Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
Ај да прашам нешто.
На списоците по Е-бизнис мене ме нема.
Јас сум вонреден студент.
Да не случајно требало нешо да се прави на таа страната со акаунт шо е на Zephyr или како и да е. Јас неам нишо напраено, НИ со сабскрајб мислам или било шо друго.
Да не поради тоа ме нема на списоците?
Пиши му email на асистентот.
 
Член од
21 септември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
0
:helou: ЕВТ ДО КОЈА СТРАНА ТРЕБА ТОЧНО ДА СЕ УЧИ??????
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Ќе сака ли некој да ми каже кај се кабинетите на асистентите по статистика, Драган и Маца?
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Имам проблем со една дефиниција трговско право, во првата презентација. Се наоѓа на 17 слајд и гласи вака:

"Трговски полномошник - вработено лице во друштвото или друго лице кое за награда, законските застапници на друштвото"

нема логика нели?? знае ли некој кои зборови фалат, пошто немам книга за да проверам:)
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Имам проблем со една дефиниција трговско право, во првата презентација. Се наоѓа на 17 слајд и гласи вака:

"Трговски полномошник - вработено лице во друштвото или друго лице кое за награда, законските застапници на друштвото"

нема логика нели?? знае ли некој кои зборови фалат, пошто немам книга за да проверам:)
Трговски полномошник - вработено лице во друштвото или друго лице кое за награда, законските застапници на друштвото да води дел и целото друштво.:smir:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Трговски полномошник - вработено лице во друштвото или друго лице кое за награда, законските застапници на друштвото да води дел и целото друштво.:smir:
па и вака некако му фали дел, меѓу награда и законските застапници...:nesum:
тој е законски застапник или законскиот застапник го ополномоштува??
 
Член од
2 март 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
Имам проблем со една дефиниција трговско право, во првата презентација. Се наоѓа на 17 слајд и гласи вака:

"Трговски полномошник - вработено лице во друштвото или друго лице кое за награда, законските застапници на друштвото"

нема логика нели?? знае ли некој кои зборови фалат, пошто немам книга за да проверам:)
Vo knigata pisuva: vraboteno lice vo drustvoto ili drugo lice koe za nagrada, zakonskite zastapnici na drustvoto go ovlastile da vodi celo ili del od drustvoto vo ramkite na dadenoto polnomostvo. :D
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Vo knigata pisuva: vraboteno lice vo drustvoto ili drugo lice koe za nagrada, zakonskite zastapnici na drustvoto go ovlastile da vodi celo ili del od drustvoto vo ramkite na dadenoto polnomostvo. :D
ете го делот што фалеше, фала многу:)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.304
Поени од реакции
15.538
Имам проблем со една дефиниција трговско право, во првата презентација. Се наоѓа на 17 слајд и гласи вака:

"Трговски полномошник - вработено лице во друштвото или друго лице кое за награда, законските застапници на друштвото"

нема логика нели?? знае ли некој кои зборови фалат, пошто немам книга за да проверам:)
Трговски полномошник - вработено лице во друштвото или друго лице кое за награда, законските застапници на друштвото го овластиле да води цело или дел од друштвото во рамките на даденото полномошно:smir:
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
па и вака некако му фали дел, меѓу награда и законските застапници...:nesum:
тој е законски застапник или законскиот застапник го ополномоштува??
изв малку сум гладна :) тој е овластен за награда да води дел или целото друштво во рамки на даденото полномоштво од застапниците:smir:

Vo knigata pisuva: vraboteno lice vo drustvoto ili drugo lice koe za nagrada, zakonskite zastapnici na drustvoto go ovlastile da vodi celo ili del od drustvoto vo ramkite na dadenoto polnomostvo. :D
е баш така:smir:

Трговски полномошник - вработено лице во друштвото или друго лице кое за награда, законските застапници на друштвото го овластиле да води цело или дел од друштвото во рамките на даденото полномошно:smir:
Пак ти?:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.304
Поени од реакции
15.538
Може некој да ми каже кај се наоѓа кабинетот на Драган-Статистика???
После амф. 2 лево.
Ќе сака ли некој да ми каже кај се кабинетите на асистентите по статистика, Драган и Маца?
Доволно беше само да почнеш од почеток на страната да читаш и ќе видеше дека веќе беше одговорено....

Пак ти?:pos2::pos2::pos2:
Додека да пишам, веќе сте оставиле 10 коментари... :smir:
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Ќе сака ли некој да ми каже кај се кабинетите на асистентите по статистика, Драган и Маца?
За Драган кажаа, после амфи 2 ќе свртиш лево.
Маца - од влезот на факултетот тргнуваш десно и одма после предавална 5 десно, до тетките што чистат :).
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Точна ти е информацијата...?

Ај, пак да прашам колку да се осигурам...во колку часот полагаме утре ЈАВНИ ФИНАНСИИ...и каде???:smir:

п.с
(...тешко ли е?? :(:( )...пошто ништо не знам...ил барем така ми се чини...
Јавни се полага во 14:00. Има списоци кој каде полага кај кабинетот на асистентката.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom