Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
dali ima neso za toa dali drage skratil matrejal za ispit zaso integrali i izvodi neam vreme da gi spremam,i na so najmnogu obrnuva vnimanie na ispitite
Лелее и јас ги баталив интегралите нема шанси на нив да губам време,а како што ми се гледа и амортизацијава ке ја оставам.Иначе мислам дека нема кратење,што е во комбинациите тоа и ќе биде....претпоставка зш потсетувам Јанев и се е можно:wink:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Лелее и јас ги баталив интегралите нема шанси на нив да губам време,а како што ми се гледа и амортизацијава ке ја оставам.Иначе мислам дека нема кратење,што е во комбинациите тоа и ќе биде....претпоставка зш потсетувам Јанев и се е можно:wink:
СВЕ ке има:) Е сеа на кој како ке му се погоди, кој каква срека ке има.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Да нема случајно објавено некои дати за оценки? Сметководство, етика, економија?
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Да нема случајно објавено некои дати за оценки? Сметководство, етика, економија?
Викаат дека во тек на испитните сесии ке даваат оцени ама кога точно уште не кажале. Неделава можеби ке има некое соопштение за оцени.
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
ocenki ke dela posle ispitite, znaci ocenki od kolokvium i ispit se delat na ist datum :helou:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Да не ги има некој случајно менаџмент сите поделби извадено на страна?

Се ми е подвлечено у учебник ама многу време губам дека ги читам и пропратните глупости па ми требаат само поделбите:)

Знам дека никој нема, ама да си ја пробам среќата:pipi:
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Да не ги има некој случајно менаџмент сите поделби извадено на страна?

Се ми е подвлечено у учебник ама многу време губам дека ги читам и пропратните глупости па ми требаат само поделбите:)

Знам дека никој нема, ама да си ја пробам среќата:pipi:
ti stvarno kreativec :)
pogledni na ekonomski.wordpress.com
imas prasanja od kolokvium :helou:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Економисти ми треба ваша помош.
Вака, треба да најдам податоци за вкупните и маргиналните трошоци на 2 фирми и да ги споредам.
Од каде да ги најдам ?
Фала однапред. :smir:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
А смее постари збирки на испит да се носат? На пример ја иам 2001 а таму на листите ко шо глеав и за колоквиуми дозволени збирки од 2006 и 2008 мада ја си идев со 2001 и никој ништо не ми кажа но да не ме заебат сега на испит?
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
А смее постари збирки на испит да се носат? На пример ја иам 2001 а таму на листите ко шо глеав и за колоквиуми дозволени збирки од 2006 и 2008 мада ја си идев со 2001 и никој ништо не ми кажа но да не ме заебат сега на испит?
MOZES DA IDES SO POSTARA AMA SAMO DA NE TI E KOPIJA TOGAS KE GO RESAVAS ISPOTOT BEZ ZBIRKA.
A DALI E TOCNA INFORMACIJAVA OD PETAR DEKA MOZELO DA SE POLAGA POPRAVEN NA TRET KOLOKVIUM TIE ZADACITE STO KE TI PADNELE OD ISPIT ZA 3 KOL DA GI RESIS TOCNO I KE IMAS 6 PETAR TAKA NESTO ZBORESE I SLUSNAV DEKA SITE STO PADNALE NA 3 KOL SE U ANFITEATAR 1 DALE E OVA TOCNO ?
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
MOZES DA IDES SO POSTARA AMA SAMO DA NE TI E KOPIJA TOGAS KE GO RESAVAS ISPOTOT BEZ ZBIRKA.
A DALI E TOCNA INFORMACIJAVA OD PETAR DEKA MOZELO DA SE POLAGA POPRAVEN NA TRET KOLOKVIUM TIE ZADACITE STO KE TI PADNELE OD ISPIT ZA 3 KOL DA GI RESIS TOCNO I KE IMAS 6 PETAR TAKA NESTO ZBORESE I SLUSNAV DEKA SITE STO PADNALE NA 3 KOL SE U ANFITEATAR 1 DALE E OVA TOCNO ?
Вака сеа. Тоа дека сме сите во амф 1 во 11 ипол што сме паднале на 3 колоквиум е точно, имаше такви информации дека ке дадел 2 задачи од 3 колок и ако ги решиш точно и 2 те имаш 6 че ама не знам колку е точно тоа. И мене ме интересира дали ке дава така на сите во амф 1 или дали ке прашува кој сака цел испит или дали воопшто постои таа можност за само од 3 колок да ти даде? Во среда ке знаеме битно:)
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Економисти ми треба ваша помош.
Вака, треба да најдам податоци за вкупните и маргиналните трошоци на 2 фирми и да ги споредам.
Од каде да ги најдам ?
Фала однапред. :smir:
kaj firmite sto sakas da gi sporedis :)
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Хах па знам дека од фирмите треба да се земаат податоците, не можам да ги измислам. туку прашањето поконкретно ми беше, дали на интернет можам да најдам вакви податоци за кока кола или за некоја друга гигант фирма?
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
tesko da nekoj ke stavi takvi podatoci na net, bidejki tie podatoci se presmetuvaat ali sepak proveri vo sajdovite. Ako ne ako imas dadeno dovolno podatoci ke treba da gi presmetas sam :nesum:
 
П

Паган-др

Гостин
Луѓе ај некој нека ми каже каков е испитот Основи на маркетинг. Мене ми кажаа дека се паѓале прашања од колоквиумите а на една другарка и рекле дека прашањата не се повторувале се’ до нареден февруари и сега.....Ај некој нека пише што знае посто полагам на 6-ти и веке почнува да ме фаќа страв:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom