Дали сексот е преценета активност?

Член од
16 ноември 2007
Мислења
430
Поени од реакции
6
spored mene nema ljubov.mozebi nekogas imalo no sega nema. seksot e toa sto ja odrzuva vrskata. nema seks, nema vrska. po nekoe izvesno vreme i toa stanuva dosadno. pola saat izvezbani pozi. pa pocnuvas da eksperimentiras. mislite deka seto toa trudenje e samo zaradi seksot. ne toa zaradi vrskada. da prezivee. zosto kako sto rekov pogore bez seks nema vrska.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
tupenjevo ti nema vrska...barem spored mene,.... ima vrska bez seks kako sto ima i ljubov bez seks... seksot bi trebalo da e samo logicno prodolzenie na ljubovta ane pricinata za edna vrska ili "ljubov"
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
spored mene nema ljubov.mozebi nekogas imalo no sega nema. seksot e toa sto ja odrzuva vrskata. nema seks, nema vrska. po nekoe izvesno vreme i toa stanuva dosadno. pola saat izvezbani pozi. pa pocnuvas da eksperimentiras. mislite deka seto toa trudenje e samo zaradi seksot. ne toa zaradi vrskada. da prezivee. zosto kako sto rekov pogore bez seks nema vrska.
Lele kolku si greska ej. seksot e biten detal od sekoja vrska, mnogu biten. Megutoa ne mozes da kazes deka se se bazira na sex. Toa bi bilo ako ti ides so devojka podolgo vreme i vie samo se ebete. Vo sekoja normalna vrska osven so imas sex ti razgovaras so partnerot, delite zaednicki momenti, srekni i nesrekni zaedno gledate filmovi i drugi sitnici. i koga ke si zamislis deka nekogas mozebi nema da bides so tvojot partner ke vidis deka bas tie mali no bitni raboti ke ti nedostigaat i bas tie mali raboti te povrzuvaat so partnerot i te teraat da bides so nego.Ne za dzabe site velat deka malite raboti go pravat zivotot ubav. :smir:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
430
Поени од реакции
6
epa aj probaj ti so tvojata devojka da nema sex 2 meseca da vidis dali ke ti opstoi vrskata kakva sto ti e sega
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Да, сексот е преценет.
Ама и со право е преценет. :icon_lol:

Кој што сака нека збори, ама не постои среќна калуѓерка. Ниту неисфрустриран евнух. Сексот, а и способноста за задоволување на сексуалните нагони, е неизмерно важна.

Размисли за тоа на овој начин: да не бил сексот, ти немало воопшто да постоиш. Значи има и филозофско-егзистенцијална важност, меѓу другото. :icon_lol:

Рака под рака со љубовта, сексот е она што си доаѓа со блискоста и го зацврстува односот. Секој човек има потреба од задоволување на природните нагони, а уште ако тоа го прави со личност со кого дели и емоционална поврзаност, тогаш што може повеќе да бара. :icon_lol:

Поентата ти била веројатно дека во денешно време само тоа се бара, а се занемаруваат другите вредности. Не се слагам со тоа. Колку што имаат лужето потреба за физичка блискост, така имаат и за емоционална такоџер. :)
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
430
Поени од реакции
6
Да, сексот е преценет.
Ама и со право е преценет. :icon_lol:

Кој што сака нека збори, ама не постои среќна калуѓерка. Ниту неисфрустриран евнух. Сексот, а и способноста за задоволување на сексуалните нагони, е неизмерно важна.

Размисли за тоа на овој начин: да не бил сексот, ти немало воопшто да постоиш. Значи има и филозофско-егзистенцијална важност, меѓу другото. :icon_lol:

Рака под рака со љубовта, сексот е она што си доаѓа со блискоста и го зацврстува односот. Секој човек има потреба од задоволување на природните нагони, а уште ако тоа го прави со личност со кого дели и емоционална поврзаност, тогаш што може повеќе да бара. :icon_lol:

Поентата ти била веројатно дека во денешно време само тоа се бара, а се занемаруваат другите вредности. Не се слагам со тоа. Колку што имаат лужето потреба за физичка блискост, така имаат и за емоционална такоџер. :)
te obozavam. konecno nekoj da me svati u nenegativna smisla za seksot. toa mi e poentata deka seksto ja ima izgumeno smislata. i denes site samo toa go gledaat.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
tupenjevo ti nema vrska...barem spored mene,.... ima vrska bez seks kako sto ima i ljubov bez seks... seksot bi trebalo da e samo logicno prodolzenie na ljubovta ane pricinata za edna vrska ili "ljubov"
Дефинитвно.

Тоа е тоа што и во претходниот мој пост го кажав.

Сексот е само продложение или врв на некој начин на љубовта.
Не смее да биде причина за врска.Ако единствено нешто што ги спојува двајцата е сексот,тогаш е*бате врската.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
430
Поени од реакции
6
zasto osekjam deka nekoj den ke potpisete peticija da mi izbrkate od forumov:smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Сексот е дефинитвно преценета активност. Она што некои членови летаат во облаци и сметаат дека активноста секс со нив треба да е не знам каква привилегија се лажат. Сексот како активност е ништо друго освен уживање во животот.

Се сложувам, сексот е “само“ продолжување на љубовта, но во кој момент се преминува од обично гледање со некого во љубов? Љубовта се осеќа веднаш, желбата да бидете полрај личноста се вика љубов. Подоцна ќе порасне или исчезне. За да го убрзате процесот, ја препорачувам активноста “секс“. По сексот, многу работи се појасни.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Сексот е дефинитвно преценета активност. Она што некои членови летаат во облаци и сметаат дека активноста секс со нив треба да е не знам каква привилегија се лажат. Сексот како активност е ништо друго освен уживање во животот.

Се сложувам, сексот е “само“ продолжување на љубовта, но во кој момент се преминува од обично гледање со некого во љубов? Љубовта се осеќа веднаш, желбата да бидете полрај личноста се вика љубов. Подоцна ќе порасне или исчезне. За да го убрзате процесот, ја препорачувам активноста “секс“. По сексот, многу работи се појасни.
Of topic: Ова го образложи како Colgate да рекламираш...:vozbud:

Мое мислење е дека има поголема слобода и опуштеност на луѓето во избор на својот партнер, кој покрај другото сексуално ќе бидат "преценети" во нивниот заеднички живот, и семтам дека тоа е нормална работа...
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.866
Поени од реакции
23.680
Да се разбереме ретки се оние во државава кои можат да се пофалат со богат ем разновиден сексуален живот а да не лажат освен некои таканаречени ВИП клиенти на "елитните бордели" таму во оклолината на плоштадот Македонија. И да сексот е еден од приритетите на човековите потреби како и храната. Менталитетот, социјалната стрултура, како и општествените принципи и начела имаат најголемо влијание. Кога би живееле во Амстердам на пример немаше оваа тема да биде толу зборувана или можеби ќе беше ама не од тукашните гледни точки и тематики.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Секс без љубов .. не бива бе!
Не си препишала од наш свет убаво... :) Љубов без секс не бива. Секс без љубов бива. :pos:

Ааааа, извини не те сфатив, сакаш да кажеш не живееме во Амстердам, те разбирам сега да... :zid:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom