сум одамна скарана со математика и дружењето со неа ќе го сведам на минимум односно само толку колку што е потребно :)
Ауууу.... ќе си имаш проблеми со Драге ти :)
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
aj nekoj utre ako ide na fax neka kaze dali ima matematika rezultati i ako ima neka slikne i neka gi stavi tuka :smir:
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Ај уште еднаш да прашам. Има некој што би можел да ми објасни како се користи solver-от во ексел, односно како да го решам третиот лист по информациони ?
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Ај уште еднаш да прашам. Има некој што би можел да ми објасни како се користи solver-от во ексел, односно како да го решам третиот лист по информациони ?
П.П

Пораката е прекратка. Ве молиме зголемете ја пораката на 4 карактери (букви)
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
П.П

Пораката е прекратка. Ве молиме зголемете ја пораката на 4 карактери (букви)
Колега изгледа многу касно ја видов пораката. Нема врска, се снајдов... фала во секој случај. :)
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
ке може некој што бил на дополнителна по финансиски менаџмент да каже нешто што прашања и задачи дава и колку време се полага
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
131
Поени од реакции
14
Слушнав нешто гласини демек до вечер ќе имало резултати статистика ... Дали некој знае нешто повеќе?
Не верувам дека е можно али ај ...
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
кажаа дека утре ке има резултати

--- надополнето ---

а знае ли некој дали на тој тестот по статистика што е ставен тука дали тие заокружуваните одговори се точни,зошто ја приметив дека има грешни некои?
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Да не знае некој дали утре ке има резултати од дополнителното математика?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom