Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
Јас кај Јанев супер си поминав 9:pipi:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Ај упм... ова екселов сум изгубил еден поен... не е можно, ептен се изнервирав :kesa:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
Има трговско на Зефир со оценки со дати со се.
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
39
Поени од реакции
0
moze da mi kaze nekoj so e uslov da se zapise 2 godina,i so kako ako se kvadrira godina.....za svaki slucaj da znam :)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.166
Поени од реакции
892
moze da mi kaze nekoj so e uslov da se zapise 2 godina,i so kako ako se kvadrira godina.....za svaki slucaj da znam :)
Да запишеш втора година треба да имаш положено 6 испити од прва, заклучно со септемвриска сесија. Останатите 2 што ќе ти останат од прва треба да ги положиш заклучно со следната февруарска сесија, во спротивно тогаш запишуваш квадрат. До јуни си нешто како статускво, а потоа од октомври си повторно втора година.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Да запишеш втора година треба да имаш положено 6 испити од прва, заклучно со септемвриска сесија. Останатите 2 што ќе ти останат од прва треба да ги положиш заклучно со следната февруарска сесија, во спротивно тогаш запишуваш квадрат. До јуни си нешто како статускво, а потоа од октомври си повторно втора година.
Znaci 5 treba da polozime do septemvri, poso imame vkupno 7 :helou:
 
Член од
22 мај 2009
Мислења
44
Поени од реакции
0
Menadzment ima rezultati. Ne pisuva so kolku se polozuva, ima mnogu malku nad 50, a i jas sum medju niv :) YES!!!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Menadzment ima rezultati. Ne pisuva so kolku se polozuva, ima mnogu malku nad 50, a i jas sum medju niv :) YES!!!
Абе какви 50 поени, тоа над 20 ако имаше 30-40 души, ццц... :raz:
Ќе каже некој точни одговори за кејс стади??? :raz:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.166
Поени од реакции
892
Znaci 5 treba da polozime do septemvri, poso imame vkupno 7 :helou:
Да, 5 :)

Само да напоменам дека новите генерации (не сум сигурен од која, мислам дека од 2007-ма запишаните), не пишат квадрат на година, туку само на предметот, т.е продолжуваат нормално со студиите со тоа што “спорниот“ предмет го полагаат во следната сесија.
 

*Cindy*

Sunrise...
Член од
12 јануари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
Како што ми кажа асистентот треба 60% од задачите да се решени, иначе не ми беше премногу тешко:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom