Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Да, 5 :)

Само да напоменам дека новите генерации (не сум сигурен од која, мислам дека од 2007-ма запишаните), не пишат квадрат на година, туку само на предметот, т.е продолжуваат нормално со студиите со тоа што “спорниот“ предмет го полагаат во следната сесија.
едно прашање во врска со квадратот на предмети.
доколку има предмет кој остане неположен заклучно со февруарската сесија идната година, ( пр. основи на економија, 9 кредити * 10 евра(?) = 90 евра ), дали ќе се плаќа на секоја сесија која следува, независно од тоа дали се полага или не, или на секоја сесија која ќе ја пријави студентот? пример не сакам да полагам во јунска сесија, ќе го пријавам за септемврсика, дали плаќам 180 евра или само 90, за сесијата која го пријавувам истиот.
фала однапред
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.166
Поени од реакции
892
едно прашање во врска со квадратот на предмети.
доколку има предмет кој остане неположен заклучно со февруарската сесија идната година, ( пр. основи на економија, 9 кредити * 10 евра(?) = 90 евра ), дали ќе се плаќа на секоја сесија која следува, независно од тоа дали се полага или не, или на секоја сесија која ќе ја пријави студентот? пример не сакам да полагам во јунска сесија, ќе го пријавам за септемврсика, дали плаќам 180 евра или само 90, за сесијата која го пријавувам истиот.
фала однапред
Не не, ти само еднаш ја плаќаш таа сума од 90 евра, при запишување на квадратот :)
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Како што ми кажа асистентот треба 60% од задачите да се решени, иначе не ми беше премногу тешко:)
Ijj mnogu e toa.. :) A toa da, lesno bese prilicno, samo steta so najgolemiot del onaka dojdoa kolku da si ja probaat srekata(i jas megu niv).. :helou:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
115
Поени од реакции
8
Знае ли некој колку е границата за менаџмент или уште ја нема одредено?
 

taa

Член од
3 април 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
koga ke ima granica menadzment znae li nekoj?
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
Еколошки менаџмент се полагаше на 11ти т.е. 13ти по ново , така?:pipi:
 
Член од
3 февруари 2009
Мислења
104
Поени од реакции
0
Знае ли некој колку е границата за менаџмент ? :toe::tapp:
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
vcera me izvesti eden kolega deka granicata ke bide 40 ili 35 no uste nisto ne e sigurno :toe:(PS se izvinuvam za latinicava bidejki od fakultet pisuvam)

granicata po menadzment e 30 poeni taka sum izvesten od asistentot
 

Day4walker

Doyle Brunson
Член од
18 ноември 2008
Мислења
132
Поени од реакции
8
а кога ќе пишува оценки менаџмент?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom