Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Б

БејбиГрл

Гостин
Ако има некој што ги има предметите Организациско однесување и Информациони технологии ако сака да пише што треба да се учи за 2ор колоквиум,кој материјал.Фала:smir:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
Ај некој ако може да ги пише точните од Збирката сметководство тука со повеќе можни...
Идете вака :

стр 21 а,б,г,д,д,а, итн...
Mac)) еве баш ја отворив збирката ама не гледам тука задачи со повеќекратен избор... Те додадов на MSN, прифати ме и ќе се разбереме таму!
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Ако има некој што ги има предметите Организациско однесување и Информациони технологии ако сака да пише што треба да се учи за 2ор колоквиум,кој материјал.Фала:smir:
Ај бе луѓе help побргу...треба да почнам да учам:)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
Па информациони веројатно треба до таму до кај што почнуваат веќе вежбите за трет колоквиум.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Mac)) еве баш ја отворив збирката ама не гледам тука задачи со повеќекратен избор... Те додадов на MSN, прифати ме и ќе се разбереме таму!
Се разбравме перфектно,дојдовме до заедничка конклузија дека или Chains или Немирна ќе треба да ми ги даде у живо да ги препишам :)
Аиде,чекам ја :zlo:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Луѓе,дајте бе помош за сметководство,тапа сум.
Некој вака да се најде приватен тутор,ја брзо сфаќам,сериозно :)

Иначе економика денес,како ми тргнаа прашањава мислев ќе имам 100/100 ама после втората и трета страна ме фрлија на земја...
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Mac на овој колоквиум ке има само 15 со точно/неточно.Другото ке би книжење на трансакции,пресметување на залихи и меници според ФИФО метод,ЛИФО метод и пондериран просекж(Овие три методи ги владеам ако доаѓаш утре за резултати ке се видиме)

И јас неам чепнато од збирката.Од таму ке бидат книжењата и пресметките.Во ЛИБРО во мавровка имаш решена збирка со задачите.Топ е...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ах,не знам од кај да почнам мајкуму :(
Ајт од утре ќе почнам да учам па ќе видиме како ќе иде.

Него резултати од 12 и 30 ваљда а :)
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Mac на овој колоквиум ке има само 15 со точно/неточно.Другото ке би книжење на трансакции,пресметување на залихи и меници според ФИФО метод,ЛИФО метод и пондериран просекж(Овие три методи ги владеам ако доаѓаш утре за резултати ке се видиме)

И јас неам чепнато од збирката.Од таму ке бидат книжењата и пресметките.Во ЛИБРО во мавровка имаш решена збирка со задачите.Топ е...
Еј да се сетив,лани овие сите методи ги имаше дадено, и ако можете најдете си ти тие тестовите сметководство зашто истите задачи ги дава....не баш како што се тие тестови,само ќе ги измеша задачите...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Сум прошол Економика со 68,катастрофално спрема првите 92...
Ама не е до мене,и колега имаше 92,па сега со 64 прошол,што значи ептен чкарт прашања.

Дај бе некој нека помага за сметководство :(
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
Сум прошол Економика со 68,катастрофално спрема првите 92...
Ама не е до мене,и колега имаше 92,па сега со 64 прошол,што значи ептен чкарт прашања.

Дај бе некој нека помага за сметководство :(
Koj високо лета, ниско паѓа :pos:

Јас имам една комбинација за сметководство ама испитна, не за колоквиум, така да ако некому му треба за во јуни, нека каже.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Сум прошол Економика со 68,катастрофално спрема првите 92...
Ама не е до мене,и колега имаше 92,па сега со 64 прошол,што значи ептен чкарт прашања.

Дај бе некој нека помага за сметководство :(
Koj високо лета, ниско паѓа :pos:

Јас имам една комбинација за сметководство ама испитна, не за колоквиум, така да ако некому му треба за во јуни, нека каже.
Не мислите дека ви е подобро овие приватни договарања да ги направите преку ПП?
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Не мислите дека ви е подобро овие приватни договарања да ги направите преку ПП?
Не мислиш дека можи и мене ќе ми треба комбинацијата?? Па ако се договорат по пп, нема да знам кај да ја побарам!?
Темава е супер, баш се наоѓа во одредени ситуации...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom