Која музика е најслушана во светот?

Eve nekolku stilovi sho mislam deka treba da bidat edni od najslushanite

  • House

    Гласови: 17 6,4%
  • Pop

    Гласови: 32 12,1%
  • Hip-Hop & RNB

    Гласови: 47 17,8%
  • Techno

    Гласови: 13 4,9%
  • Trance

    Гласови: 11 4,2%
  • Retro

    Гласови: 3 1,1%
  • Rock

    Гласови: 110 41,7%
  • Metal

    Гласови: 31 11,7%

  • Вкупно гласачи
    264

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
тачно невикам дека е лесно да направиш рок песна ... ама пази не е и баш лесно да напраиш техно ако навидум така изгледа... ти си мислиш опни басови кикови некој хат и ете ти трака ... пробај да направиш ке видиш колку е "лесно"
Абе ништо не е лесно, само кај електронската музика голема улога игра компјутерот, како што кажа Blind - фабричко продуцирање, без никаква грациозност.Имам другар кој што сеа купи програма за дј-и околу 200 евра и има направено 2-3 траки и вика дека ептен е лесно зашто програмата ти нуди апсолутно се, а исто имам и другари кој што имаат рок група и сеа за сеа имаат само еден нивни срање риф,а текст и уште некои други компоненти никако не им идат на памет.Така се случува и со сите светски групи, зеам пример Green Day постојат од 87 а значајно се пробија дури во 2004 со албумот American Idiot кога успеаа да направат неколку поквалититни песни, а истово не е случај со диџеите
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
епа види вака ... значи у електронската музика не е се на пц еве за пример ке го зеам жан мишел жар типот ја основал електронската музика а со прст нема пипнато пц ... на денешницава 90% од артистите се на пц ама тие 10% шо се рачно праат тие ја имаат квалитетната музика тие се тие шо највеке ги поштуваат
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
епа види вака ... значи у електронската музика не е се на пц еве за пример ке го зеам жан мишел жар типот ја основал електронската музика а со прст нема пипнато пц ... на денешницава 90% од артистите се на пц ама тие 10% шо се рачно праат тие ја имаат квалитетната музика тие се тие шо највеке ги поштуваат
Да, ама 90% е голем процент, така да пак иде дека електронската музика на големо се прави на компјутер.Сите, апсолутно сите денешни електро хитови се направени од комјутер, еве исклучок Жан Мишел Жар и уште два-тројца.На крајот на краиштата само сакав да ти појаснам дека рокот е многу потежок за правење одколку електронската музика.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
нема добра песна без разлика дали рок или транс или рап треба работа многу тоа автоматски ја прави тешка за правење такада ништо не е лесно секој жанр си има своја тежина свој начин
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Јас слусам МЕТАЛ и само метал а кај металците и рокерите не го сакам едно и единствено .. во тоа што не веруват у господ :( тоа е тоа МЕТАЛ е закон али ја верувам у господ !!! KORN
Ti definitivno ne ja razbiras ideologijata na rockot i metalot...bolje kuti si..
 
D

DeviL_32`

Гостин
Е па мислам Хип хоп...А најслушана песна Аврил Лавињ - Girlfriend Ако не ми верувате пребарајте на јутуб... Сто и нешто милиони Wiews има :tapp:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Мислам по мое дека е Рок, или Металот после тие другиве се булшит!
 
Член од
21 август 2008
Мислења
101
Поени од реакции
7
definitivno najslusan e rokot ako pod nego go stavime regeto jezot bluzot pankot ska itn.a za kvalitet nema sporedba potezok e za stvaranje i izveduvanje vo zivo od site drugi stilovi osven klasikata.a za elektronikata edinstven respekt dobivaat kraftverk.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Е па мислам Хип хоп...А најслушана песна Аврил Лавињ - Girlfriend Ако не ми верувате пребарајте на јутуб... Сто и нешто милиони Wiews има :tapp:
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Луди се денешниве жими се, покрај интернет и се....
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
хахахахахахахахахахаха статистикиве се мн мн чудни
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
безвезе онака само секој дава свое мислење
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
знам бе само не му се точни статистикиве со оваа анкета се покажа која музика е најслушана
 

Kajgana Shop

На врв Bottom