Која музика е најслушана во светот?

Eve nekolku stilovi sho mislam deka treba da bidat edni od najslushanite

  • House

    Гласови: 17 6,4%
  • Pop

    Гласови: 32 12,1%
  • Hip-Hop & RNB

    Гласови: 47 17,8%
  • Techno

    Гласови: 13 4,9%
  • Trance

    Гласови: 11 4,2%
  • Retro

    Гласови: 3 1,1%
  • Rock

    Гласови: 110 41,7%
  • Metal

    Гласови: 31 11,7%

  • Вкупно гласачи
    264

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Abe moze zema zamav, ali sega se sto se slusa brgu se zaborava a rock-ot e muzika so nikogas ne se zaborava.
Абе така викале и кога биле почетоците на рокот па види сега. У право сум?? А за тоа не си у право дека се што се слуша бргу се заборава. Може да ми здосади ако ја слушам многу и тоа било каква песна не само house или рок. Ама има и многу електронски траки што се од почетоците на електронската музика па сеуште се слушаат. Ќе се смени се за десетина-дваесет години па и рокот полека ќе почне да се заборава.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Абе така викале и кога биле почетоците на рокот па види сега. У право сум?? А за тоа не си у право дека се што се слуша бргу се заборава. Може да ми здосади ако ја слушам многу и тоа било каква песна не само house или рок. Ама има и многу електронски траки што се од почетоците на електронската музика па сеуште се слушаат. Ќе се смени се за десетина-дваесет години па и рокот полека ќе почне да се заборава.
Јеа рајт хаусот ќе се запомни а рокот што владее повеќе од 50 години ќе се заборави. Гледајте малце подалеку од журките, ролинг стоунси собраа 1200000 со еден концерт, кога дџеј тесто(за пица) ќе успее да собере толку?:gitara1:
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Јеа рајт хаусот ќе се запомни а рокот што владее повеќе од 50 години ќе се заборави. Гледајте малце подалеку од журките, ролинг стоунси собраа 1200000 со еден концерт, кога дџеј тесто(за пица) ќе успее да собере толку?:gitara1:
Mislam deka gresis moze tehnologijata odi napred, se povekje se pravi elektronska muzika i toa so golema brzina se razviva, ama koga i da se napravi rock koncert salata ili sto da e ke krcka kako so bese pred nekoja nedela so Led Zeppelin vo London kade 20.000.000 aplicirale za karta.I koga ke se zaboravi betoven mocart bah suman togas ke se zaboravi i rock-ot
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Mislam deka gresis moze tehnologijata odi napred, se povekje se pravi elektronska muzika i toa so golema brzina se razviva, ama koga i da se napravi rock koncert salata ili sto da e ke krcka kako so bese pred nekoja nedela so Led Zeppelin vo London kade 20.000.000 aplicirale za karta.I koga ke se zaboravi betoven mocart bah suman togas ke se zaboravi i rock-ot
А-хам, епааа тогаш каде јас згрешив?
 

NIKA

F.B.I (Fausse Bonne Idée)
Член од
11 април 2006
Мислења
791
Поени од реакции
12
Нај слушана ви е МАКЕДОНСКА НАРОДНА МУЗИКА.....која друга музика етолку посакувана и слушана ако не нашава?....ја слушаме у Македонија на секоја свадба, у Бугарија ја слушат дури и има македонски вечери...каде демек играт и пеат бг песни.....всушност пеат НАШИ.... па дури и по нивните свадби само НАШИ песни се пеат....не за друго ами зошто си немат нивна (чалгата не ја сметам за музика).... па у Грција пардон Поранешна Македонска Покраина Грција (ПМПГ)....па сите иселеници наши си ја слушат.... и така.....хахахххахахаха!!!!!!!!!!!!!!
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Колку време постојат Roling stones а колку Тиесто??? Дали некој рок бенд што постои околу 10 години највеќе собрал толку луѓе??? И не ме разбра.И јас мислам дека сега најслушана музика е рокот ама ќе се смени тоа. Се повеќе и повеќе се прави и се слуша електронска музика и за неколку години таа ќе биде на врвот. Рокот си е само рок а со електронска музика може да се преработи секој друг вид на музика.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Колку време постојат Roling stones а колку Тиесто??? Дали некој рок бенд што постои околу 10 години највеќе собрал толку луѓе??? И не ме разбра.И јас мислам дека сега најслушана музика е рокот ама ќе се смени тоа. Се повеќе и повеќе се прави и се слуша електронска музика и за неколку години таа ќе биде на врвот. Рокот си е само рок а со електронска музика може да се преработи секој друг вид на музика.
Тоа ке се смени кога на планетава нема да остане ни еден рок бенд .. значи никад !
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
jas mislam deka rock-ot nikogas ama nikogas nema da se simne od vrvot nikogas...
i ja sum slusal elektronska muzika rap i slicni raboti ama od koga slusnav rock ama vistinski rock svativ so e muzika...
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Тоа ке се смени кога на планетава нема да остане ни еден рок бенд .. значи никад !
Тоа си е твое мислење.Ама у секој случај погрешно е.Ќе има ваљда секад рок бендови ама нема да биде најслушана таа музика.Се мењаат работите така да не гледам зашо и тоа не би се сменило. Факт е дека електронската музика е се поприсутна и за некое време ќе биде најслушана. Тоа е сигурно.Може не ти се свиѓа ама така е.Да не ме сватиш погрешно,немам ништо против рокот.Си слушам и јас од време на време.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
jas mislam deka rock-ot nikogas ama nikogas nema da se simne od vrvot nikogas...
i ja sum slusal elektronska muzika rap i slicni raboti ama od koga slusnav rock ama vistinski rock svativ so e muzika...
А другиве правци у музиката што се ако само рокот е вистинскиот???
Или сакаше да кажеш дека тебе тоа највеќе ти се свиѓа?
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
gledaj ja rekov deka sum slusal pred toa druga muzika duri i ne sum znael deka postoi takva muzika :D:D,ama od koa sum slusnal nekoj grupi sum svatil deka drugoto e voda za rock-ot...
a deka rock-ot nekogas ke go nema toa mislam deka e samo zelba na onie sto ne im se dopagja taa muzika.
ne kazuvam deka e najslusan i deka ke bide zatoa sto jas go slusam tuku toa e fakt i ima mnogu dokazi deka ni malku na rock-ot ne moze da mu se priblizi niedna druga muzika osven bluez i jazz koi moze i se poslusani od nego ama nie ne znaeme bidejki ovie sranja od televizii samo ne trujat so gluposti.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Тоа си е твое мислење.Ама у секој случај погрешно е.Ќе има ваљда секад рок бендови ама нема да биде најслушана таа музика.Се мењаат работите така да не гледам зашо и тоа не би се сменило. Факт е дека електронската музика е се поприсутна и за некое време ќе биде најслушана. Тоа е сигурно.Може не ти се свиѓа ама така е.Да не ме сватиш погрешно,немам ништо против рокот.Си слушам и јас од време на време.
И тоа си е твое мислење ама у секој случај погрешно е .. фората е што ти ја гледаш само електронската музика .. некои техно срања или шознам шо .. да слушаше ти 10 години рок немаше вака да мислиш .. на крај краева и да почне електронската музика поише да се слуша (иако знам дека тоа нема никад да се деси) , увек ке остане срање .. како што и била од увек .. !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom