Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Со заокруживање ќе бидат, и ќе има само 1 точен одговор, колега не знам до која страна сме, учам од скрипта и од презентациите.
 
Член од
27 февруари 2010
Мислења
31
Поени од реакции
1
дада на заокружување со еден точен одговор...

п.с. до 162 од учебник
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Тоа со еден можен одговор знае да биде позафркнато.Толку многу набројувања а еден можен одговор.Незнам како ќе биде
 
Член од
27 февруари 2010
Мислења
31
Поени од реакции
1
доволно ке е од скрипта...јас од слајдови само:wink::helou:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Тоа со еден можен одговор знае да биде позафркнато.Толку многу набројувања а еден можен одговор.Незнам како ќе биде
Позафркнато??? Сигурно се шалиш...:tapp:
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
До тие што имаат економика 48 - идете кај професорот, никако кај професорката. Лани мене ме пушти на втор со 48, ама се запишувавме на список кај него.

До сите што ја напнаа темава - олабавете ја!
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Трговско право е еден од најлесните предмети во 1ва година, може и најлесен.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Позафркнато??? Сигурно се шалиш...:tapp:
Не мислев у смисла на тоа мене како ми делува психата.Еве на пример етика и економика механички ги учам набројувањата а да ме прашат за шо е тоа набројување врска неам.Но кога ќе видам во можните одговори две исти и ми се враќа филмот.А вака со еден кој знае каде ќе ме одвее
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
8
Вториот и третиот колоквиум статистика како се по тежина ? Колку бодови треба за 9 или 10 и дали може да се прави семинарска ? :)
Pa prviot e najtezok, vtoriot e mnogu polesen i tretiot nesto izmegu:) Inace se pravi proektna vo grupi:)
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
52
Поени од реакции
1
Da ne znae nekoj do koja strana treba da se uci e-biznis od kniga???
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
доволно ке е од скрипта...јас од слајдови само:wink::helou:
И јас ќе учам само од презентации пошто скриптата што ја купив од `Зоки` е толку лоша, преклопени и бледи букви, ништо не се чита. Ако може некој да ми каже што пишува на првите две страни добро ќе ми дојде:)

Иначе паднав статистика, со 14 поени..татко ми ко дипломиран економиста го гледаше списокот и рече дека е можно Славе да не пушти пошто не сме многу со 14 и 15 поени...иначе, еден другар е меѓу тие со 30 поени еј ц ц ц:uvo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom