Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
луѓе, а списоци за полагање Сметководство да не ставија? јас кај 12 видов, немаше...
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Видов накај 2 на табла дека сеуште немаше објавено списоци.не знам кога мислат да ги објават, кој ке наога утре време до факултет да иде да гледа.:uvo:
Imase na informaciskata tabla deka terminite za polagane se od 1 i 3ipol, taka da po prezime si gledajte kaj ke ste otprilika
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
A ima vrska kolku poeni ke imam ili i na primer so 10 poeni pak ke imam pravo na popraven
нема врска, и со нула те пушта на поправен трет колоквиум.. ако (недај боже) не положиш и поправен, во јуни пак одиш на трет поправен... така да немај гајле економија
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Планирам да сменам изборен за информатика во втор семестер. Да ми каже некој што се работи, како се работи ??
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
нема врска, и со нула те пушта на поправен трет колоквиум.. ако (недај боже) не положиш и поправен, во јуни пак одиш на трет поправен... така да немај гајле економија
Eeee super , fala ti mnogu :)
 
Член од
4 ноември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
2
ej kolegi dali nekoj nesto razbra za toa sto ke ima smetkovotstvo 3 kolkokvium? Dali ima knizejne i zadaci i kolku ili e sve teorija?sto najveke da se uci?
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
ја ко шо разбрав, ќе имало неколку прашања со книжење, неколку задачи и другото све теорија. и не би било лошо да зеам да учам
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
Smetkovodstvo od 208str bese taka ?
Аха и за жал до крај :icon_conf

Ај некој од постариве колеги нека каже нешо за третиов колоквиум сметководство и ако оди некој утре од вас накај факс,ако сака да види од колку ќе бидат термините сметководство:icon_biggпозз
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Некој претхдно спомна дека ке биле 16 прашања теорија и 17 задачи за основи на сметководство.

16 x 2 поени = 32 поени
17 x 4 поени = 68 поени


Само нека кажат постариве колеги дали теоријата е со точно / неточно или ке има со заокружување ( и дали се со еден точен одговор или можеби со повише точни одговори ) Ако некој се сеќава нека пише
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Аха и за жал до крај :icon_conf

Ај некој од постариве колеги нека каже нешо за третиов колоквиум сметководство и ако оди некој утре од вас накај факс,ако сака да види од колку ќе бидат термините сметководство:icon_biggпозз
Od 1 i 3ipol se terminite, ali nema spisoci koj koga i kade
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Некој спомна погоре од Еми се паѓале задачите и прашањата?Вистина ова? Вреди ли да се побараат овие прашања или џабе е?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom