Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
мтп да не знае некој од колку саат се полага во петок?
 
Член од
31 март 2009
Мислења
25
Поени од реакции
0
dali e tocno so mi kazaa deka matem drage janev sekoj nareden ispit daval poteski zadaci? prva sum sea juni polagam pls za odgovor....fala:jaj:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Абе нека не ве лажат... Не е така... Испитот е најлесен во септември, ноооо... јас не препорачувам да се чека до тогаш. Што порано толку подобро. Од тоа што се збори на факултет ни 10% не е точно... а за 50% оди кај професорот Благоја Ѓорѓиоски да ти кажи што е 50% :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Абе нека не ве лажат... Не е така... Испитот е најлесен во септември, ноооо... јас не препорачувам да се чека до тогаш. Што порано толку подобро. Од тоа што се збори на факултет ни 10% не е точно... а за 50% оди кај професорот Благоја Ѓорѓиоски да ти кажи што е 50% :)
Епа ете на темава ти збориш како студент, исто како што зборат и другите. Зашто твоето да е точно? :) Ако сме веќе неверни Тома ќе се сомневаме во се што ќе каже некој на темава:pos:
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
точни се само дел од прашањата со точно/неточно.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Епа ете на темава ти збориш како студент, исто како што зборат и другите. Зашто твоето да е точно? :) Ако сме веќе неверни Тома ќе се сомневаме во се што ќе каже некој на темава:pos:
Ти зборуваш од кажување, јас зборувам од лично искуство, мислам дека тука има разлика... Самиот факт што на испитот во септември во последните две години не даде задача со теорија на веројатност кажува нешто нели? Математика е лесен предмет, имаш мозок положуваш, ако немаш мозок ќе си кукаш и ќе кажуваш дека секој нареден испит е потежок од претходниот.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па види ти викаше дека математика нема елиминаторни на колоквиум кој си учел си учел, ама мислам дека лесно ќе најдеме многу луѓе што нема да се сложат со тоа.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Ти зборуваш од кажување, јас зборувам од лично искуство, мислам дека тука има разлика... Самиот факт што на испитот во септември во последните две години не даде задача со теорија на веројатност кажува нешто нели? Математика е лесен предмет, имаш мозок положуваш, ако немаш мозок ќе си кукаш и ќе кажуваш дека секој нареден испит е потежок од претходниот.
Индивидуална работа е исусттвото. Едни им се погодило едно, на други друго, и сите различно кажуваат и си ствараат различни мислења и после младите слушаат и пренесуваат од еден на друг и многу споритставени мислења се добиваат на крај. Ете пример ко шо викаш 2 год не дал теорија за веројатност... за некој е тапа тоа, а за мене е единото нешто што го знам од математика :) така да.... неможе никој објективно да каже дека пример во септември е полесно отколку јуни или февруари. Но како и да е, кој ке стигне до септември ке си знае.. :)

Па види ти викаше дека математика нема елиминаторни на колоквиум кој си учел си учел, ама мислам дека лесно ќе најдеме многу луѓе што нема да се сложат со тоа.
Има потешки групи, но не елиминаторни :) Дојдовме до заклучок за ова минатиот пат коа се спомна.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
И јас обожавам теорија на веројатност :)
Тие мислења што кружат низ факултетот се индивидуални... Еве мене ми се тешки Маркетинг и Менаџмент, но на некој кој е способен да набуба се Менаџмент му е најлесен предмет. А математика нема елиминаторни групи... ако имаш добро научено каква било задача да ти даде, за да положиш ќе имаш... Доста со тие руски збирки, тоа се приказни да ги лажиме дома дека професорот не заебал а ние сме знаеле се...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom