Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

boremk

be a gunner not a...
Член од
19 јануари 2009
Мислења
4
Поени од реакции
1
gi ima li nekoj dopolnitelnite materijali sto gi ima davano profesorkata po delovna etika i dali nekoj znae dali gi ima site vo mavrovka
dali nekoj moze da mi materijal po delovna etika... imam proektna zadaca za matura delovnata etika vo pretprijatijata a nemam materijal..ako moze nekoj da mi prate na mail: trajkovb@yahoo.com
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Има некој податоци за Јохансова процедура,се користи за анализа на побарувачка на пари?Нешто во материјалите од фах да не ви се наоѓа,слободно препратете ми:smir:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Тоа дека Драги Јанев давал елиминаторни групи се приказни со кои ние дома се правдаме за тоа што не сме положиле. И јас сум полагал кај него и нормално додека не ги научив задачите од вториот колоквиум не сакаше да ме пушти човекот и морам да признаам дека беше во право. Ме пушти на дополнителна, ми даде да учам се од што немам врска, научив, положив, точка. И едно ќе ви кажам, може професор да ве мрази во 20 души, ама да те мрази професор во 1.000 души, е тоа за мене е неразбирливо. Нормално е во некои групи да има потешка задача, или пак задача која ние (вие) не ја знае/ме/те, ама тоа не е причина за да се правда/ме/те со некои елиминаторни групи, или пак задачи од "руски" збирки. Па по ѓаволите, математиката е иста и во Македонија, и во Индија, и во Русија, не ми е јасно зашто некои го употребуваат тој термин "руски" збирки. Или пак доколку ја немате решено баш истата задача не знаете да ја решите. Математиката не е менаџмент или маркетинг за да седниш и да ја набубаш, математиката е трпеливост и вклучување на мозокот. Е тоа што некои не сакаат да го вклучат мозокот и да решат некоја задача тоа е нивен проблем.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Не тку една има СТВАРНО потешка група. Можеби не е елиминаторна тоа да, имаш право не постои таква, но е мноогу потешка од другата група и треба мноогу повеке мислење памет и време да се реши! и сепак може да се мине ко што кажа но треба многу повеке знаење
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Не тку една има СТВАРНО потешка група. Можеби не е елиминаторна тоа да, имаш право не постои таква, но е мноогу потешка од другата група и треба мноогу повеке мислење памет и време да се реши! и сепак може да се мине ко што кажа но треба многу повеке знаење
Апсолутно си во право.

На тој што му се паднала знае дека станува збор за многу потешки задачи.

Ахх, тој што го знае Злате знае како поминуваме полесно кај него. Многу беше добар.
 
Член од
19 јануари 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Не тку една има СТВАРНО потешка група. Можеби не е елиминаторна тоа да, имаш право не постои таква, но е мноогу потешка од другата група и треба мноогу повеке мислење памет и време да се реши! и сепак може да се мине ко што кажа но треба многу повеке знаење
Vo pravo si, znaci ne se raboti za muabeti tuku iskustvo od prva raka. Pred nekoja godina, povekjeto od grupite imaa zadaci slicni ili isti so onie od zbirkata ili ucebnikot, nekogas se slucilo i reseni zadaci da dade od knigata megjutoa gi dobivaa kolegite i toa bea normalno grupa 1, 2, 3.. Kaj koleskite ponekogas se pagjase grupa 0 koja sodrzese zadaci "izvadeni od ruska zbirka" za koi ne bese dovolno znaenjeto od faks. Zatoa na dopolnitelno posle sesija imase vakva situacija - vo eden amf. za polaganje se sobiraat nekoi 30-40 devojki i 1 decko..:tapp:
 
Член од
10 јануари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
0
Апсолутно си во право.

На тој што му се паднала знае дека станува збор за многу потешки задачи.

Ахх, тој што го знае Злате знае како поминуваме полесно кај него. Многу беше добар.
Јас го знам Злате, ама доброта, напиши му го само решението и ќе ти даде поени за тоа без разлика како си ја решавал задачата, напиши погрешно решение а цела постапка ти е точна имаш 0 поени. За тие што не знаат Математика поубаво беше кај Злате, ама за тие што знаат Математика подобро е кај Драги Јанев. И колку што знам не давал толку тешки задачи како порано.
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Апсолутно си во право.

На тој што му се паднала знае дека станува збор за многу потешки задачи.

Ахх, тој што го знае Злате знае како поминуваме полесно кај него. Многу беше добар.
Druze ti da znaes jas poloziv matemetika ka jposlednite sesia na Zlate pa t neznaes sto pravese covekot "masakar" toa bese sesija koga polozija samo 10 mina od nad 500 studenti(imav sreka so bev u tie 10 inaku crno mi se pisuese). A za toa deka ima studenski kazane eliminatorna grupa ima. Za da gi resis tie zadaci ti treba uzasan koncetracija i brzo razmisluvanje bidejki nemas vreme da stignes. Koj si polagal znae

2 pati po red kaj dragi taaa grupa sum:S:S:S me mrzi tipot ednas nekako se smiluval pominav, no sega sumnjam:toe:

i pitis abe mumijo edna :D so ne kazues deka si ti more?
koj mislis deka sum ????
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
koj mislis deka sum ????[/quote]

мумијата тој 2 ка или шо и да е :) не ти
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Математика ќе има ли поправен на трет колоквиум?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom