Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Знам дека за испити треба да се уплати за пријава и слични процедури, ама треба ли и за третите колоквиуми? Слушам гласини дека треба иако мене ми е нелогично да пријавувам трет колоквиум кога како што знам само испит нели се пријавува.
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
Ако може некој од прва година да ми каже дали се за колоквиум последните 2 глави од сметководство, тие што се после капитал и економија до крај ли треба се?Да нема нешто отфрлено? :jaj:




не е ништо отфрлено од 208 до крај.
и не би требало да е тешко има 70 и нешо страни ...
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
стварно економија, ќе треба “макроекономијата денес“?
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
стварно економија, ќе треба “макроекономијата денес“?
па со оглед на тоа што Таки кажа дека е најважна тема, ја предаваше и рече може да му текне да има дури 10 прашања од истата, да.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Знам дека за испити треба да се уплати за пријава и слични процедури, ама треба ли и за третите колоквиуми? Слушам гласини дека треба иако мене ми е нелогично да пријавувам трет колоквиум кога како што знам само испит нели се пријавува.
Не пријавуваш ти само трет колоквиум, туку го пријавуваш цел испит само што ќе нагласиш дека си полагал преку колоквиуми.
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Za tie sho ke polagaat tret kolokvium smetkovodstvo - treba da se znaat site 70 str na pamet :tapp: i deka najmnogu ke imalo teorija a od zadachi amortizacija na diskont i premija i onie zadachi sho se reshavaat so tablici. 10 prashanja so tochno/netochno i 20 teorija i zadachi. Pa krshete noga!:pred:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
Има ли некој материјали за „екстерналии“? Стручниот труд по економија ми е на таа тема, ако може да ми помогне некој :)
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
И економија ли? До крај?
стварно економија, ќе треба “макроекономијата денес“?

скрати некои страни .
фискално монетарен микс 441 -445 стр
меѓународна економија 456- 461
либерализација на меѓународна економија
согласувања и несогласувања во совр.

ете толку тоа не треба да се учи :)
и не треба да се учат историски податоци. валда мислеше на години
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
77
Поени од реакции
91
gi ima li nekoj dopolnitelnite materijali sto gi ima davano profesorkata po delovna etika i dali nekoj znae dali gi ima site vo mavrovka
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom