Македонија - политика - Србија: Нерешени прашања

Статус
Затворена за нови мислења.

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
АБЦ во последно време многу на мајтап фрлен...ама знам оти...сеа прочка е карневалот ви е :)...ама пак вие прилепчаниве не за џабе викат по мајтапо сте :)
Па тоа оти Авганистан прв го призна Косово за да го продаде поуспешно својот единствен производ и не ми личи на мајтап.Оваа другава вест само ја потврдува мојава информација кога не се знае какво НЛО се урнало по пат за Косово:

Албанските власти ја прекинаа потрагата по мистериозното летало, кое се урна на падините на планината Језерце, во северниот дел на земјата.Министерството за одбрана и за внатрешни работи соопшти дека „не е пронајдена никаква трага од урнато летало по целосна контрола од воздух и од копно на целото подрачје“.Потрагата почна во вторникот, откако радарите регистрирале уривање на неидентификувано летало. Жители на селата Валбона и Рагами тврдат дека слушнале голема бучава, по што „хеликоптер се урнал и експлодирал близу планинските врвови“. Врвот на Језерце, на височина од 2.694 метри, речиси постојано е обвиткан со облаци.Во почетокот, албанските власти истакнаа дека се урнал хеликоптер од италијанскиот контингент на КФОР, кој летнал од Италија и се изгубил од радарите во 4.25 часот. Потоа се шпекулираше дека хеликоптерот не летал од Италија, туку од Босна, а последната информација дека леталото не е ниту на Албанија ниту на КФОР и оти не се знае чие е.Медиумите во Албанија шпекулираат дека се урнало шпионско летало.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Kosovo i Metohija pripaga na SRBIJA i nie nikogas ne treba da go priznaeme
Kosovo. Utre ke baraat i nezavisna Ilirida i sto togas..?
Takvi se tie - daj im prst ke baraat cela raka...
I drugo nesto:
Turcite bule na ovie prostori 500 godini, pa ne gi unistile iljada godini
starite pravoslavni manastiri, a ovie Arnauti se izgorea i unistija...
Divo pleme...
Kosovo netreba nikogas da go priznaeme. Nie sme braka so Srbite i taka
ke ostane...
Многу пати сме спореле околу оваа тема..Но овој пат ќе одморам малку,ќе објаснам накратко...Многу сум згнасен од српската пропаганда што повеќе ја асимилира преку музики, турбофолк, македонската младина..грците и татарите барем знаеме дека не не сакаат и тоа јавно го искажуваат..А србите имаат најподмолна политика “тапкање по рамо’’ и цврц, ќе си ги покажат роговите..Делијо, јас искрено не се чувствувам за брат со србите туку напротив и тоа знаеш зошто?Има многу причини...Како една ќе ти ја напоменам 1912..Ама ајде, да не е многу оддамна, земи го за пример секој 2 Август!Македонците како кучиња го прославуваат својот свет ден Илинден, на импровизирана биста..Собата каде се оддржал АСНОМ, моментално е кујна..Црквата не ни е признаена, ни се шетаат нивните мантии на чело со Вранана..Или врати се малку поназад, во времето на Босанските војни, каде Шешељ го прашаа зошто се војните?Според него биле да се обедини повторно Југославија (односно Голема Србија) и запрашан за Македонија изјавува дека Македонија ќе падне за 3 дена..

Дали сега, кога Србија ја стигна БОЖЈАТА КАЗНА, и треба Македонија?Дали сега кога се сведе на Белградски пашалак, сите срби викаат дека сме браќа?А пред тоа не не сматраа?Епа нека си го носат создравје пашалакот...
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
Многу пати сме спореле околу оваа тема..Но овој пат ќе одморам малку,ќе објаснам накратко...Многу сум згнасен од српската пропаганда што повеќе ја асимилира преку музики, турбофолк, македонската младина..грците и татарите барем знаеме дека не не сакаат и тоа јавно го искажуваат..А србите имаат најподмолна политика “тапкање по рамо’’ и цврц, ќе си ги покажат роговите..Делијо, јас искрено не се чувствувам за брат со србите туку напротив и тоа знаеш зошто?Има многу причини...Како една ќе ти ја напоменам 1912..Ама ајде, да не е многу оддамна, земи го за пример секој 2 Август!Македонците како кучиња го прославуваат својот свет ден Илинден, на импровизирана биста..Собата каде се оддржал АСНОМ, моментално е кујна..Црквата не ни е признаена, ни се шетаат нивните мантии на чело со Вранана..Или врати се малку поназад, во времето на Босанските војни, каде Шешељ го прашаа зошто се војните?Според него биле да се обедини повторно Југославија (односно Голема Србија) и запрашан за Македонија изјавува дека Македонија ќе падне за 3 дена..

Дали сега, кога Србија ја стигна БОЖЈАТА КАЗНА, и треба Македонија?Дали сега кога се сведе на Белградски пашалак, сите срби викаат дека сме браќа?А пред тоа не не сматраа?Епа нека си го носат создравје пашалакот...
брату во право си за ова но единствени се тие и русите сто се наш род,мора со некој сосед да си го имаме нати го дајми го:smir:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
брату во право си за ова но единствени се тие и русите сто се наш род,мора со некој сосед да си го имаме нати го дајми го:smir:
Мој род е Александар Македонски, античките Македонци..Србите мене не ми се ништо повеќе ниту ништо помалку од грците,татарите и албанците..Зошто ништо немаат направено за нас...Добрососедски односи?Како рече Гоце Делчев „Македонија секогаш била луѓе македонци и секакви..Човек и од спротивната вера да го погледнеш во очи ако си добар ќе те познае..“ Во комшииве во никој го немам видено тоа во нивните очи..
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
Мој род е Александар Македонски, античките Македонци..Србите мене не ми се ништо повеќе ниту ништо помалку од грците,татарите и албанците..Зошто ништо немаат направено за нас...Добрососедски односи?Како рече Гоце Делчев „Македонија секогаш била луѓе македонци и секакви..Човек и од спротивната вера да го погледнеш во очи ако си добар ќе те познае..“ Во комшииве во никој го немам видено тоа во нивните очи..
каков таков мора на некој да се потпираш,како другарството мислиш сите се добри,али мора да се дружиш ако зад грб ти мисли некој лошо.:smir:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Мхм...

каков таков мора на некој да се потпираш,како другарството мислиш сите се добри,али мора да се дружиш ако зад грб ти мисли некој лошо.:smir:
Не се согласувам..Значи, ти знаеш дека не ти мисли добро..А сепак се дружиш со него..Тоа брат е самоубиство!:smir:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Има некои нови вести,за тоа кога Макаедонија ке ја признае независноста на Косово?
Кога-тогаш ке мора,иако 400.000(пола) македонци во Македонија ке умрат од мака.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Има некои нови вести,за тоа кога Макаедонија ке ја признае независноста на Косово?
Кога-тогаш ке мора,иако 400.000(пола) македонци во Македонија ке умрат од мака.
Сакаш да кажеш дека вкупно македонци во Македонија има 800 илјади?
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
170
Поени од реакции
8
Јас ќе ти кажам дека во Макдеонија нема ни 1000 чисти Македонци кога треба да се прави нешто во интерес на Македонија никој нема е тоа е друже македончето чорба а Косово ќе го признаеме сакале или неќеле милум или силум.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
Јас ќе ти кажам дека во Макдеонија нема ни 1000 чисти Македонци кога треба да се прави нешто во интерес на Македонија никој нема е тоа е друже македончето чорба а Косово ќе го признаеме сакале или неќеле милум или силум.
кој рече дека јас ќе го признаам???
ако го признае владата или парламентарците немора да значи дека народот го признава,али јебига се на балканов само политики се бркаат.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
Има некои нови вести,за тоа кога Макаедонија ке ја признае независноста на Косово?
Кога-тогаш ке мора,иако 400.000(пола) македонци во Македонија ке умрат од мака.
Ич да не ти е гајле. Со тие што ќе останат живи, може веднаш да си ја правите Македонија трета албанска држава.:eek:jea:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Ич да не ти е гајле. Со тие што ќе останат живи, може веднаш да си ја правите Македонија трета албанска држава.:eek:jea:
Ne ni treba!
Ubavo mi e vaka da bidam diskriminiran. Inaku koj ke me diskriminira?
Sopstveniot narod?
Razmisli...Heh...
 
Член од
20 февруари 2008
Мислења
210
Поени од реакции
3
danger greece sega gi pravi da ja sfakat kako e nekoj da ne te ostavi kako sakas da se cuvstvuvas vo tvojot dom , da ti zabrani zname, da ti zabrani jazik da ti zabrani drzava, da ti zabrani se. mislam deka sega i makedoncite ke gi sfakat albancite tuka podobro!!!
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
255
Поени од реакции
1
Kosovo i Metohija pripaga na SRBIJA i nie nikogas ne treba da go priznaeme
Kosovo. Utre ke baraat i nezavisna Ilirida i sto togas..?
Takvi se tie - daj im prst ke baraat cela raka...
I drugo nesto:
Turcite bule na ovie prostori 500 godini, pa ne gi unistile iljada godini
starite pravoslavni manastiri, a ovie Arnauti se izgorea i unistija...
Divo pleme...
Kosovo netreba nikogas da go priznaeme. Nie sme braka so Srbite i taka
ke ostane...

Абе СВРБОМАНЧЕ ќе го признаеме Косово сакал ти или не. И така треба и да биде. Ај зимај кокардата ставај на чело и трк у шумадија.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Абе СВРБОМАНЧЕ ќе го признаеме Косово сакал ти или не. И така треба и да биде. Ај зимај кокардата ставај на чело и трк у шумадија.
Toj moze i ke trkne u Sumadija, ama od ARNAUTSKA ..KACACKA kozinka... ti kaj ke odis ???
Od nea ne se izleguva....:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom