Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Англиски во Среда, а Меѓународна економија би требало во петок да дава потписи.:salut:
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
колеги знае некој што треба да се учи деловна етика и од кои скрипти, т.е. поточно кои се насловите на лекциите, да знам од кои скрипти се? :S
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
колеги знае некој што треба да се учи деловна етика и од кои скрипти, т.е. поточно кои се насловите на лекциите, да знам од кои скрипти се? :S
се тоа што ни остана од двете скрипти а затоа што се само 14 (не ме држи за збор, околу 14 се) странички, сигурно ќе додаде нешто поише така да ќе си дознаеме у среда:smir:
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
I mene bas me zanima za etika sto treba od kaj treba :) i koga ekonomija i etika ke davaat potpisi i dali smetkovodstvo treba od asistentite potspisi da zememe ili od tie sto ni drzat vezbi, demostratorite???
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
770
Поени од реакции
483
Kolegi ....
Aj koj znae da objasni tocno koi lekcii delovna etika treba da se ucat za 3ret kol. kolku strani se od kolku casot se polaga??
Aman veke so taa prokleta etika pa neka napravi 3 skripti za sekoj kol. posebno vaka se ispomesano edvaj vadam po 56 poeni :violent1::violent1::violent1:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Некој да ги напише прашањата маркетинг ако ги има дадено.
:smir:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
Некој да ги напише прашањата маркетинг ако ги има дадено.
:smir:
Едното било кои се класични системи на малопродажба - амбулантна трговија и браншна трговија (страна 277)
Другото било за предности на користењето на производниот модел на организација (страна 342)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
Економија во среда ќе дава потписи....

Edit: Ова важи за Филиповски, за Таки незнам...
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
Ај некој од постариве колеги што се имаат префрлено на друг смер ако сакаат да ми кажат кое време се поднесува молба и треба ли некој услов да се има исполнето на семестар ?поздрав
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
postari kolegi kazete na sto da obrnime poveke vnimanie 3 kolokvium ekonomija.dali ke ima za presmetuvanja gdp ova ona...

E sea me potseti na edno prasanje od tret kolokvium. Bea dadeni GDP za 2 godini i trebase stapka na rast da se presmeta,a fintata bese deka bea nominalni gdp i trebase da se prefrli ednoto vo realen so gdp deflator (normalno dadena bese stapkata na inflacija). Use neso so mi teknuva, edni nabrojuvanki so bea dadeni vo kapitalna smetka so e odliv a so e priliv na kapital,ne sum sigurna poso profesorot mi go kaza odgovorot:pipi:. I imase od tie primerite za aprecijacija,deprecijacija i ubavo se sekavam na prasanjeto za trosoci na inflacija. Kade mi e ovaa memorija koga mi treba za menadmzeeeent:toe:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Ај ако може некој да ја дефинира постапката за `купување потпис` :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom