Продавам - Купувам

Член од
9 ноември 2008
Мислења
15
Поени од реакции
1
Некој да не продава доберманче по можност со педигре. На претходните страни видов некој купил за 100е па ако има информации нека ми даде што како.
Imash na pazar3 za 120evra sigurno ke ti simne 20 evra cim sakas za 100...

dali nekoj znae za leglo francuski buldog vo makedonija? ili pekinezercinja ?
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
^ Не е цената проблем проблем е да земам добро куче не некој лингур ко на пример ова на пазар3 повише ми личи на ротфајлер него на доберман колку што се разбирам не треба да изгледа вака доберман http://www.pazar3.mk/Listing/Detail/Index/386808?searchID=12330&Idx=11
 
L

Lu

Гостин
^ Не е цената проблем проблем е да земам добро куче не некој лингур ко на пример ова на пазар3 повише ми личи на ротфајлер него на доберман колку што се разбирам не треба да изгледа вака доберман http://www.pazar3.mk/Listing/Detail/Index/386808?searchID=12330&Idx=11
Никој неможе да предвиди кученце од 1 месец а можеби и помалку,како ќе изгледа кога ќе порасне.
Тоа неможам да го предвидам ни јас што премногу се разбирам од кучиња ниту пак најврвните кинолози.
Ова кутре е најмногу 1 месец на сликата (а можеби е и помало) ни очињата не му се доволно исчистени од што е мало и затоа неможе да се предвиди дали кога ќе порасне ќе изгледа како вистински Доберман.
Јави се и прашај кој му се родители,дали и какво педигре има.А најдобро е да ти испратат слика од педигрето и можеш да се консултираш со мене.
Вака на сликата не изгледа лошо,ниедно Доберманче нема муцка на Доберман кога е мало (помало од 1 месец) сите личат во муцките како Ротвајлерчиња.
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Никој неможе да предвиди кученце од 1 месец а можеби и помалку,како ќе изгледа кога ќе порасне.
Тоа неможам да го предвидам ни јас што премногу се разбирам од кучиња ниту пак најврвните кинолози.
Ова кутре е најмногу 1 месец на сликата (а можеби е и помало) ни очињата не му се доволно исчистени од што е мало и затоа неможе да се предвиди дали кога ќе порасне ќе изгледа како вистински Доберман.
Јави се и прашај кој му се родители,дали и какво педигре има.А најдобро е да ти испратат слика од педигрето и можеш да се консултираш со мене.
Вака на сликата не изгледа лошо,ниедно Доберманче нема муцка на Доберман кога е мало (помало од 1 месец) сите личат во муцките како Ротвајлерчиња.
Родители се Ahil Schwarze Kraft и Zina Kaiserkraft 120 евра без педигре 150 со педигре педигре неможел да испрати зашто негде му било дадено ама ке можел да го земе и да го видам. Од лисиче е човекот
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Србите се светлосни години пред нас во кинологијата.Стафордите од Србија се далеку поквалитетни од нашите.Има одлични одгледувачници меѓутоа цените им се доста високи.

Доволно е да се спомне само Don King of Rings donkingofrings.jpg


[SIZE=-1]World Champ.2006, Euro Champ.& BOB 2007. Euro Champ.& BOB 2008.
CAC, CACIB, World Champion 2009. Bratislava
Res.World Winner 2010. Denmark
[SIZE=-1][SIZE=-1][SIZE=-1][FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Euro Dog Show 2010[/FONT][/FONT][/FONT].[/SIZE][FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif] [/FONT][SIZE=-1]Slovenia[/SIZE][/SIZE]
CAC, CACIB,
[SIZE=-1]Euro Champ[/SIZE] 2010.
[/SIZE][SIZE=-1] Slovenia[/SIZE]
[/SIZE]


еве ги неговите титули,мислам дека е доволно ова за да се долови сликата на српските стафорди.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Родители се Ahil Schwarze Kraft и Zina Kaiserkraft 120 евра без педигре 150 со педигре педигре неможел да испрати зашто негде му било дадено ама ке можел да го земе и да го видам. Од лисиче е човекот
Хахаха кај му било дадено?Како тоа го дал негде?
 
L

Lu

Гостин
Родители се Ahil Schwarze Kraft и Zina Kaiserkraft 120 евра без педигре 150 со педигре педигре неможел да испрати зашто негде му било дадено ама ке можел да го земе и да го видам. Од лисиче е човекот
Леле човеку,која среќа ја имаш.
Ако навистина сакаш да купиш Доберман одма јави се на тој што го продава малото и ич не се мисли одма земај го,кученцето ќе биде прекрасно кога ќе порасне.
Незнам зошто по толку ниска цена го продава али кученцето од тие родители ќе биде екстра.
Мој совет ти е не ги жали тие 30 евра,за 150 земи го со педигре.

Инаку родителите на малово се одлични,лично ги познавам сопствениците и на мајката и на таткото на малово доберманче и тие се прекрасни примероци на Добермани.
Родителиве на малово потекнуваат од едни од најдобрите одгледувачници за Добермани во Македонија.
Сопственикот и одгледувач на Добермани на мајката на доберманчево Zina Kaiserkraft се вика Зоран и ја има една од најдобрите одгледувачници во Македонија за Добермани „Kaiser Kraft„
А сопственикот и одгледувач на Добермани на таткото на доберманчево Ahil Schwarze Kraft се вика Јордан и исто и тој ја има една од најдобрите одгледувачници во Македонија за Добермани „Schwarze Kraft„

Ич да не му се мислиш,лично ги познавам Зоран и Јордан и имаат одлични Добермани и ти гарантирам дека доберманчето ќе биде екстра,одма земај го не ја испуштај оваа шанса,многу квалитетен доберман ќе биде.
Еве види ги нивните одгледувачници,
Мајката на доберманчето од одгледувачницата Kaiser Kraft http://www.kaiserkraftdobermann.com/home
Таму кај Females ја има Zina Kaiser Kraft мајката да ја видиш.
И таткото на доберманчето од одгледувачницата Schwarze Kraft http://www.kraftdobermann.com/home
Таму кај Males ќе го видиш таткото Ahil Schwarze Kraft
Прекрасни добермани :wub:
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Ај нека подари некој хаска или сибирски самојад :vozbud::vozbud:
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Леле човеку,која среќа ја имаш.
Ако навистина сакаш да купиш Доберман одма јави се на тој што го продава малото и ич не се мисли одма земај го,кученцето ќе биде прекрасно кога ќе порасне.
Незнам зошто по толку ниска цена го продава али кученцето од тие родители ќе биде екстра.
Мој совет ти е не ги жали тие 30 евра,за 150 земи го со педигре.

Инаку родителите на малово се одлични,лично ги познавам сопствениците и на мајката и на таткото на малово доберманче и тие се прекрасни примероци на Добермани.
Родителиве на малово потекнуваат од едни од најдобрите одгледувачници за Добермани во Македонија.
Сопственикот и одгледувач на Добермани на мајката на доберманчево Zina Kaiserkraft се вика Зоран и ја има една од најдобрите одгледувачници во Македонија за Добермани „Kaiser Kraft„
А сопственикот и одгледувач на Добермани на таткото на доберманчево Ahil Schwarze Kraft се вика Јордан и исто и тој ја има една од најдобрите одгледувачници во Македонија за Добермани „Schwarze Kraft„

Ич да не му се мислиш,лично ги познавам Зоран и Јордан и имаат одлични Добермани и ти гарантирам дека доберманчето ќе биде екстра,одма земај го не ја испуштај оваа шанса,многу квалитетен доберман ќе биде.
Еве види ги нивните одгледувачници,
Мајката на доберманчето од одгледувачницата Kaiser Kraft http://www.kaiserkraftdobermann.com/home
Таму кај Females ја има Zina Kaiser Kraft мајката да ја видиш.
И таткото на доберманчето од одгледувачницата Schwarze Kraft http://www.kraftdobermann.com/home
Таму кај Males ќе го видиш таткото Ahil Schwarze Kraft
Прекрасни добермани :wub:
Фала многу на инфото идам деновиве да го земам :smir:
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
15
jas imam STAFORD i ke go param za 1,5 mesec ke ima dobri kucina i eftini :) me interesira dali ima bokser do 100 EUR ? bez razlika dali e so pedigre MI TREBA HITNO !!! pisete pozz
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
jas imam STAFORD i ke go param za 1,5 mesec ke ima dobri kucina i eftini :) me interesira dali ima bokser do 100 EUR ? bez razlika dali e so pedigre MI TREBA HITNO !!! pisete pozz
Дај кажи нешто за стафордот со кој ќе го париш ,има ли педигре ,ако можеш постирај слики од таткото и мајката. Иначе јас сум заинтересиран за стафорд.

А за квалитетен боксер до 100 еура тешко...
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Здраво дечки, ме интересира дали се наоѓаат Great Dane кучиња во МК ,незнам ни како се вика на нашки??? Голем Данец :toe:?нити сум видел досега некој да чува такво во МК....Би купил две... поздрав
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Нема теорија да најдеш вакво куче во Македонија.
 
L

Lu

Гостин
Здраво дечки, ме интересира дали се наоѓаат Great Dane кучиња во МК ,незнам ни како се вика на нашки??? Голем Данец :toe:?нити сум видел досега некој да чува такво во МК....Би купил две... поздрав
Голем Данец хахаах да си жив и здрав ме изнасмеја :pos2:
Охооо ти незнаеш расата како се вика на нашки па уште 2 ќе си чувал,дај молимте прво ако сакаш некоја раса треба убаво да се информираш за неа па дури после да ја земаш,а ти ни името не го знаеш на нашки па уште и 2 ќе си чувал.
Инаку Great Dane на „нашки„ се вика Германска Дога.
Има во Македонија Германски доги,баш пролетва (поточно март месец) се родија 4 прекрасни Германски доги.
Јас сум од Скопје во центар живеам и кај мене во комшилук има 2 мажјаци,еден е црн и се вика Ајак малку е постар има 10 години и има уште еден,брат на Ајак,тој е арлекин (црно-бел како далматинец) и се вика Цезар.
А во парк шетаа женка ист арлекин помлада 4/5 години.
Значи се на се во Скопје јас имам видено 3 Германски доги,а сигурно има уште во Скопје што не сум ги видела.
А знам има Германски доги и во другите гредови во Македонија,се на се има околу 30тина Германски доги во цела Македонија.

Многу убави кучиња се Германските доги,покрај Доберманите и Германските доги се едни од моите омилени раси на кучиња,а посебно се елегантни кога се со купирани уши.
Најмногу ми се допаѓаат кремастите со црна маска.


Колку за споредба за оние што незнаат како изгледа Германска дога :vozbud:






--- надополнето ---

Нема теорија да најдеш вакво куче во Македонија.
А Димитри јас мислев повеќе се разбираш од кучиња али и ти не си знаел се :smir:

Има 3/4 минимум се само во Скопје,2 се кај мене во комшилук,прочитај го мојот пост и ќе видиш.
 
Член од
2 ноември 2010
Мислења
22
Поени од реакции
14
Здраво дечки, ме интересира дали се наоѓаат Great Dane кучиња во МК ,незнам ни како се вика на нашки??? Голем Данец :toe:?нити сум видел досега некој да чува такво во МК....Би купил две... поздрав
\


Great dane e germanska doga a dimitri sekako deka ima jas licno imam videno najmalku 10tina niz skopje e sea dali ovde u makedonija ima odgleduvacnica za germanski dogi toa neznam ali ima mnogu luge so nosat kucinja od stranstvo za odredena sum na pari :) pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom