Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Do ovie testovi znaci sekoj moze da dojde i profesorot :toe:
Сигурно друже јас не сум ги украл тествоите, мора некако да стигнат до нас а од кај ако не од кај професорот/асистентот/внук на професорот итн....

Зошто мене не ми ги отвара?Во која програма ги отварате?
Најди си го Foxit Reader ќе отвориш сигурно.. п.с. .pdf фајл е, можеш и со некој др програм да го отвориш, џаст гоогле.цом
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
55
Поени од реакции
2
Ајдеееееееееееееееееееееееееееееее ги добивме, сепак сум била поефикасна од Нимиц :pos2::pos2:
Еве за повторно да не ствараме гужви на форум ги уплодувам и повелете линкот
http://www.megaupload.com/?d=C9R65X4B
Намерно ги конвертирав во пдф бидејки беа пишувани со фонт, па може некој да го нема а вака сите ке можете да ги отворите, ако случајно некој ептен сака word.doc нека пише на пм и одма пракам :hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug:
ајдеееееееее со лесноооооооо

Има ли уште на некој што му прави проблем линкот?
Намерно го ставив на megaupload бидејки rapidshare прави привремени проблеми односно не дава да се спушти, ако има некој предлог за друг сајт за уплоад нека каже одма ке го уплодувам
::$:

Еве линк и од rapidshare http://rapidshare.com/files/354431270/Ekonomika.rar.html


fala najmnogu lady j :D
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.153
Поени од реакции
2.754
eli=];3337897 напиша:
Kolegi statistika Dragan osven vo cetvrtok koga drug den drzi vezbi znae nekoj?
Мислам дека Драган ќе држи вежби и во петок.Нешо како од пред една недела што држеше :toe:
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.165
Поени од реакции
892
Маркетинг на услужни дејности до која страна е првиот колоквиум?
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Јас уште не можам да пишам приватна заради бла бла...инаку до вечер може ќе знам кое до каде па ке ти пишам...а финансиски пазари нели се полага на 04? :S
Финансиски пазари и институции нема да се полага во колоквиумската недела.Некаде 10-тина дена после колоквиумска ке полагаме.

Колеги може ли некој да сподели искуство од колоквиуми по Развој на економска мисла? Какви прашања се паѓаат? Пошто материјалов за учење изгледа ептен тежок, има многу информации, а згора на се самиот по себе е досаден. Секоја информација е добредојдена.:smir:
Има едни прашања што се вртат по студентите пробај да ги најдеш се пагаат доста од таму.
Прашањата се со 1 или 2 точни одговори (барем така беше до лани) И се познаваат кои се со 1 кои со 2 одговори.Ке видиш таму каде што ти е поставено у множина логично дека ке бидат 2.
Прашањата се во стилот : Кој се изјаснал за трудот? И имаш наведени автори. Не се во стилот Маркс пишува за.... многу малку се тие, едно или две.
Сакам да кажам дека кога учиш треба да им ги најдеш заедничките карактеристики на сите автори,па така ке ти биде полесно (барем мене ми беше)
У глобала колоквиумот е лесен. Материјалот е обемен за учење и можеби изгледа сташно,но ги дава главните работи.
Со среќа.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
http://www.megaupload.com/?d=C9R65X4B[/URL]
Намерно ги конвертирав во пдф бидејки беа пишувани со фонт, па може некој да го нема а вака сите ке можете да ги отворите, ако случајно некој ептен сака word.doc нека пише на пм и одма пракам :hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug:
ајдеееееееее со лесноооооооо

Има ли уште на некој што му прави проблем линкот?
Намерно го ставив на megaupload бидејки rapidshare прави привремени проблеми односно не дава да се спушти, ако има некој предлог за друг сајт за уплоад нека каже одма ке го уплодувам
::$:

Еве линк и од rapidshare http://rapidshare.com/files/35443127...omika.rar.html :D

Thank you:)
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.153
Поени од реакции
2.754
Абе овие се за 1,2,3 и 4 колоквиум??:pos2::pos2:
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Маркетинг на услужни дејности до која страна е првиот колоквиум?
И ја прашував поназад и до каде е прв кол и кога е, ама тука очигледно шемата се статистика и економика.. : ))
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
8
Da ne ima eden ili dvajca sto nemaat uste formirano grupa za proektna po menadzment na mal biznis....zs neli MORA po 5 da bideme:S:S:S:S...neka mi pise ovde, na prorfil ili porace...:angel1: pozdrav
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom