Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Na tie sho padnaa tret kolokvium im dava shansa ako sakaat da go prepolagaat. Dava 2 zadachi koi treba da se resheni do perfekcija i ako se tochni najmnogu shto moze da se dobie e 6-ka. Normalno, zadachite se od finansiska matematika.:toe:
Da da taka slusnav i jas. A on ke prasuva koj saka da prepolaga pa da mu dade takva grupa ili na tie sto padnavme na site ke ni dade, posto mene pojke mi se isplati cel ispit da go idam nego li za 6 ce da prepolagam a niso da ne napraam?

А мене некој ако може да ми каже каде е канцеларијата на Љубиша Јаневски (сметководство) и Олгица Блажеска (деловна етика).:)
ova znam:D ke ides tamu kaj sto e arhivata ke vlezes i levo odma ima skali. Ke pocnes da se kacuvas po niv i ke ides do najgore 2 sprat i tamu ke svrtis levo i nemozes da utnes tamu se i na dvajcata kancelariite. A arhiva e toa sopceto sto e kaj toa soopstenijata sto stojat.
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
А мене некој ако може да ми каже каде е канцеларијата на Љубиша Јаневски (сметководство) и Олгица Блажеска (деловна етика).:)
Над студентски прашања, поточно кај амф 1 , нели има канцеларии тука кај скалите, е не таму, туку над нив, кога ќе влезеш во тој дел, лево ќе видиш скали, е по нив горе, на левата страна првата канцеларија. Мислам дека отприлика ти објаснив, ако треба образложение дополнително, кажи :wink::helou:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Дали има резултати по Руски Јазик? Фала ви однапред:wink:
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
знае некој кога дава оцени сметководство Лазаревска? ама сигурно
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
ej ај математика пишете дали ќе е дозволено збирки на испит? ама ако знаете сигурно.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Топ 10те постирачи (бубатори:pipi:) на темава.

Член Мислења
naumdb 375
Mac)) 149
tomsaso 109
Тоше 104
БејбиГрл 99
NeMiRnA 87
tomy'88 80
TWEETY*** 80
Lipgloss 67
*MajA* 63

И со среќа во фебруарска испитна,десетки да редите,пари да штедите,па вложете ги во top-notch акции.
 
Член од
7 јули 2006
Мислења
17
Поени од реакции
0
Zdravo kolegi,
da ve prasam dali nekoj znae dali na ispitot menadzment ke ima prasanja od case study i dali e tocno deka vo fevruarskata sesija daval poveke prasanja od menadzment na maliot biznis i pretpriemnistvo? aj pls ako znae nekoj neka pise
odnapred blagodaram :smir:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Топ 10те постирачи (бубатори:pipi:) на темава.

Член Мислења
naumdb 375
Mac)) 149
tomsaso 109
Тоше 104
БејбиГрл 99
NeMiRnA 87
tomy'88 80
TWEETY*** 80
Lipgloss 67
*MajA* 63

И со среќа во фебруарска испитна,десетки да редите,пари да штедите,па вложете ги во top-notch акции.

ja kasno ja najdov temava:D ali ko so mi izglea pojke od 4 godini ke se druzime tuka:)
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.928
Поени од реакции
486
Ќе пишете топ 10 економисти а не топ 10те постирачи (бубатори:pipi:) :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
15
Поени од реакции
0
zdr
Od ekonomija pokonkretno Ekonomska Analiza mi treba seminarska na enda od ovie temi:
-Poim i sodrzina na ekonomskata analiza
-Vidovi na ekonomska analiza
-Postojani sredstva
-Vrednost na postojanite sredstva
-Amortizacija na postojanite sredstva
-Metodi na ekonomska analiza

-Sistem na pokazateli sto go karakteriziraat obemot na proizvotstvo i realizacija
-Analiza na obemot na proizvotstvo i realizacija vo uslovi na inflacija
Dali imas seminarska na nekoja od ovije temi da mi pratis
Blagldaram Odnapred


zdr
Od ekonomija pokonkretno Ekonomska Analiza mi treba seminarska na enda od ovie temi:
-Poim i sodrzina na ekonomskata analiza
-Vidovi na ekonomska analiza
-Postojani sredstva
-Vrednost na postojanite sredstva
-Amortizacija na postojanite sredstva
-Metodi na ekonomska analiza

-Sistem na pokazateli sto go karakteriziraat obemot na proizvotstvo i realizacija
-Analiza na obemot na proizvotstvo i realizacija vo uslovi na inflacija
Dali imas seminarska na nekoja od ovije temi da mi pratis
Blagldaram Odnapred:vozbud:
 
Член од
7 јули 2006
Мислења
17
Поени од реакции
0
Zdravo kolegi,
da ve prasam dali nekoj znae dali na ispitot menadzment ke ima prasanja od case study i dali e tocno deka vo fevruarskata sesija daval poveke prasanja od menadzment na maliot biznis i pretpriemnistvo? Aj pls ako znae nekoj neka pise
odnapred blagodaram :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom