Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 февруари 2010
Мислења
37
Поени од реакции
0
дали утре имаме вежби по статистика со ас.драган од 10 ....?
mislam deka ne,zosto vo prviot cas koga imavme vezbi toj rece deka vo sreda treba da brani doktorat i ovoj cetvrtok rece deka nema da dojdam.ama ne znam zosto nikoj ne kaza nisto, aj ve molam ako znae nekoj sigurno da kaze?:toe:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
дали утре имаме вежби по статистика со ас.драган од 10 ....?
утре знам дека има вежби статистика од 10, ама со кој асистент стварно не знам..всушност што е битно? и Маца добро објаснува
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
Ај нека не оправи некој МАТЕМАТИЧКИ МЕТОДИ на факултетов зашто никој не ја следи професорката,сите се надеваат на вежби а од вежбите ни трага ни глас зашто нема асистенти а уште помалку демонстратори...како било лани прелани???:jaj:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Ај нека не оправи некој МАТЕМАТИЧКИ МЕТОДИ на факултетов зашто никој не ја следи професорката,сите се надеваат на вежби а од вежбите ни трага ни глас зашто нема асистенти а уште помалку демонстратори...како било лани прелани???:jaj:
Исто било и лани и пред две години... итн... итн... :nesvest:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
И како наоѓавте чаре??:toe:
Не знам, за тоа треба да ги прашаш колегите од Сметководство и Ревизија, јас вака од слушање... Ама ќе имате вежби, не се секирајте :)
 

kosta-p

relax-m
Член од
27 декември 2009
Мислења
63
Поени од реакции
1
Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
Не знам, за тоа треба да ги прашаш колегите од Сметководство и Ревизија, јас вака од слушање... Ама ќе имате вежби, не се секирајте :)
Па да,професорката рече дека "почнале" да бараат демонстратори..до крајот на семестарот ќе биде..некој од колегите ако е упатен нека пише хелп...
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Цитат:
Напишано од girl.mkd
Напишано од filipmakedonski
Не е точно , јас кога бев да земам оценка директно од канцеларија кај проф.Филиповски , ме бараше на списокот и заради тоа добив повисока оценка. Да не бев присутен тогаш , ке ми ставеше 8ка , иако бев на граница за повисоко.


Јас за оценка по економија бев во закажаното време од проф. и плус тоа проф. даваше само потписи а асистентката ги формираше оценките со тоа што ги гледаше само списоците со бодовите освоени од испитот и стручниот труд, а списоците за присуство ги немаше никаде. :zid: :pipi:


Списоците за присутност беа кај проф. Филиповски мене ми рече ако се најдам на три списоци ќе ми стави повисока оцена




Епа за него мислев , ако беа списоците кај него зашто тогаш не ги погледна кога ставаше потписи .Не беше ич фер, но тоа е не сме ние криви :nesum:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
115
Поени од реакции
8
Ај ако знае некој нека пише до која страна ќе бидат првите колоквиуми по:
- финансиско сметководство 2
- управувачко сметководство 2
- финансиски пазари и институции

И дали има нешто што не треба да се учи за прв колоквиум за овие предмети?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom