Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Епа тогаш дај охрабри не малку :pos2: кажи ни што е тоа толку тешко што го дава, на што треба да се обрне повеќе внимание, pokonkretno za 1-ot kolokvium? :icon_lol: pozz
Имате скрипти и прашања, видете си сами. :)
 

EmilyTheStrange

rebel girl
Член од
5 јули 2009
Мислења
120
Поени од реакции
2
abe ako bil denes nekoj na ekonomika neka mi kaze do kaj stigna i dali skrati nesto, inace ekonomika mi e mn tsko, cel den zjapam u kniga, odvaj 10 strani, milion podelbi ima i milion koj sto rekol i zasto rekol

Имате скрипти и прашања, видете си сами. :)
inace kade ima prasanja???
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
abe ako bil denes nekoj na ekonomika neka mi kaze do kaj stigna i dali skrati nesto, inace ekonomika mi e mn tsko, cel den zjapam u kniga, odvaj 10 strani, milion podelbi ima i milion koj sto rekol i zasto rekol


Професорот денес баш кажа дека од 110-134 и 61,70,71,72 стр. не требаат.Другото се е битно:pos2:
 

EmilyTheStrange

rebel girl
Член од
5 јули 2009
Мислења
120
Поени од реакции
2
Професорот денес баш кажа дека од 110-134 и 61,70,71,72 стр. не требаат.Другото се е битно:pos2:
kako moze 61,70,71 i 72 koga se u sredina na lekcii, i plus on gi predal prethoden pat i rekol deka treba da se ucat...ccc, ne se zdravi
inace do kaj stigna?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Мене како што ми кажаа денеска не треба од 60-82, и од 104-137...

abe ako bil denes nekoj na ekonomika neka mi kaze do kaj stigna i dali skrati nesto, inace ekonomika mi e mn tsko, cel den zjapam u kniga, odvaj 10 strani, milion podelbi ima i milion koj sto rekol i zasto rekol
Првите 20тина страни се буквално глупи, после тоа е лесно....
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.697
Поени од реакции
3.648
Помлади колеги,

Прв и втор колоквиум економика се учи од скрипта. Трет - од книга.
Точно е тоа дека првите 20ина страници се тупаџиски, ама после клиза. Делува страшно ама не е.

Ајт
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Економика денес професорот рече дека нема да се учат од 110 до 134страна, и на 70 и 72стр каде што има цифри за памтење.
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Статистика

Имате скрипти и прашања, видете си сами. :)


Добро де, знаеме дека има, туку зборот ми беше што највеќе пага од материјалот за 1-от колоквиум, и што е тоа ТЕШКОТО што паѓа од тој материјал, поради кое паѓаат многу студенти. Дај кажете ни еднаш веќе да си знаеме, а не само не плашите:vozbud: :pos2:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Статистика





Добро де, знаеме дека има, туку зборот ми беше што највеќе пага од материјалот за 1-от колоквиум, и што е тоа ТЕШКОТО што паѓа од тој материјал, поради кое паѓаат многу студенти. Дај кажете ни еднаш веќе да си знаеме, а не само не плашите:vozbud: :pos2:

дава и славе елиминаторни тестови затоа сите паѓаат :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Статистика





Добро де, знаеме дека има, туку зборот ми беше што највеќе пага од материјалот за 1-от колоквиум, и што е тоа ТЕШКОТО што паѓа од тој материјал, поради кое паѓаат многу студенти. Дај кажете ни еднаш веќе да си знаеме, а не само не плашите:vozbud: :pos2:
Нема тешко што паѓа барем по мене. Задачите се тотално исти како на вежби, а теоријата ако е убаво научена и сфатена не е проблем. Ако е научена на памет можеби е потешко.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Има некои работи у книгата шо не можам убаво да ги сфатам па не останува нишо освен да ги научам ... а ме мрзи мн :) така да чичко Славе е крив за се хахаха
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom