Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
А знае некој како оди бодувањево меѓународна, колку прашања ти требаат да положиш, колку поени носат?
Мислам дека прашањата носат по 2 поени, со 18 си положен, а мислам дека со 16 пушта условно на втор :)

da ne znae nekoj slucajno da mi kaze dali profesorot po finansiski menadzment pusta na vtor kolokvium ako ti fali eden poen za da pominesh na prviot ??
daj pisete ako znaete da ne odam utre dzabe na uvid :tapp:
Оди на увид... и можно е да те пушти за еден поен да одиш на втор :)



Инаку за да си расправате за професориве, мислам дека има друга тема за професори и асистенти од економски, па може таму да си „разментувате искуства“


Ајде уште утре... Уфффффффффф... :pop:
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
26
Поени од реакции
1
Оди на увид... и можно е да те пушти за еден поен да одиш на втор :)
Ајде уште утре... Уфффффффффф... :pop:
bas me interesira dali ke me pusti, ne mi e jasno kolku poeni e celiot kolokvium ako mu e granica 14, sigurno ne e 28 :)
ke vidam utre sto i kako ke kaze pisatelot na prasanjata :pipi:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
bas me interesira dali ke me pusti, ne mi e jasno kolku poeni e celiot kolokvium ako mu e granica 14, sigurno ne e 28 :)
ke vidam utre sto i kako ke kaze pisatelot na prasanjata :pipi:
Мислам дека 25 или 26 поени се максимум по Финансиски менаџмент :)
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Kolegi, imase nekakvo soopstenie deneska na fax za osnovi na menadzment okolu spustanjeto na granicata ili ke mora da se ceka do prvoto predavanje???
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Колоквиумот финансиски менаџмент имаше вкупно 25 поени, броев.
И да, во колку саат е увидот?
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Колоквиумот финансиски менаџмент имаше вкупно 25 поени, броев.
И да, во колку саат е увидот?
за прва и втора група од 12 за трета и четврта е од 1.15 увид... и јас паднав за 1 поен, 13 имам... се мислам дали да идам на увид... страв ми е да не ме пушти на втор.. кој ќе учи тогаш, ќе треба и маркетинг и менаџмент да учам... ке ми фркне главава.....:nesvest:
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
за прва и втора група од 12 за трета и четврта е од 1.15 увид... и јас паднав за 1 поен, 13 имам... се мислам дали да идам на увид... страв ми е да не ме пушти на втор.. кој ќе учи тогаш, ќе треба и маркетинг и менаџмент да учам... ке ми фркне главава.....:nesvest:
Абе не зезај, страв ти е да не те пушти? :) Подобро сега отколку на испит, е да, тешко е тие три одеднаш, ама ако има шанси да те пушти, па и ако тогаш не го поминеш вториот колоквиум, сепак за на испит после ќе ти биде 2/3 полесно учењето. ;) Иди на увид!
Јас не ни знам колку поени имам и дали имам положено, утре ќе видам, па ако има потреба ќе идам и јас..
 
Член од
5 декември 2007
Мислења
428
Поени од реакции
5
можеби има напишано.но ме мрзи да читам наназад...:kesa:
може ли да ми каже некој кога се полага англиски,до каде е колоквиумот и што ќе содржи.фала однапред:wink:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Англиски нема да има класичен колоквиум така да нема ни дата, ни страни, ни материјал:)
Ќе не оценува од присуство и активност, а другите ќе одат на испит што не биле редовни.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Дали некој, некогаш... полагал Производен менаџмент... ајде чекам искуства, што да повторувам? Како и обично цртички, нели? :raz:
 
Член од
27 октомври 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
Англиски нема да има класичен колоквиум така да нема ни дата, ни страни, ни материјал:)
Ќе не оценува од присуство и активност, а другите ќе одат на испит што не биле редовни.
Да ти кажам лани како беше англиски - се будалевме идевме на предавања од 2 до 5 поручек колку шо памтам, и така пун анфи 1 си беше стално - типката (професорката) пушташе списоци за редовност активност - ( демек ако си кажал нешо на часот плус за активност имаш - али сите се запишувавме ) и сето тоа за џабе. И требаше да има колоквиум али професорката не знаеше колку души го слушаме предметот и договориле само 1 амфи за полагање и коа дојде време за полагање - милион студенти дојдоа немаше место да се седи ( нешто ко предавањата на Шуклев ) и така се откажа колоквиумот и се одржа само испит кој БЕШЕ ПРЕЛЕСЕН !!!!! полесен не сум сретнал до сеа жими се беше полесно од англиски у основно со сум учел. И BTw тој испит фактиќки се водеше како колоквиум а регуларниот у февруар беше истиот несменет исти прашања исто се. И сите што немаа избрано англиски беа крајно љубоморни :vozbud:
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
39
Поени од реакции
0
Da ne znae nekoj do koa mozese da se prijavi strucen trud po ODNESUVANJE NA POTROSUVACI?I so kako ima na kolokvium. pls tnx
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom