Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
N

NeMiRnA

Гостин
Добро сабајле што било тоа на увид?!Многу луѓе расплакала женава....толку ли е опасна и непријатна?!
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.166
Поени од реакции
892
Добро сабајле што било тоа на увид?!Многу луѓе расплакала женава....толку ли е опасна и непријатна?!
Снеки ли тоа?




Инаку да прашам, однесување на потрошувачите, првиот колоквиум, до која страна е?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Chains,дај информирај ме за Маркетинг Истражување,до која страна и на што треба да се обрне внимание...

Требаше број да ти зеам уште на факс (совет: не ми давај,ќе го давам на женски :))
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
so be do 3ti? NOEMVRI???:vozbud: Lee ja sakav da prijavam ama sea nema koa ke me sutne na kloci ako i otidam:vozbud:aaaa kazujte koa i se priemni denovi?
Колку што знам јас приемни денови и се понеделник, вторник и среда од 8-10, сакав да одам денес ама се разбудив покасно, и... :vozbud:

напишавме 45 страници за една недела :pos:
:vozbud:
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Шуклев мислам дека уште нема истакнато колку ја спуштил границата и мислам дека тоа ќе го каже во понеделник на предавање.
А Маркетинг стручниот труд или семинарската работа мора да ги изработиш сам/а :)

update: @Chains брат, не ја слушај многу на Марина, ептен голема фалбаџика е.
нема врска...

На предавање проф. кажа дека ако имаме пријавено стручен труд... а сме паднале на прв, таа сепак ќе биде доволно добра и ќе го земе тоа во предвид за на испитот во јануари доколку фалат малце поени..

рокот за пријавување е 03.11.2008, рокот за предавање е 22.12.2008
има четири опции што труд да се одбери...
1. теоретски без презентација - 5 поени
2. теоретски со презентација - 10
3. практичен без презентација- 15
4. практичен со презентација - 20 поени

Разликата е: теоретските се истражувања со секундарни податоци, додека практичните се со примарни податоци...

Доколку се работи практичен, минимумот е 20 испитаници по учесник во група за изработка на трудот. Еве го правилникот за изработка... мора точноо по него да се изработи... технички детали, проред, маргини, фонт и све останато.

Доколку се изработува групно, на крајот од трудот мора да се наведи кој на кој дел има работено оти "се случувало да одат колеги и да речат - епа јас цел го изработив а останатите само ги допишав, дајте ми мене повеќе поени"

тоа е...
 

Attachments

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.166
Поени од реакции
892
Снеки обожава семинарски и стручни струдови но ретко кој се нафаќа кај неа да прави од причина што има правилник за нивна изработка, т.е каде треба да ставите фусноти, каде да цитирате, со колку проред, со колку маргини... Тој правилник го дава на првиот час и потоа не знам како може да се стигне до него :pos:

А ако сте го пропуштиле рокот за пријавување, воопшто не одете да пријавувате. Нејзе приемно време и е од 8-10, понеделник, вторник и среда а останатите денови тешко дека ќе ја најдете во позитивно расположение.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
нема врска...

На предавање проф. кажа дека ако имаме пријавено стручен труд... а сме паднале на прв, таа сепак ќе биде доволно добра и ќе го земе тоа во предвид за на испитот во јануари доколку фалат малце поени..

рокот за пријавување е 03.11.2008, рокот за предавање е 22.12.2008
има четири опции што труд да се одбери...
1. теоретски без презентација - 5 поени
2. теоретски со презентација - 10
3. практичен без презентација- 15
4. практичен со презентација - 20 поени

Разликата е: теоретските се истражувања со секундарни податоци, додека практичните се со примарни податоци...

Доколку се работи практичен, минимумот е 20 испитаници по учесник во група за изработка на трудот. Еве го правилникот за изработка... мора точноо по него да се изработи... технички детали, проред, маргини, фонт и све останато.

Доколку се изработува групно, на крајот од трудот мора да се наведи кој на кој дел има работено оти "се случувало да одат колеги и да речат - епа јас цел го изработив а останатите само ги допишав, дајте ми мене повеќе поени"

тоа е...

фала друже за информацииве. само ме интересира од кај го откопа упатствово??
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
63
Поени од реакции
2
Колку што знам јас приемни денови и се понеделник, вторник и среда од 8-10, сакав да одам денес ама се разбудив покасно, и... :vozbud:

напишавме 45 страници за една недела :pos:
:vozbud:
tnx za inform. :) OVA ZNACI DEKA U PON TREBA DA BIDEME NACRTANI USE U 8 KAJ NEJZE PRED KABINET ? xaxaxaaxaxa lelelee STRAV mi e :pos2:mislam deka ke si zeam PALKA so mene za sekoj slucaj :pos2:a i tebe bi ti preporacala nekoj predmet da si zemes zaso ke bide OPASNA HISTERIJA osekam:pos2:
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
дечки „опасно“ е економија на испит да го земеш?
Druze top e ekonomija na ispit , mnogu e polesno od 3 kolokviuma da se zamaras ... Ali moj sovet pocni da si ucis uste od sea sigurno kje polozis
Ja se zaebav u januar mi tekna da go spemam i naravno si padnav
Ali zatoa za u juni se spremav mesec i pol i izvadiv 9 ka
P.S. napraj seminrska obavezno , kje ti stai edna ocenka +
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Економија е најдобро на Колоквиум, на испит тешко над седумка оценка.
А за Маркетинг ме интересира, мора ли во приемно време?

Одлично и е упатствово, не како некои професори те оставаат све сам да правиш, а некогаш немаш појма што треба да направиш. Овде треба само да истражиш и толку :)
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
63
Поени од реакции
2
Економија е најдобро на Колоквиум, на испит тешко над седумка оценка.
А за Маркетинг ме интересира, мора ли во приемно време?

xaxa da sea bas se rasprasav , a i kolku so vidov nekoj pisa sea, bolje da ne ides ako ne i e priemen den:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom