Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
NAJNOVA VEST: Казнена сесија
11.03.2010


Се известуваат сите студенти на Економски факултет во Скопје, кои со заверката/уписот на семестар во јануари 2010 год. не запишале повисока година/семестар или запишале година по втор, трет итн. пат дека им се одобрува продолжена (казнена) сесија во април од 27.03 до 13.04.2010.
Пријавувањето за казнената сесија ќе се одвива во периодот од 15.03 до 20.03.2010.
 
Член од
16 февруари 2010
Мислења
54
Поени од реакции
2
Мислам дека нема потреба. =)
:smir:фала
Ама ова со 80 вкупно ми нема логика :nenene:првиот поминува со 60 а на трет да се оди со вкупно 80 значи на втор да имаш освоено 20 за да одиш на трет...или можда ја нешто не ве разбрав добро
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
Па тоа и јас го реков де...може да иде на втор после само прв го полага:smir:
ОК колешке без нервози :)

lugje kaj mozham da ja najdam zorica po smetkovodstvo i dali mozhe da mi pravi problemi za ocenkata koja ja nemam zemeno od prv semestar?
можеш утре на пример има предавање од 8 до 10 или понеделник истото време и тогаш мора да е тука :smir:

:smir:фала
Ама ова со 80 вкупно ми нема логика :nenene:првиот поминува со 60 а на трет да се оди со вкупно 80 значи на втор да имаш освоено 20 за да одиш на трет...или можда ја нешто не ве разбрав добро
може јас лани на прв имав 70 на втор 30(зашто беше изгор) и на крај завршивме на усно кај блажо :)
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
NAJNOVA VEST: Казнена сесија
11.03.2010


Се известуваат сите студенти на Економски факултет во Скопје, кои со заверката/уписот на семестар во јануари 2010 год. не запишале повисока година/семестар или запишале година по втор, трет итн. пат дека им се одобрува продолжена (казнена) сесија во април од 27.03 до 13.04.2010.
Пријавувањето за казнената сесија ќе се одвива во периодот од 15.03 до 20.03.2010.
:smir:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
:smir:фала
Ама ова со 80 вкупно ми нема логика :nenene:првиот поминува со 60 а на трет да се оди со вкупно 80 значи на втор да имаш освоено 20 за да одиш на трет...или можда ја нешто не ве разбрав добро
Лани имаше што поминаа на прв со 50, а на втор со 30... што, како, зошто, не знам...
NAJNOVA VEST: Казнена сесија
11.03.2010


Се известуваат сите студенти на Економски факултет во Скопје, кои со заверката/уписот на семестар во јануари 2010 год. не запишале повисока година/семестар или запишале година по втор, трет итн. пат дека им се одобрува продолжена (казнена) сесија во април од 27.03 до 13.04.2010.
Пријавувањето за казнената сесија ќе се одвива во периодот од 15.03 до 20.03.2010.
Па ова не е ново, нели? :toe:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ќе ви изгледам чуден овде сеа. :)

Која од економистките ми прати ПП за прашања по Е-бизнис, нек препрати, зашто во чистката ги избришав сите ПП-а, па сега не знам која точно беше и што прашуваше.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Знае ли некој до која страна ке бидат вторите колоквиуми по економика и трговско и дали е скратено нешто уште сега??Ако некој располага со таква информација нека каже :smir: pozz
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
56
Поени од реакции
1
колеги до која страна ке ни биде вториот колоквиум по јавни?
и дали има нешто скратено .... :smir:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
колеги до која страна ке ни биде вториот колоквиум по јавни?
и дали има нешто скратено .... :smir:
Јавни за втор колоквиум не треба следниве страни =)

216-240
250-258
275-294
326-332
357-373
378-399
418-428
472-480

Колоквиумот е до деветта глава

Лани имаше што поминаа на прв со 50, а на втор со 30... што, како, зошто, не знам...

Ако имаме среќа така и оваа година супер :)
Ако биде така ке биде супер, меѓутоа оваа година како да има нешто измени.
За втор колоквиум ке треба да се учат 11, 12 и 13 глава
Како што ја разбрав Марина на предавање рече дека нема сите да одат на усно туку само тие што ке имаат високи поени. За оние кои ке имаат минимални поени ке одат на трет колоквиум за останатите глави од учебникот. Е сега дали ке може така пример со 30 или 20 да се оди на трет останува да видиме.


И аман луѓе ве молам некој ако има нешто за ДДВ во Македонија, анализа на ДДВ во вкупните приходи и во БДП, споредба со другите држави во регионот, нека ми прати, ми теба за семинарска. Благодарам.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Ova vest bese objavena denes na Fax, znaci na aprilska sesija moze da polagaat i tie sto se kvadrat i kub, taka da ova e NOVA VEST- http://www.eccf.ukim.edu.mk/za-fakultetot/novosti/14 pozz naumdb
Се известуваат сите студенти на Економски факултет во Скопје, кои со заверката/уписот на семестар во јануари 2010 год. не запишале повисока година/семестар или запишале година по втор, трет итн. пат дека им се одобрува продолжена (казнена) сесија во април од 27.03 до 13.04.2010.

Да... па нема тука никакви измени, ако јас убаво сфаќам од ова што е напишано право да полагаат имаат само тие што ПИШАЛЕ КВАДРАТ ВО ЈАНУАРИ :)
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
основи на е-бизнис резултати
http://www.box.net/shared/jn3epgq1lt


a статистика не ме пушти за пола поен и во јуни ке сметам веројатности и што уште не
...
ке мора ова да се преземи изгледа
:pishtoldz

да сме здрави и живи па за друго :)


 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
19
Поени од реакции
0
основи на е-бизнис резултати
http://www.box.net/shared/jn3epgq1lt


a статистика не ме пушти за пола поен и во јуни ке сметам веројатности и што уште не
...
ке мора ова да се преземи изгледа
:pishtoldz

да сме здрави и живи па за друго :)


Kolega dali nekoj znae kolku e granicata za da se pomine po e-binizs ?
Dali moze da se odi na vtor kolokvium so malku poeni i posle toa da se vrakaat ?
Aj nekoj ako znae neka kaze !
Pozdrav !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom