Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
Па ако добро ги слушнав другарите на факс по деловна етика збирот го делиш со три и после си гледаш на графата што оценка имаш... Мислам дека ти си некаде на граница помеѓу 8 и 9 :)
A ako imas prosek od 68 boda??? Ke bide 7ce ili tesko?
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Филиповски рече дека ако стигне да ја предаде ќе ја има на колоквиум, а не стигна да ја предаде и ќе ја нема....
znaci na posledniot cas bas koa delese potpisi, rece deka nema vreme za predavanje, znaci cela tema ne ja predade, tuku samo na kratko onaka kazuvase za se po nesto..... i toa istoto go rece, ako naucime se drugo fakticki i tabelata ke ja znaeme, i so istite zborovi kaza deka tabelata e Korisna i bi ni bilo pozelno da ja razgledame, za da vidime kolku sme naucile kolku sme gi sfatile karakteristikite na skolite...

Ne treba sigurno. Na poslednoto predavanje Taki rece deka so Vlado se dogovorile temata devizen kurs da ne ja ucime poso bila tesko sfatliva, mozelo samo da si ja procitame posto ponatamu ke ni trebalo toa po nekoi drugi predmeti :smir:
fala bogu... use pomalce za ucenje, i ja znaev deka ne treba, ali eden drugar mi kaza deka morala pa me zbuni i mene:S u sekoj slucaj bar ja citnav kolku tolku neso ke se zapamti:D

kolegi da ne znae nekoj ispitot matematika koga e??
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
Треба ли за третиот колоквиум по сметководство да се учи последната тема???
 
Член од
12 ноември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
0
E sea me potseti na edno prasanje od tret kolokvium. Bea dadeni GDP za 2 godini i trebase stapka na rast da se presmeta,a fintata bese deka bea nominalni gdp i trebase da se prefrli ednoto vo realen so gdp deflator (normalno dadena bese stapkata na inflacija). Use neso so mi teknuva, edni nabrojuvanki so bea dadeni vo kapitalna smetka so e odliv a so e priliv na kapital,ne sum sigurna poso profesorot mi go kaza odgovorot:pipi:. I imase od tie primerite za aprecijacija,deprecijacija i ubavo se sekavam na prasanjeto za trosoci na inflacija. Kade mi e ovaa memorija koga mi treba za menadmzeeeent:toe:
se sekavas na prasanjeto za trosoci na inflacija? ke mi go kazes :D inaku fala za prasanjata
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Matematika prelesen test amin.Teorijata od zbizka.Edna zadaca od zbirka prepis :vozbud: Izveduvanjeto normalno od ucebnik i najlesen kredit :toe:
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
10
на 378-379 страна има 2 графика за флексибилни и нефлексибилни плати во економијата. не треба да се обратно имињата, на првиот има фиксни, нефлексибилни плати, а е пишан флексибилни плати и кај вториот исто - обратното...?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
на 378-379 страна има 2 графика за флексибилни и нефлексибилни плати во економијата. не треба да се обратно имињата, на првиот има фиксни, нефлексибилни плати, а е пишан флексибилни плати и кај вториот исто - обратното...?
Ме замисли и мене колега... неможам да го сконтам зашто е така напишано...

АЈ ПОСТАРИВЕ КОЛЕГИ НЕКА КАЖАТ НЕШТО ЗА МАТЕМАТИКА НА ИСПИТ... СО КОЛКУ ЗАДАЧИ ПУШТА, ШТО НЕ СЕ ПАЃА, ШТО СЕ ПАЃА.....
 
Член од
2 декември 2009
Мислења
151
Поени од реакции
4
Ме замисли и мене колега... неможам да го сконтам зашто е така напишано...

АЈ ПОСТАРИВЕ КОЛЕГИ НЕКА КАЖАТ НЕШТО ЗА МАТЕМАТИКА НА ИСПИТ... СО КОЛКУ ЗАДАЧИ ПУШТА, ШТО НЕ СЕ ПАЃА, ШТО СЕ ПАЃА.....
Imaj 3 reseni,i 1 prasanje ... ke polozis :smir:
 
Член од
4 ноември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
2
jas imam eden predlog do moderatorite na ovoj forum ako sakaat da napraat za forumot ekonomski fakultet podforumi za sekoj predmet oddenlno, taka koordinacijata bi bila polesna ili pak po smerovi ili godini pozdrav
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
Imaj 3 reseni,i 1 prasanje ... ke polozis :smir:
Fala

jas imam eden predlog do moderatorite na ovoj forum ako sakaat da napraat za forumot ekonomski fakultet podforumi za sekoj predmet oddenlno, taka koordinacijata bi bila polesna ili pak po smerovi ili godini pozdrav
Taka ke gubis vreme poveke, a vaka mozat site da ti pomognat i postari kolegi i kolegi od tvojot i drugi smerovi...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom