Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
ANA fala stvarno za ova!!! Ali ja se plasam deka ne go znam mnogu dobro jazikot i toa mi edinstven problem.Ali zelbata mi bese pregolema da se zapisam na e-biznis, zosto samo toa mi bese najdobrata kombinacija od ekonomija i kompjuteri!!!
Aj kazi mi dali toa sto se uci na ang e tesko za razbiranje i dali e pisuvano na nekoj visok stil?
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
И јас сум на е-бизнис... колеги! Само треба да почекам да видам дали сум примен.
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
јас ќе сум ревизор :pos2: (сметководство и ревизија) , само со господ напред да сум примен па ќе биде од октомври :helou: и некој ако може да постира линк кога ќе излезе да видиме кој е примен кој не, државни квоти и слично
поз
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Kolegi epa aj ako ne primat neka ni e cestito!!! Samo kako sto slusnav 70% od prijavenite za e-biznis bile so po 100 boda pa ke vidime sea....:toe:
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Kolegi epa aj ako ne primat neka ni e cestito!!! Samo kako sto slusnav 70% od prijavenite za e-biznis bile so po 100 boda pa ke vidime sea....:toe:
за е бизнис може да се каже дека 99% се со 100 бодови конкуренцијата е најсилна таму
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Од кај бе 100 бода?
Колку што јас знам, од оваа генерација само еден ученик или ученичка има 100 бода (поради матурата, т.е. поради тој перцентилниот ранг).Грешка сум информирана?
Не верувам толку многу да има пријавено од поранешни генерации и баш по 100 бода.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Од кај бе 100 бода?
Колку што јас знам, од оваа генерација само еден ученик или ученичка има 100 бода (поради матурата, т.е. поради тој перцентилниот ранг).Грешка сум информирана?
Не верувам толку многу да има пријавено од поранешни генерации и баш по 100 бода.
Јас ги разгледував резултатите од другите факултети и сретнав едно дете со 99,9 бодови. Со 100 никаде не сретнав. И тие со 98 и 99 се ретки.
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Јас ги разгледував резултатите од другите факултети и сретнав едно дете со 99,9 бодови. Со 100 никаде не сретнав. И тие со 98 и 99 се ретки.
Aj te molam ako mozes kazi mi kaj gi ima rezultatite onaka od prilika da vidam kakvi se bodovite na maturava!!!
Moze greska mi kazale znaete sega 300 muabeti se vrtat za bilo koj smer ne samo ekonomski, pa ne znaes na koj da mu veruvas..:salut:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Кога се запишав јас пред две години на Финансиски Менаџмент, на Е-бизнис и на Сметководство и Ревизија сите што беа во државна квота беа со по 100 поени. Но сега со државнава матура ги истребија сите и се сомневам да има некој со 100 поени.

btw Пишав квадрат во прва година, а слушани ми се предметите од трет семестар, дали има некоја теоретска шанса да ми дозволат да полагам сега на испит (Менаџмент, Маркетинг или Меѓународна Економија) Со оглед на предметиве јас не верувам дкеа ќе ми дозволоат :nesum:
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Кога се запишав јас пред две години на Финансиски Менаџмент, на Е-бизнис и на Сметководство и Ревизија сите што беа во државна квота беа со по 100 поени. Но сега со државнава матура ги истребија сите и се сомневам да има некој со 100 поени.

btw Пишав квадрат во прва година, а слушани ми се предметите од трет семестар, дали има некоја теоретска шанса да ми дозволат да полагам сега на испит (Менаџмент, Маркетинг или Меѓународна Економија) Со оглед на предметиве јас не верувам дкеа ќе ми дозволоат :nesum:
Ако ти дозволиле да ги пријавиш испитите ќе можеш сега да полагаш,а ако ги немаш пријавено сега коа беше пријавувањето во јули тогаш ништо
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Па не ми дозволија :( ЈБГ
Инаку глеам прашува некој дали прават update на страната на економски, нема никаква теоретска шанса. Резултатите ќе бидат објавени последниот ден од рокот кога треба да се објават на Економски факултет, колку страшно чувство е кога глеаш како ги објавуваат, ама ај да не ги плашам бруцошиве :)
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Па не ми дозволија :( ЈБГ
Инаку глеам прашува некој дали прават update на страната на економски, нема никаква теоретска шанса. Резултатите ќе бидат објавени последниот ден од рокот кога треба да се објават на Економски факултет, колку страшно чувство е кога глеаш како ги објавуваат, ама ај да не ги плашам бруцошиве :)
Не резултати, некои други факултети (електро на пример) имаат листа на пријавени, и бодови ово оно. Резултати ќе има на 5 септември за сите.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Не резултати, некои други факултети (електро на пример) имаат листа на пријавени, и бодови ово оно. Резултати ќе има на 5 септември за сите.
Кога се запишав јас веќе наредниот ден беа истакнати списоците со број на поени, само што проблемот беше што тие не беа истакнати по струки, така да џабе беа објавени, само кај некои имаше страв и паника дека нема да бидат примени. Инаку за да си ги пресметам поените можам и сам, не мора да ми истакнуваат резултати.
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Poenite site si gi znaeme!!! Mene me interesirase opsto kako se poenite kaj site, za da napravam sporedba, zatoa gi barav listite!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom