Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јуни 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo, dali ste zapoznaeni so Zakonot za Visoko obrazovanie, odnosno izmenite cl.99 stav 3 ( sluzben vesnik br.26 ) za soodnost 75% zadolzitelni i 25% izborni predmeti. Interesno e za izborni predmeti slobodata na izbor od site nastavni predmeti ( od maticniot fakultet ) + moznosta i od drugi fakulteti no so lista na predmeti koi se nudat.
Ova e spored zakonot so koj treba nastavnite programi da se usoglasat najdocna do 15.09.2009.
No sosema druga e ponudata ( izborni predmeti od lista izberi 1 od 3 od maticniot fakultet) , a treba da bide na primer ako ima 2 izborni vo 2 godina
zadolzitelni predmeti +
1.izboren predmet od neparen ili paren semestar
2.izboren predmet
Samo soodnosot e zapazen, no ne i kaj departmanot Ekonomija
 
Член од
3 февруари 2009
Мислења
104
Поени од реакции
0
Дали маркетинг и менаџмент им даваат да полагаат на колоквиуми на тие што имаат запишано година на куб?
sekoja godina dozvoluvaat iako na pocetok kao demek e neizvesno :wink: denes marketing rece slednata nedela ke kazela so sigurnost bidejki ne zaviselo od nea
 
Член од
9 септември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
sekoja godina dozvoluvaat iako na pocetok kao demek e neizvesno :wink: denes marketing rece slednata nedela ke kazela so sigurnost bidejki ne zaviselo od nea
Kolku sto razbrav menadzment e dozvoleno site studenti (i kvadrati i kubovi) da go polagaat na kolokvium, so prethodno zapisuvanje vo spisok kaj asistentot...:pipi: hahaha :helou: kolegi polozete go do avgustovsko-septemvriskata sesija da ne izleze togas ponovo izdanie pa i toa da go kupuvate! :nesvest:


Na stranata na fakultetot konecno e zakacen rasporedot na predavanje vo zimskiot semestar! Pozdrav
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Инаку мене ме интересира, нешто ме бунат уплатнициве.
Тие што запишале квадрат во февруари и сега фактички запишуваат година по втор пат, нели треба да платат 1. партиципација, 2. 750 ден за ИКСА, 3. 200 ден за студентски сојуз и 4. 1400 за книжевен фонд?
Фигурира и некаква уплата од 2100 ден. за упис, од каде тоа сега?!
2100 den. ti e koga uplakas godina po prv pat i dobivas nastavna programa za godinata, a 1400 den. koga si na kvadrat, kub itd. i togas ne dobivas nastavna programa zosto veke ja imas. E toa e razlikata, 700 den. cini nastavnata programa :wink:[/quote]


Onoa plavoto so ni go davaaat 700 denari go naplakaaat?? Aiiiijjjjjj:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
22 мај 2009
Мислења
44
Поени од реакции
0
2100 den. ti e koga uplakas godina po prv pat i dobivas nastavna programa za godinata, a 1400 den. koga si na kvadrat, kub itd. i togas ne dobivas nastavna programa zosto veke ja imas. E toa e razlikata, 700 den. cini nastavnata programa :wink:

Onoa plavoto so ni go davaaat 700 denari go naplakaaat?? Aiiiijjjjjj:vozbud::vozbud::vozbud:[/quote]
E bas toa plavoto, zato plakame 700 den.!!!
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
дали господинот почитуван Шуклев кажал нешто на предавањата за тие што ја имаме старата книга дали мора да ја купиме новата и ако да на кои гробишта сака да го погребаат?
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
дали господинот почитуван Шуклев кажал нешто на предавањата за тие што ја имаме старата книга дали мора да ја купиме новата и ако да на кои гробишта сака да го погребаат?
алоооо, новата книга ги нудела најмодерните текови во менаџментот, имала 20 нови и 30 исфрлени стари лекции и била спој од над 1000 извори и во никој случај не била "копи/пасте" а кориците се со купен копирајт:) ;). За вториот дел од прашањето не понуди одговор.:pipi:
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
ако тоа значи дека мора да се купи.....отидов да си плачам
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
За да одам на менаџмент на колоквиуми оваа година (3та сум, само тој ми е од втора), треба посебно да се запишам кај асистентот?

Така ме информираа баш сега, па ако знае некој повеќе...и ако знае каде и кога да го најдам асистентот.
дали господинот почитуван Шуклев кажал нешто на предавањата за тие што ја имаме старата книга дали мора да ја купиме новата и ако да на кои гробишта сака да го погребаат?
Mac треба да се запишиш на списокот кај Столе, а новата книга... мора да се купи, горе-доле е иста, само кејсовите се нови :raz:
2.200 лани... 2.200 сега... се надевам нема да има потреба да купувам уште една :nerv:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
uste ednas ve prasuvammmm! koi knigi treba da se od knizara, a koi moze da se skripti? prasuvam specc.. za smetkovodstvo, delovna i matematika. :pipi:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
uste ednas ve prasuvammmm! koi knigi treba da se od knizara, a koi moze da se skripti? prasuvam specc.. za smetkovodstvo, delovna i matematika. :pipi:
Мислам дека Сметководство нема да ти треба книга купена од книжара, деловна етика нема книга туку само скрипта, бар така кажа професорката денес, а математика мислам дека ќе ти требаат збирката и таблицата.
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Pa dobro samo 2200 den e, ne e voopsto skapa =)))

Мислам дека Сметководство нема да ти треба книга купена од книжара, деловна етика нема книга туку само скрипта, бар така кажа професорката денес, а математика мислам дека ќе ти требаат збирката и таблицата.

Isto taka i smetkovodstvo zbirka ke ti treba, poradi domasnite sto trebaat za vezbi.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom