Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 октомври 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
другар фала за кејсов ...
Според мене кејсовиве му се добра финта на Шуки на сите у старт да ни одземе 20 поени ... Нема логика едно прашање да носи 10 поени , а другите по 2,5
Ми мириса дека ќе го папаме сите ... хехехеххехе :pos2:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Абе лани им дал туку-така 20,нели ја намалил границата од 50 на 30.

Ама оваа,или сака да ни подари,или да не прејебе.
Повеќе од оваа фарса,во понеделник :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
Ајде само позитивно, ќе положиме сите :eek:jea: :)
Абе лани им дал туку-така 20,нели ја намалил границата од 50 на 30.

Ама оваа,или сака да ни подари,или да не прејебе.
Повеќе од оваа фарса,во понеделник :)
Се надевам дека и годинава ќе ја спушти границата на приближно толку поени :)
На прв колоквиум беше 30, на втор и на трет 50.
А на испитот во Февруари ја спушти на 35 поени.
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
ја спуштил ради тоа што ако не ја спуштел ќе му положеле 15 души ... :toe:
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
А да седневте малку да поучите, наместо да висите на форум. Џабе ни се сите „јавни“ стратегии... еден асистент од Економски да го чита форумов, пропаднаа плановите во вода.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
А да седневте малку да поучите, наместо да висите на форум. Џабе ни се сите „јавни“ стратегии... еден асистент од Економски да го чита форумов, пропаднаа плановите во вода.
Ова е хипотетичка претпоставка,или знаеш од факти?:kesa:
 
А

Ајсшутер

Гостин
А да седневте малку да поучите, наместо да висите на форум. Џабе ни се сите „јавни“ стратегии... еден асистент од Економски да го чита форумов, пропаднаа плановите во вода.
А случајно ти да не си некој Асистент :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
А да седневте малку да поучите, наместо да висите на форум. Џабе ни се сите „јавни“ стратегии... еден асистент од Економски да го чита форумов, пропаднаа плановите во вода.
Стратегии??? Какви стратегии жити се :)
Во право си, не учат на стратегии :)
Можеби некој чита што збориме на форумов, хехе, можеби и ќе ни помогне :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
Како што слушнав на последниот час по Менаџмент со Столе ги решавале кејсовите. Ај ако некој бил и ако не го мрзи нека ги пиши одговорите тука, плс :(
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Dali ova za smetkovodstvo vazi i za vtora grupa zoso nie treba da ucime do 104! Ist li ke ni bide kolokviumot za da ne se zamaram da ucam uste 10 strani plus?

P.S. Kako mozam utre da idam vo citalnata kaj nas na fax! Samo indeks li mi treba?

Abe ovoj kaza deka se dogovorile so taa vasata smetkovodtsvo da bideme na isto bez razlika do kaj ke stigneme.I posle si kaza deka e do 93. E sea ako Zorica kazala deka treba do sto i nekoja strana,sepak poveke bi se potprela na nejze...i baska nekolku strani se vo prasanje!
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Како што слушнав на последниот час по Менаџмент со Столе ги решавале кејсовите. Ај ако некој бил и ако не го мрзи нека ги пиши одговорите тука, плс :(
Јас бев, само еден кејс реши. Ќе ти ги пишам утре одговорите, ме мрзи сеа да идам по книгата:)
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Еј да пиши ги ... јас се сеќавам само дека бил гејтс има техничка способност најмногу... и најмногу е посветен на оррганизирање... ама има прилично мнооогу прашања така да... ајде после колоквиумска се организираме да напрајме нешто како блогче или слично и ќе ги аплоадираме сите презентации скрипти, прашања и све што имаме...

Инаку, мац, во врска со фактите за кој го чита формуот... Мијалче 100% го чита.. за други не знам, ама кој ќе видиш и тој е баѓи по менаџментот(blog.ebiznis.info) ...

а и уствари ние не прајме нешто тука недозволено.. само ги пречукуваме кејсојте чат пат...
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Јас баш на тој час не бев.Ке ви бидам многу благодарна ако некој ги напише одговорите.Ај се надевам дека утре Бејбигрл ке ги напише.
:smir:
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
еве ги одговорите:
само од 1 до 9 ги одговори Столе

1. а. Човечки
г. Информациски

2. а. Техничка

3. Организирање ( не сум 100% сигурен )

4. Организирање ( не сум 100% сигурен )

5. Интерперсонална - лидер

6. Врвно

7. Генерален

8. Рамнотежа од двете

9. Планирање и организирање

п.с само за 3 и 4 не сум сигурен другиве се 1000000% точни позз........
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom