Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 септември 2009
Мислења
49
Поени од реакции
0
dali mozhe nekoj da kazhe koi predmeti gi ima vo vtora godina -marketing? Dali se uste se izucuvaat predmetite angliski 1,2 :germanski 1,2 i frnacuski 1,2. Kade ja ima oficijalnata programa na kiril i metodij za site departmani?
 
Член од
7 јули 2006
Мислења
17
Поени од реакции
0
Kolegi aj da ve prasam sto mislite za ovie predmeti: MIS, Trgovski dogovori i Proekten menadjment. Koj gi imal do sega neka spodeli nekoe mislenje :)
A i ako moze da kaze vo koj semestar se ucat.

Kolegi aj da ve prasam sto mislite za ovie predmeti: MIS, Trgovski dogovori i Proekten menadjment. Koj gi imal do sega neka spodeli nekoe mislenje :)
A i ako moze da kaze vo koj semestar se ucat.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Kolegi aj da ve prasam sto mislite za ovie predmeti: MIS, Trgovski dogovori i Proekten menadjment. Koj gi imal do sega neka spodeli nekoe mislenje :)
A i ako moze da kaze vo koj semestar se ucat.

Kolegi aj da ve prasam sto mislite za ovie predmeti: MIS, Trgovski dogovori i Proekten menadjment. Koj gi imal do sega neka spodeli nekoe mislenje :)
A i ako moze da kaze vo koj semestar se ucat.
Оди до факултет и ќе видиш во кој семестар се. Има промени така што никој не може да ти каже со сигурност.
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
77
Поени од реакции
91
Kolegi aj da ve prasam sto mislite za ovie predmeti: MIS, Trgovski dogovori i Proekten menadjment. Koj gi imal do sega neka spodeli nekoe mislenje :)
A i ako moze da kaze vo koj semestar se ucat.

Kolegi aj da ve prasam sto mislite za ovie predmeti: MIS, Trgovski dogovori i Proekten menadjment. Koj gi imal do sega neka spodeli nekoe mislenje :)
A i ako moze da kaze vo koj semestar se ucat.

Јас МИС го имав во петти семестар, професорот е еден од најдобрите на факултетот држи многу добри предавања, а испитот без да го научиш тешко да го положиш, инаку има три колоквиуми по 30 прашања а испитот е 50 прашања има и прашања некои и во голем дел се паѓаат и тие, а и трговски догвори мислам дека е лесен предмет го полагавмме заедно со работно право и тие што полагаа викаа дека бил многу лесен, но сепак побарај совет и од другите јас лично го немам полагано.
 
Член од
31 јули 2009
Мислења
40
Поени од реакции
2
I po site slucuvanja na ekonomski sto se odluci , ima nekoja generacija kvadrat na predmet ili site sme so kvadrat na godina?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
I po site slucuvanja na ekonomski sto se odluci , ima nekoja generacija kvadrat na predmet ili site sme so kvadrat na godina?
Да, генерацијата 2025/2026 ќе има право на квадрат на предмет :)
Многу го тупат на ТВ, Шуклев и така напушташе, тоа се знаеше уште од месец јуни.
Туку ние да не се занесуваме многу со телевизии и ректорати, да си се фатиме за Основи на Менаџмент и на бу-бу-бу-бубање зошто квадрати, кубчиња итн... ќе се пишат :raz:
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Znaci oficijalno kako sto kazaa na vesti Suklev e suspendiran, megutoa jas mislam deka normalno toj povtorno ke se predava kaj nas:toe:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Аман од Шуклев! Едвај чекам да ми предава за да видам што е проблемот.Какви колоквиуми/испити дава? И да имаш поени нема да те пушти или тешко е да се освојат? Или...?:jaj::jaj:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
ke predava pak i toa ke bide neznam... pekol ja mislam
Јас немам ништо од него, ама ако е така како што викате, дај нешто да организираме да се смени. Не знам што не се буни некој?:toe:

Аман од Шуклев! Едвај чекам да ми предава за да видам што е проблемот.Какви колоквиуми/испити дава? И да имаш поени нема да те пушти или тешко е да се освојат? Или...?:jaj::jaj:
:tapp::tapp::tapp:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Ај честито нов декан...изгледа ви заврши турското ропство :pos:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Аман од Шуклев! Едвај чекам да ми предава за да видам што е проблемот.Какви колоквиуми/испити дава? И да имаш поени нема да те пушти или тешко е да се освојат? Или...?:jaj::jaj:
Оооо... мило ми е што сеуште има вакви храбри студенти. Епа не мора да чекаш да ти предава за да видиш што е проблемот, оди во понеделник на факултет, на таблата за втора година, преброј колку положиле кај него, преброј колку полагале... мислам донекаде ќе ти стане јасно. Мој совет ти е неговиот предмет... на колоквиуми да го земаш, инаку, тешко, многу тешко :raz:
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
49
Поени од реакции
0
Dali mozhe nekoj da kazhe koi predmeti gi ima vo vtora godina -marketing? Dali se uste se izucuvaat predmetite angliski 1,2 :germanski 1,2 i frnacuski 1,2. Kade ja ima oficijalnata programa na kiril i metodij za site departmani?

Dali mozhe nekoj da kazhe koi predmeti gi ima vo vtora godina -marketing? Dali se uste se izucuvaat predmetite angliski 1,2 :germanski 1,2 i frnacuski 1,2. Kade ja ima oficijalnata programa na kiril i metodij za site departmani
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom