Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
И myspirit се разбуди од слаткиот сон... :pos:
Има време Шуклев за пензија, па да не фантазираме многу.
За начинот на кој се поставуваат прашањата по маркетинг и менаџмент... не би сакал да коментирам, ама мислам дека треба да се направат некои измени :raz:
Прво треба да се смени оној пијаницана на паркинк, како во кафана да одиш кога ке го видиш.
Ма сега нека стават клима во студентски зошто кога ке се напуни ,како во сауна да си, а тие бирократите од внатре нервозни, одвај се движат,не смееш ништо да ги прашаш.
И не знам дали некои ја отвара странана на економски само слики од професорине ставиле, да ги гледаме колку се убави.
За ЕКТС да не правиме муабет!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.996
Поени од реакции
5.623
Е добро де... слики има и од асистентките :)
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Прво треба да се смени оној пијаницана на паркинк, како во кафана да одиш кога ке го видиш.
Ма сега нека стават клима во студентски зошто кога ке се напуни ,како во сауна да си, а тие бирократите од внатре нервозни, одвај се движат,не смееш ништо да ги прашаш.
И не знам дали некои ја отвара странана на економски само слики од професорине ставиле, да ги гледаме колку се убави.
За ЕКТС да не правиме муабет!
:pos2::pos2::pos2: типот е будала.... во правата смисла на зборот... :tapp:
али нека стои бе.. Секој ден нешто ново гледам од него.. :)
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Kolegi,koga se podnesuva molba do studentski za polaganje ispiti vo noemvriska ispitna sesija? ima nekoj formular? Lesno se odobruva na vonredni studenti? Ima sansi Marketing i Menadzment da dadat polaganje vo Noemvri? :helou:
Vonredni sesii mislam deka i ke nema poveke site ke se svedat na postockite tri.Praktikata do lani bese deka sesija se dobrva samo na studnetite so ostanat 1 ispit (pretezno na apsolventite)
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
:pos2::pos2::pos2: типот е будала.... во правата смисла на зборот... :tapp:
али нека стои бе.. Секој ден нешто ново гледам од него.. :)
Абе паметниот не доаѓа во 8, да не пречека така наутро убави и насмеани, тука после 9, кога некој може да му текне да си оди, за да собере некој динар.
Иначе и мене не ми смета само нека смени станица, може 90,3 да пушти.
Ама боем во вистинска смисла на зборот!!!!
 
Член од
22 мај 2009
Мислења
44
Поени од реакции
0
Kolegi, dali ima istaknato sto treda da plakame se za upis godina? Dali e kako lani (nastavna programa, studentski sojuz itd.) ili ke ima izmeni? Vo cetvrtokot bev nemase uste nisto, a mi rekoa deka upisite se od 9-15.09. Ima nekoj informacija?
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Kolegi, dali ima istaknato sto treda da plakame se za upis godina? Dali e kako lani (nastavna programa, studentski sojuz itd.) ili ke ima izmeni? Vo cetvrtokot bev nemase uste nisto, a mi rekoa deka upisite se od 9-15.09. Ima nekoj informacija?
oд 9-15 е прашав во студентски.

кои изборни предмети за во втора е најдобро да се изберат, за е-бизнис смер?
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Ај помош од постарите колеги (без ралзика дали се на фин. менаџмент) во врска со изборни предмети за 3 година на смерот финансиски менаџмент. Дали е подобро менџмент на мал бизнис или надворешна трговија?
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Ај помош од постарите колеги (без ралзика дали се на фин. менаџмент) во врска со изборни предмети за 3 година на смерот финансиски менаџмент. Дали е подобро менџмент на мал бизнис или надворешна трговија?
Zavisi kogo povekje go sakas Shukev ili Kikerkova
 
Член од
31 јули 2009
Мислења
40
Поени од реакции
2
Bev denes vo studentski prasanja da prasam za upisi vo vtora i kolku sto razbrav , za site tie sto se nadevaa deka od ovaa godina ke se upisuva po KTS - "zalam".
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Колеги, да ме посоветувате... се двоумам помеѓу трговско право и деловна етика ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom