Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Мац ме читаш ти на мсн?!
Ти пишав дека полагаш од 9,најверојатно во предавална 3,ама најверојатно.
Оф,оф,оф зошто вакви работи не кажувате порано.А јас па уште финансиски менаџмент не го ни допрев...
Па подобро и не го допирај. Јас го имам положено Финансиски Менаџмент уште лани и сеуште не ми е сигурно дали ќе земам оценка.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Добро што по ѓаволите е со тој предмет?!Ем глуп начин на собирање бодови,ем не можеш оценка да си земеш.Лесен е за учење.Како е подобро на колоквиуми или на испит.Јас не му ја разбирам логикава на човеков,вкупно се 75 бода,со 70 бода е положен испитот,е сега ти можеш и си минимум да си поминуваш,ама нема да ти биде положен.Ај добро ќе си речеш домашни,активности,присуство итн итн ќе се соберат бодови.Ама нема ни тоа луѓе,кој ќе крене рака и тоа не го запишува за домашното или активноста.И ај сега?!Испит е подобро?!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас не го пипам :):)

Сега маркетинг и менаџмент,па во сабота и недела дигитална и...а,да Маркетинг истражување.
Осеќам дека менаџмент ќе не заебе,а маркетинг,баш зашто е изборен следна година,бар тие од 8 саат (со купени книги),ќе ги награди со поубави прашања.

И ај колеги,зашто е семантичката џунгла,уствари џунгла? :):)
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Сакате да би пишам некое прашање од лани? Ама онака само прашањето, без можните одговори
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Добро што по ѓаволите е со тој предмет?!Ем глуп начин на собирање бодови,ем не можеш оценка да си земеш.Лесен е за учење.Како е подобро на колоквиуми или на испит.Јас не му ја разбирам логикава на човеков,вкупно се 75 бода,со 70 бода е положен испитот,е сега ти можеш и си минимум да си поминуваш,ама нема да ти биде положен.Ај добро ќе си речеш домашни,активности,присуство итн итн ќе се соберат бодови.Ама нема ни тоа луѓе,кој ќе крене рака и тоа не го запишува за домашното или активноста.И ај сега?!Испит е подобро?!
Слушам дека било полесно на испит, а на колоквиуми, е тоа е мачење до крајност. Треба редовност, мислам ќе даде една домашна, еднаш ќе направи тест на час, мора проект, а за активност ќе им даде на тие што ќе ги запомни дека му се активни (90% студенти од трета и четврта на кои овој предмет им е како Снежана и седумте џуџиња) Инаку колоквиумите не се тешки, јас имав 16,21,16 поени на колоквиумите со минимално учење, бев проект-менаџер на бизнис-планот за кој добивме 8 од 10 поени, добив 2 поени за презентација на бизнис планот (што не препорачувам, затоа што тие од трета и четврта ми поставија најмалце 20тина прашања), не знам колку поени дава од редовност 5 или 10, и имам оценка 8. Само уште да ја земам и ќе биде супер :)
Јас не го пипам :):)

Сега маркетинг и менаџмент,па во сабота и недела дигитална и...а,да Маркетинг истражување.
Осеќам дека менаџмент ќе не заебе,а маркетинг,баш зашто е изборен следна година,бар тие од 8 саат (со купени книги),ќе ги награди со поубави прашања.

И ај колеги,зашто е семантичката џунгла,уствари џунгла? :):)
А јас осеќам дека ќе биде најлесно до сега :)
 
N

NeMiRnA

Гостин
Овој Наум нас не напуни со негативно расположение и паника,сега вика дека ќе биде најлесно до сега хехехехеххехехе...
Тие што имате искуство,прашањата од Либро барем приближно слични се со тие од колоквиум и испит?!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Е да бе, негативна енергија. Јас сум секогаш оптимист, мислев дека ќе положам Статистика без да фатам книга :pos:
Се зезам, ама стварно не е толку страшно како што некои кажуваат, ќе се уверите утре и задутре.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Абе ќе ми одговорите за прашањата менаџмент?!
После колоквиумска недела администраториве можат комотно се да не избришат,ако не па уште денес можат да почнат....и темава да ни ја заклучат.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
Абе ќе ми одговорите за прашањата менаџмент?!
После колоквиумска недела администраториве можат комотно се да не избришат,ако не па уште денес можат да почнат....и темава да ни ја заклучат.
Dajte kazete dali prasanjata od libro se bar malce slicni so tie od kolokvium ?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Мене ми кажаа дека прашањата од Либро се без врска, сега колку е точно не знам :)
Менаџмент досега сите биле иста група, така да... си знаете :)
 
N

NeMiRnA

Гостин
Значи тие од 11 и пол најмногу ќе искористат ако сите се иста група,па затоа и вади резултати за 1 саат...за мерак!Колку сум баксуз бе!!!
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
абе шо ви е , каков изборен маркетинг
тоа ќе биде за тие што се прва сеа , за нас 100 % нема да биде
пошо сме по некоја стара е***а програма
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Па дека ќе биде за нив,ние мора да положиме што повеќе,за следна година некој да и го избере предметот.
Ја гледаш логиката? :)

Ако остане муабет дека сите паѓаат,никој не го бира,нема студенти,нема предмет,нема пари.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom