Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Рече до каде сме стасале со предавањата до таму ќе биде материјалот, писмено се полага а дали ќе биде оптички не сум сигурна. Рече дека ќе биде нешто у стилот како шо се вежбите после текстовите.
Мислам дека ќе биде оптички, нема да пишуваме, така барем слушнав на првото предавање.
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
56
Поени од реакции
1
Ja ko da go razbrav deka vo petok ke bil on tuka ama imale nastavnicki sovet i sostanok vo rektorat!Mislam deka ne zakaza nisto tuku narednata nedela ke se dogovarame!:)

Јас сепак мислам дека рече "се гледаме во Март" па така да не би требало утре да имаме час:toe:
Сепак ако некој иде утре на Fax нека пише што се случувало :smir:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
Колеги едно прашање..Има ли нешто корист од скриптите по економика и трговско право што ги има во Либро?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Кои ви се професори по Трговско Право.
Како што слушнав имало некои нови.
А нови професори ти е еднакво со нов стил и нов начин на поставување на прашања и автоматски на тој начин ОТПАЃА УЧЕЊЕТО ПО СКРИПТА
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Скриптите соджат тоа шо е со болд во книгите. Нема ништо посебно во нив, само се извлечени најбитните делови од секоја лекција.
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Ima li razlika pomegu kolokviumot kaj Slave statistika i prof.Kalina? Ja sum kaj nejze pa ako moze nekoj da kaze sto kako dava, na kolokvium sto od teorija sto od zadaci???:helou:
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
ко што разбрав лани се поминувало со скрипта економика, ама само се поминувало. ако сакаш повеќе бодови, книга (која не сум ја отворил:kesa:).
а еколошки чинам во март ќе надокнадиме (кажете дали ќе ги купите книгите по предметов).
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
ко што разбрав лани се поминувало со скрипта економика, ама само се поминувало. ако сакаш повеќе бодови, книга (која не сум ја отворил:kesa:).
а еколошки чинам во март ќе надокнадиме (кажете дали ќе ги купите книгите по предметов).

нема потреба да ги купуваме по еколошки , он рече ке ни давал материјал да фотокопираме на самото предавање . 10 страни ...
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
колеги , статистика 3 глава стварно не треба да се учи? :toe:
 
Член од
31 јануари 2008
Мислења
56
Поени од реакции
1
Kolegi nekoja informacija za javni finansii za domasnata znaete??? Ili kade moze da se najdat podatoci za GDP, zasto malku se zastareni na net 2004/05/06 :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom