Дали на партнерот му "буричкате" во мобилниот телeфон?

Дали на партнерот му буричкате во мобилниот телефон??

  • ДА

    Гласови: 89 24,5%
  • НЕ

    Гласови: 167 46,0%
  • Понекогаш

    Гласови: 107 29,5%

  • Вкупно гласачи
    363

elencesrce

Love Is In The Air!
Член од
10 јануари 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
Interesna tema :)) mu cepkam vo mobilniot ponekogash ne mnogu cesto seto toa e od ljubopitnost :D
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Никогаш не ја нарушувам приватноста на партнерот и мислам дека само оние што се чувствуваат несигурно во врската,чепкаат во телефонот додека никој не ги гледа.Сум имала партнери кои сакале да чепкаат во мојот телефон и тоа страшно ме нервираше.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
Nema zoso da cepkam vo mobilniot. Ko sto ne sakam mene da mi cepkaat vo mobilniot taka i jas ne cepkam vo drugi :D
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
capkam po nekogas izgleda od ljubopitnost, a mn mrazam da mi cepkaat ednas dozvoliv i bev vo nevolja poveke da dozvolam nema sansi
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
не буричкам по мобилниот..ниту пак тој во мојот..буричкањето според мене претставува знак на несигурност и сомнеж во партнерот што не е уопште добро за врската...не прави го она што несакаш тебе да ти го прават тоа е мојата поука за ова прашање:pipi:
 

Britney'85

I'm sad...love me!!!
Член од
19 декември 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
Nikogas ne proveruvam.
A ako toj saka bi mu go dala mojot mob da proveri ako se somneva vo nesto.Cenam iskrenost
 

BrokenHeart

..not broken anymore..
Член од
30 мај 2007
Мислења
42
Поени од реакции
1
Јас сум љубопитна личност,може тоа не е најсјајна особина ,ама тоа е тоа,порано сакав да го прочепкам мобилниот на партнерот,ама веке не зашто многу се иритирам кога мене некој ми го прави истото...Затоа се обидувам да не навлегувам во нечија приватност,зашто тргнувам од себеси,дури и кога немам ништо во мобилниот,апсолутно ништо,ако некој ми го чепка имам ужасно чувство дека таа особа ме проверува!
Не мора да значи дека нешто кријам ако не сакам да ми чепкаат во мобилниот,едноставно тоа е моја приватност и сакам да остане моја !
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.748
Поени од реакции
5.461
се обидувам да не навлегувам во нечија приватност,зашто тргнувам од себеси,дури и кога немам ништо во мобилниот,апсолутно ништо,ако некој ми го чепка имам ужасно чувство дека таа особа ме проверува!
а што ако откриеш дека стварно те проверува?? :vozbud::vozbud::vozbud::pos2:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Нити сакам да и чепкам, нити и давам да ми чепка!
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
koј си ја има муата на капата сам си ја ишка :pos2::pos2::pos2::smir:
 
U

UnholY

Гостин
Па гласав за не иако понекогаш го чепкам ама тоа чепкање е играта шо ја има на телефонот:)..инаку да и ги проверувам пораките и повиците не иде у предвид..тоа си е нејзина лична работа и би се осеќал глупо кога би го правел тоа...па и вака кога би земал да проверам не би видел ништо шо не треба затоа што мене ми праќа пораки почесто па би ги видел истите шо се во мојот телефон...
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Nemam potreba da mu cepkam vo telefon zosto sepak e privatna rabota, ako ima nesto da mi kaze ok, a ako veke ima nesto da sokrie, pa vistinata kat tad iskaca na videlina.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Јас никогаш на никого не му пребарувам по телефон пораки и слично, а не па на партнерката која моментално ја неам. ХАХАХА Ама ако ја имам и она да прави така слободно може на друго место да се обрати и повеќе да не помисли на мене.
 

NIKA

F.B.I (Fausse Bonne Idée)
Член од
11 април 2006
Мислења
791
Поени од реакции
12
koga me nervira da....plus moze nekoja ubava slika da zaka4am od nego...ha...
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
koga me nervira da....plus moze nekoja ubava slika da zaka4am od nego...ha...
Абе чоек за слики глеање неам проблем. Плус телефонот ми е стар нема што слики да се гледаат ама јас мислам буричкање по приватни работи т.е. пораки и на кој сум се јавувал
 

Kajgana Shop

На врв Bottom