Дали на партнерот му "буричкате" во мобилниот телeфон?

Дали на партнерот му буричкате во мобилниот телефон??

  • ДА

    Гласови: 89 24,5%
  • НЕ

    Гласови: 167 46,0%
  • Понекогаш

    Гласови: 107 29,5%

  • Вкупно гласачи
    363

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
Ќе буричка ама одма сатар на раката и мавам.
СЕ ЗЕЗАМ :) обично нема нишо интересно кај мене у мобил зш си го користам исклучиво за ало, ало и пораки ретко да не речам ич пишувам, а за слики коа сакам си иам едно сони апаратче и топ ми завршуе работа ко ми треба. па така пошо на никој не му е интересен мобилот сами си се откажуваат :) а и ја неам некоја навика да буричкам по туѓи ствари не само телефони.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Не буричкам во туѓ телефон,а и не сакам да ми буричкаат....
Сепак телефонот е вид приватност.Секоја врска се гради од доверба, искреност,разбирање....ако го нема тоа и 24 часа да чепкаш во телефонот на партнерот,џабе е.Може да си ги избрише сите повици,пораки па и да ги смени имињата во именик од женски во машки:toe:
 

bijonse

Madonna
Член од
25 декември 2008
Мислења
19
Поени од реакции
1
Ne ....kako ne sakam mene da mi buricka....istoto go pocituvam......i jas ne burickam:icon_razz
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
не никогаш не чепкам у туѓ мобилен и ме нервира некој да ми чепка а ако ме интересира ќе прашам кои ти се у моб од кај се што се тие цури а да чепкам а он да не знае не ни па сакам мене да ми чепка
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
239
Поени од реакции
5
Не бре ,глупо е. Ни сакам да ми чепка, ни сакам да му чепкам тоа негова работа си е ,па небива и мене секаде да ме има, сфакам сеа не сум до толку.
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Кога сум во врска да.Не дека до толку нон стоп му факам по телефонот,или го проверувам,ама ако нема шо да правам,или сакам да гледам слики,клипови,незнам зашо не би му факала.И шо толку приватност велите,има ли поприватна работа од вас?:)Плус и нејкам ништо да крие од мене,така да нема зашо да му смета.
Случувало се и кога ке добие порака прво јас да ја прочитам па после тој.:)
 

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
Оф , не! Мразам да ми чепкаат по телефон , па затоа и не чепкам.
Доколку сум со некого значи дека му верувам и дека можам да се „потпрам“ на некого.Значи... не :)
 
D

dh00|

Гостин
никогаш не сум чепкала по други телефони како шо нејќам да го чепкаат мојот...едноставно, му нарушуваш приватност на чоекот со тоа:toe:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
нема шанси ... шо сака нека прај куро ме боли иам доверба. ако неам доверба ич не ја ни фаќам за женска
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
нееее....никако ни чепкам ни па давам да ми чепкаат. ако ме интересира нешто ке си прашам поштено а истото го очекувам и од спротивната страна.глупаво ми е тоа да шпунирам....+ ако сум фатила некој лажго ваљда не е толку глуп да остави докази во мобилниот:tapp:
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Незнам зашо буричкањето по телефон го сфакате како шпионирање или недоверба во партнерот.Може само слики да гледаш,клипови,како и кај другарка што гледаш.
Тоа незначи дека немаш доверба или го проверуваш.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Незнам зашо буричкањето по телефон го сфакате како шпионирање или недоверба во партнерот.Може само слики да гледаш,клипови,како и кај другарка што гледаш.
Тоа незначи дека немаш доверба или го проверуваш.
ми ги зема зборовите од уста..
т.е ако буричкате низ телефонот .. броевите..пораките... да видите со кого кога зборувал .. тоа значи дека не му верувате... или пак имате ебен карактер кој сака да знае се и сешто... мразам такви луѓе :tapp:
и не никогаш не би го направил тоа освен ако не сумњам дека ме инзеверува :nesum:

Едит: од членот доле инспирација .. и јас немам :pos2::pos2::pos2::kesa:
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Ја неам партнер:toe::nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom