Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 ноември 2008
Мислења
12
Поени од реакции
1
ne ja dozvoluvat aprilska sesija, a ako ne se lazam aprilska sesija veke nema ni da postoi
Колега се лажеш, априлска сесија постои и ќе постои, но многу ретко им дозволуваат на редовните студенти да полагаат во регуларна студиска година.Се зависи од професорот/ката.
Јас имам другар кој е пред квадрат на втора и има поднесено молба во архива за да му одобрат да полага во априлска сесија, се надевам добро ке пројде...
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
Колега се лажеш, априлска сесија постои и ќе постои, но многу ретко им дозволуваат на редовните студенти да полагаат во регуларна студиска година.Се зависи од професорот/ката.
Јас имам другар кој е пред квадрат на втора и има поднесено молба во архива за да му одобрат да полага во априлска сесија, се надевам добро ке пројде...
Па не е ли малку рано од сега да се поднесува за април?
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
12
Поени од реакции
1
Па не е ли малку рано од сега да се поднесува за април?
Па не е рано затоа што до среда мислам дека треба да добијат повратна информација дали им се одобрени барањата или не.
Ако е да, најверојатно можат со одобрување од професор да полагаат и од наредниот т.е летниот семестар во спротивно неможе.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
Па не е рано затоа што до среда мислам дека треба да добијат повратна информација дали им се одобрени барањата или не.
Ако е да, најверојатно можат со одобрување од професор да полагаат и од наредниот т.е летниот семестар во спротивно неможе.
Па јас видов соопштените само за мартовска...
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Па не е рано затоа што до среда мислам дека треба да добијат повратна информација дали им се одобрени барањата или не.
Ако е да, најверојатно можат со одобрување од професор да полагаат и од наредниот т.е летниот семестар во спротивно неможе.
Koleshke sigorno ne zboruvam od pamet, seto ona sto go zboram e informaija koja od relativni sigorni isvori, imeno na dekanat e razgleduvano prasanje da se ukinat site sesii, odnosno da ostanat samo SEPTEMVRISKA FEVRUARSAK I JUNSKA SESIJA. A kolegite koi se od posaatriet generacii da vklopat vo novata programa koja e donesena so Boldonskata spogodba, sega dali odlukata pomina na dekanat neznam, ama stom zborat za vakvo nesto sigorno i ke go napravat:toe:

Па јас видов соопштените само за мартовска...
Kolega, Martovska sesija e za posdiplomci
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Книгата е сигурно истата од лани, затоа што беше ново издание, не верувам секоја година да има нови изданија. Инаку и во книгата ги има таблиците, ама исто така и на CD од кое ќе може да си ги испечатите :)
Мисли си дека е истата од лани. :)
Колку што видов сменети се кориците со подебели,да не биде и тој
покусо од Шуклев. Внатре не ја разгледав , али што е најбитно цената е покачена за разлика од лани и се си мислам дека новата цена е 1400 ден.. Тоа ти е, економски факултет :toe:
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
ова економика има ли фајде од предавања?! мое чувство е дека кај професоркава џабе идам, дали ми советувате да одам кај другиот професор?!
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
ова економика има ли фајде од предавања?! мое чувство е дека кај професоркава џабе идам, дали ми советувате да одам кај другиот професор?!

ја мислам дека нема фајде ,и ја планирам да не идам -мн е тапа кај професоркава ... :)


едит: економија сум паднала со 24 бода (граница 28 ) , има шанси на увид да ме пушти ... некако? нели не? :)
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
56
Поени од реакции
1
ја мислам дека нема фајде ,и ја планирам да не идам -мн е тапа кај професоркава ... :)


едит: економија сум паднала со 24 бода (граница 28 ) , има шанси на увид да ме пушти ... некако? нели не? :)

mislam deka ne ama vidi probaj :toe:
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
A se plaka li za prefrlanje i kolku???
за префрлање се плаќа 500 денари, јас знам пошто јас се префрлав, башка имаш на огласната табла шо е за све и свашта ценовник

иначе економика професорката е супер, на крај даваше плус оценки, и плус ретко ќе ја глеате ако ви е досадна, пошто најголем дел од предавањата ги држи тој еден незнам ни шо е асистент ли доцент, а кај него нема многу да ви биде досадно пошто знае да си влезе у филмови и да си раскажува кафански случки и детство и све:pos2:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Да не знае некој дали Маркетинг на услужни дејности утре ке има вежби...некако со Снеки се ми е можно:)
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
1000 се плаќа чинам (така ми кажа таа од студентски). јас поднесов молба ама не ми побараа да платам. се плаќа ако ја прифатат?!
и каде можат да се најдат тие скрипти економика кои толку ги зборат?
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Da denes bas prasav toa na studentski, treba profesorot da ti se potpise na molbata i ako ti se potpise togas da platis 1000 den. Ali ja resiv da ne se prefrlam taka da ke si ostanam na sociologija pa neka bide sto bide...
Trgovsko gledam nov profesor ima i bas ne e ko lani sto mi zaborele...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom