Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Некој спомна погоре од Еми се паѓале задачите и прашањата?Вистина ова? Вреди ли да се побараат овие прашања или џабе е?
Абе и јас имам така слушнато од постара колешка, да не ги има некој случајно да ги сподели???
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
А уствари која е Еми ?
:kesa:
давајте адреса - телефон -маил -facebook профил било што :pos2:
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
Знае ли некој каде се наоѓа канцеларијата на проф. Горан Петревски (монетарна економија и банкарство) ????
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Мислам дека 10 пати се има кажано за третиов колоквиум сметководство ама ајде за последен пат (се надевам).

Има повеќе точни одговори, можеше да има и 3 (за 4 не сум сигурен).

Имаше и прашања со Т/Н и со заокружување, а нешто со решавање мислам имаше ама пак имате понудени одговори, значи сите се со шифрирање.

Прашањата носат различно бодови, имаше од 2, 3 и 4 поени (барем мислам дека беше така).

Од збирката не може да учите за овој колоквиум, инаку не е ништо потежок од претходните 2, мислам дека беше и најлесен.
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Некој спомна погоре од Еми се паѓале задачите и прашањата?Вистина ова? Вреди ли да се побараат овие прашања или џабе е?
вреди. лани ми се паднаа скроз истите. но јас не ги чувам. земи ги од некој што иде кај неа на часови.
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Некој претхдно спомна дека ке биле 16 прашања теорија и 17 задачи за основи на сметководство.

16 x 2 поени = 32 поени
17 x 4 поени = 68 поени


Само нека кажат постариве колеги дали теоријата е со точно / неточно или ке има со заокружување ( и дали се со еден точен одговор или можеби со повише точни одговори ) Ако некој се сеќава нека пише
сите 16 прашања се точно неточно(зборам за теоријата, а тие со заокружување може да имаат и повеќе од еден точен одговор

Od 1 i 3ipol se terminite, ali nema spisoci koj koga i kade
еден другар беше до кај Атанаско прееска, му рекол `епа или ќе видите утре, или во сабота пред полагање`:uvo:
а од кај да знаеме кога да дојдеме?:nesum:

Некој спомна погоре од Еми се паѓале задачите и прашањата?Вистина ова? Вреди ли да се побараат овие прашања или џабе е?
Јас одам кај Еми на часови, баш утре ми е последниот час. Меѓутоа она рече дека ги немала точните прашања, али некои ќе ни дала утре и ќе се потрудам да ги објавам:)

утре е последен рок за пријавување испити? фала.
Да, и денес беше тепачка во студентски
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Колеги ќе оди некој утре да види за сметководство кога е колоквиумот, не сум од Скопје ќе изгубам 2-3 часа, ако оди некој нека ми пише ПП, Благодарам однапред. :)
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Колеги ќе оди некој утре да види за сметководство кога е колоквиумот, не сум од Скопје ќе изгубам 2-3 часа, ако оди некој нека ми пише ПП, Благодарам однапред. :)
На која буква се презиваш ако се така поделени?:)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
На која буква се презиваш ако се така поделени?:)

ете така :) кој ќе иде да провери кај си полага, нека биде фин и добар да ги запамти почетните букви на презимињата во однос на термините на полагање :) да не палиме сите патики до факултет :)
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
ете така :) кој ќе иде да провери кај си полага, нека биде фин и добар да ги запамти почетните букви на презимињата во однос на термините на полагање :) да не палиме сите патики до факултет :)
Ја тешко да одам, ќе одат и за мене да видат, ќе ви кажам како ќе бидат поделени термините за полагање:lollipop:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Нека видат само од која буква почнува вториот термин... simple as that
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Нека видат само од која буква почнува вториот термин... simple as that
Па да де, за тоа и зборевме..само малку ми кочи веќе мозоков, поспоро капирам, не е научен на толку учење:shy:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom