Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Ikunomist

Здрао
Член од
26 октомври 2008
Мислења
16
Поени од реакции
1
Прашање за милион долари!
Дали некој има скенер ??
Голема работа ќе збрка.. да се искенираат сите скрипти по сите предмети од 1рва па на даље....
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Твити ти мене ме читаш?!Едно прашање ми фали(тоа погрешно обоеното),а не 20,барем бодовите си ги знам и знам што направив,божеее...друго,реков САМО за маркетинг важи правилото со по еден шифрарник,а не за други предмети...И не сум само јас тука таа паметната тоа што го тврди или ти си за опција сама против сите:smir:
Го погоди човекот кој го цитираше...лапсус мајсторот...да се молиме дожд да заврне да ни се оправи економијата...и слично.
Значи ако ти само едно прашање си згрешила или ти фали како што велиш ти би требало да имаш 18 поени. А ако е така ти ќе си положела.Значи тебе ти фалат повеќе прашања. Тоа беше поентата што сакаше да ја каже професорот, а и јас.:smir:
А што се однесува за шифрарниците првиот колоквиум маркетинг побарав шифрарник зашто згрешив и ми дадоа,а верувај немам никакви врски. Али добро може ова правило гласи само за вториот колоквиум!?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Значи ако ти само едно прашање си згрешила или ти фали како што велиш ти би требало да имаш 18 поени. А ако е така ти ќе си положела.Значи тебе ти фалат повеќе прашања. Тоа беше поентата што сакаше да ја каже професорот, а и јас.:smir:
А што се однесува за шифрарниците првиот колоквиум маркетинг побарав шифрарник зашто згрешив и ми дадоа,а верувај немам никакви врски. Али добро може ова правило гласи само за вториот колоквиум!?
На кое место полагаше прв колоквиум и кои беа асистенти?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Биљана и Александар(Фин. Менаџмент), најдобрите асистенти. Или не беа запознаени со тоа дека професорката не дозволува нови шифрарници или се премногу добри. Беа и кога полагав ја, на сите што им побараа им дадоа нов шифрарник, дефинитивно се најдобри асистенти на нашиот факултет.
 
N

NeMiRnA

Гостин
:pos2::pos2::pos2:
Ти дефинтивно не си ме прочитала убаво.Мене ми фали едно факинг прашање за да поминам,она кое погрешно го обоив во шифрарник,а ми е со сигурност точно.А не дека имам 19 бода ор самтинг...не знам кој дел не го разбра,бев совршено јасна.По која логика ми фали едно прашање,а сите останати ми се точни и сум паднала...:nesum:.По 2 поминати години на факултетов веројатно знам што се случува и не сум падната од Марс.

Што се однесува до шифрарниците,професорката јасно си дојде и си кажа,нов шифрарник само за утнат индекс,со нагласување.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
:pos2::pos2::pos2:
Ти дефинтивно не си ме прочитала убаво.Мене ми фали едно факинг прашање за да поминам,она кое погрешно го обоив во шифрарник,а ми е со сигурност точно.А не дека имам 19 бода ор самтинг...не знам кој дел не го разбра,бев совршено јасна.По која логика ми фали едно прашање,а сите останати ми се точни и сум паднала...:nesum:.По 2 поминати години на факултетов веројатно знам што се случува и не сум падната од Марс.
И јас бев во иста ситуација на првиот колоквиум ама за среќа положив тогаш. Ама изгледа среќата не ме пратеше и на вториот :(
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Да и Александар.Стварно се предобри.Камо сите да се ко нив.

:pos2::pos2::pos2:
Ти дефинтивно не си ме прочитала убаво.Мене ми фали едно факинг прашање за да поминам,она кое погрешно го обоив во шифрарник,а ми е со сигурност точно.А не дека имам 19 бода ор самтинг...не знам кој дел не го разбра,бев совршено јасна.По која логика ми фали едно прашање,а сите останати ми се точни и сум паднала...:nesum:.По 2 поминати години на факултетов веројатно знам што се случува и не сум падната од Марс.

Што се однесува до шифрарниците,професорката јасно си дојде и си кажа,нов шифрарник само за утнат индекс,со нагласување.
Не ти дефинитивно не ме рабираш или очигледно не сакаш да ме разбераш.Али ај..
 

Ikunomist

Здрао
Член од
26 октомври 2008
Мислења
16
Поени од реакции
1
:pos2::pos2::pos2:
Ти дефинтивно не си ме прочитала убаво.Мене ми фали едно факинг прашање за да поминам,она кое погрешно го обоив во шифрарник,а ми е со сигурност точно.А не дека имам 19 бода ор самтинг...не знам кој дел не го разбра,бев совршено јасна.По која логика ми фали едно прашање,а сите останати ми се точни и сум паднала...:nesum:.По 2 поминати години на факултетов веројатно знам што се случува и не сум падната од Марс.

Што се однесува до шифрарниците,професорката јасно си дојде и си кажа,нов шифрарник само за утнат индекс,со нагласување.
Поентата на колешката и е ...

ако ти си научила, немаше да зависиш за 1 прашање..
и ова го велат скоро сите професори...
истото го кажа и снеки... "ми идат во канцеларија, професорке само пола поен ми фали, не колешке 10.5 ти фалат, оти не се вкупно 10 туку 20 се вкупно а ти 9.5 имаш"

финтата е што викаат професорите дека студентот е крив што се носи да биди на граница ... па после да биде за еден или за пола
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
може ли некој да ги стави прашањата маркетинг II колоквиум 02.12.2008
(кој ќе се сети слободно нека ги пише нека не се срами :))

најдобро ќе биде да се стават на http://ekonomski.wordpress.com/
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
Амфитеатар 4.Асистенти беа Биљана по економија и уште еден фин дечко:pipi:
i jas polagav tamu i ne mi dadoa sifrarnik:nenene:ama moze razlicen tajming sme bile mene asistenti mi bea ovoj od ekonomika ljupco eftimov i taa nekoja si marina smetkovodstvo mn napnata zena
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Па ти најверојатно си бил од 9 саат. Тогаш Александар и Билјана беа во Амфитеатар 3 :helou:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
i jas polagav tamu i ne mi dadoa sifrarnik:nenene:ama moze razlicen tajming sme bile mene asistenti mi bea ovoj od ekonomika ljupco eftimov i taa nekoja si marina smetkovodstvo mn napnata zena
Јас бев во амф.3,не во амф.4 Моја грешка.
А таа марина,леле,многу е лоша..
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
@ tomsaso Другар како може да се заснова на логика и знаење она прашањето кој е втора а кој шеста фаза од системот за избор на дистрибутивни канали:Јас тоа го одговорив точно само затоа што го научив на памет системот.Ако беше апла по логига верувај ќе положеа повеќе студенти.

Иначе дебатава што се одвива во врска со шифрарнициве,да не е фер што Снеки дава само еден шифрарник,но јебига тоа е.Јас пет пати го проверував одговорот пред да го пренесам во шифрарникот.Иако беше кнап времето.

@ the mummy Другар што смер си?Можно е и двата да ти бидат задолжителни да знаеш!
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
@ tomsaso Другар како може да се заснова на логика и знаење она прашањето кој е втора а кој шеста фаза од системот за избор на дистрибутивни канали:Јас тоа го одговорив точно само затоа што го научив на памет системот.Ако беше апла по логига верувај ќе положеа повеќе студенти.

Иначе дебатава што се одвива во врска со шифрарнициве,да не е фер што Снеки дава само еден шифрарник,но јебига тоа е.Јас пет пати го проверував одговорот пред да го пренесам во шифрарникот.Иако беше кнап времето.

@ the mummy Другар што смер си?Можно е и двата да ти бидат задолжителни да знаеш!
Абе чејнс.. нели пишав дека маркетинг е бубање, за разлика од менаџмент е пологично.

со исклучок на тоа прашањето за фазите и неколку други, другите прашања бараа длабоки познавања на карактеристики, стратегии, особини итн. итн.

и почнете нешто да работите да ги пишвате прашањата...
еве едно што ми падна на памет
*Трговско подрачје е геогравски скициран реон, на кој ги содржи тековните купувачи за кои постои веројатност поголема од 0 за нивно купување на определен вид производ или услуга кои се нудат за продажба преку определена фирма или преку агломерација на фирми.
*Истуреноста на пазарот, на трговските претпријатија на големо им овозможува најнапред да го согледаат реагирањата на купувачите, да ги воочат потребите, а со тоа да им овозможат на производствените претпријатиа најправилно да го структурираат производството и да ги прилагодат производите на барањата на купувачите...

немам врме сега инаку ќе допишев уште нешто...

и ајде ако се сеќава некој од повеќекратниот избор некои прашања...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom