Најлошиот Симбианец на Нокиа

Најлошиот симбианец на нокиа:


  • Вкупно гласачи
    33

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
немојте да мислите дека во последно врме сум некако негативно настроен, туку само полесно ми беше да ги набројам најлошите за да ги гласате оти ако ги набројам најдобрите сигурно ќе имаше многу коментари во стил на: ејјјј зашто си забораил да го ставиш мојот најдобар Е60, или Е61 или Е70 или Е90, или Е50 или Н70 или Н71 или Н72, или Н73 или Н75 или Н90 или Н91 или или или... хаха...

епа ако сте користеле некој од набројаниве - кажете ги нивните негативности и што мислите зошто тој е полош од другите? :)

п.с. Под Комуникатори нека спаѓаат 2та модели на N-Gage. N-gage and N-Gage QD
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Јас сум премногу разочаран од 6680те, иако 6600та има побавен софтвер од сите наведени, 7650/3650 немаат ни галерија сепак 6680ка до сега ниту една не ми се погодила да ми падне во рака ко што треба, освен што повеќето апликации не ги прифака после 2-3 инсталирани апликации што на друга нокиа функционираат беспрекорна кај оваа знае багови да направи, да го кочи телефонот итн... :)
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Повторно во најлош го ставам Н80. Уште кога излезе имаше премногу критики. Читав и по форуми. Ужасно спор и нестабилен софтвер. Имаше и мана нешто со пораките. Не се сеќавам точно али нешто во стилот се чекаче 1-2 минути за порака, мислам дека кога ќе пратиш порака после 1-2 минути телефонот ја регистираше па ја испараќаше.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Повторно во најлош го ставам Н80. Уште кога излезе имаше премногу критики. Читав и по форуми. Ужасно спор и нестабилен софтвер. Имаше и мана нешто со пораките. Не се сеќавам точно али нешто во стилот се чекаче 1-2 минути за порака, мислам дека кога ќе пратиш порака после 1-2 минути телефонот ја регистираше па ја испараќаше.
Jane, би ти препорачал следниот телефон да ти биде Н80. Прво користи - па потоа критикувај :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
ја гласав за 7610 пошто имав два или три такви и ко прво не требале на тој да му стаат симбиан не му личи некако, и второ на сите им се расипаа контактите што ја читаат мемориската после неколку пати извади - стај, трето многу фака вируси и симбијанот му е катастрофа
али тоа е според мене
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
а јане стварно незнам шо толку го мрзи ама од душа онака Н80
мене оваа ми е втора Н80-ка, првата беше обична оваа инт. ед. али нема некоја разлика во симбијанот освен некои додатни стварчици за интернет
тоа со пораките баш го читав на некој странски форум али нема врска дека се чека 1-2 минути, пробав и со програмче после се вика message accelerator ама исто е нема разлика
а јане стварно ако не си го користел не коментирај или кажи така мислам
поздрав
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
а јане стварно незнам шо толку го мрзи ама од душа онака Н80
мене оваа ми е втора Н80-ка, првата беше обична оваа инт. ед. али нема некоја разлика во симбијанот освен некои додатни стварчици за интернет
тоа со пораките баш го читав на некој странски форум али нема врска дека се чека 1-2 минути, пробав и со програмче после се вика message accelerator ама исто е нема разлика
а јане стварно ако не си го користел не коментирај или кажи така мислам
поздрав
Го имаше другар кој го купи само што искочи, и го коментираше истото. Иначе убаво пишав дека читав по форуми тоа за пораките во врска со чекањето.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Јас сум премногу разочаран од 6680те, иако 6600та има побавен софтвер од сите наведени, 7650/3650 немаат ни галерија сепак 6680ка до сега ниту една не ми се погодила да ми падне во рака ко што треба, освен што повеќето апликации не ги прифака после 2-3 инсталирани апликации што на друга нокиа функционираат беспрекорна кај оваа знае багови да направи, да го кочи телефонот итн... :)
некро незнам друже зашто така викаш за 6680-ка, јас сум имал 6680 и не ми ни кочела нит проблеми со инсталирање на апликации ништо
и имав ставено последен firmware и 1 гига картица и еден куп програми игри теми и шо уште не
бај д беј сум имал и 7650 тој ми беше трет телефон нов си го купив, и две три 3650-ки и 6600
:salut:
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
274
Поени од реакции
5
Јас сум ептен разочаран од 7610, малиот ми се поеба во џеп. Буквално, му отиде процесорот(!)
Мерак ќе ми беше бар да го искршев, вака се расипа сам од себе, на сите сервиси ми кажаа си го нагмечил, а телефонот го имав месец време и стварно беше чуван... :toe:
А иначе имав N80, и не е така лош како што го викате, језда е малку спор, ама сите симбиани се спори ко влекачи така да...
едит: И 6680 не е толку спор бе!? имам еден, со гига мемориска е, а работи супер!
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
Повторно во најлош го ставам Н80. Уште кога излезе имаше премногу критики. Читав и по форуми. Ужасно спор и нестабилен софтвер. Имаше и мана нешто со пораките. Не се сеќавам точно али нешто во стилот се чекаче 1-2 минути за порака, мислам дека кога ќе пратиш порака после 1-2 минути телефонот ја регистираше па ја испараќаше.
Baraj po drugi forumi druze:)od ova so pisa nisto ne e tocno.Ne e spor a za toa deka za 1-2min praka edna poraka ostaj so ne e taka,smesno e.
 
Член од
14 мај 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Abe 6680 e mnogu soliden tel ne sum primetil ni kocenje ni niso moze da ne ti se padnala serijata :helou:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
па луѓе дајте гласајте не само мислења

:salut:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
N-Gage дефинитивно...тоа фората со зборењето беше ко на тостер да збориш...
Беден обид да генерираат пари...
 

Тиња

Водоматач
Член од
10 мај 2009
Мислења
64
Поени од реакции
4
Се утешив, она мојана пегла н73 ја нема на листава, а често ми иде да ја акнам од земја колку бавно се подига. да не зборам дека си се ресетира, брише мемории од последните повици. не знам само дали има врска што пар пути ми има паднато на земја, ама и други ми паѓале па не било проблем. баш сакав да го мењам за н82, као понапредна верзија од истиот, ама не знам какви искуства имаат луѓето со тој модел
 

Kajgana Shop

На врв Bottom