13.Горно Лисиче 17 6 1 10 28:34 18
14.Беса 17 5 2 10 25:39 17
15.Гоце Делчев 15 3 1 11 23:35 10
16.Демир Импекс 16 3 1 12 19:47 10
Brat tabelava e cista utka. Slavija izgubi 3:5, i ima 6 pobedi 1 nereseno i 10 porazi. U sport cesto si pisuvaat gluposti pojma nemaat!

676
ne pokazuva nikakva slika samo img..ako neznaes ti rekov addni me na msn jas ke gi hostiram na forumov ako sakas..pozz

Член од
Мислења
30.657
70.693
Da be vidov!
Ilinden ne rasturi so 6:2! Utre od cetiri igrame so BESA i mora da pobedime!

Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
20
Кај очекуваш победа со тој тим!?Во тимот не игра ниеден фудбалер.Играат некои ракометари,пропалици и др.Подобро јас и ти да игравме.

Член од
Мислења
30.657
70.693
Mecot so Besa bese fantasticen. Natprevarot trebase da bide namesten za Slavija. Prvoto poluvreme pomina bez sansi. I na pocetokot od vtoro sok. Besa povede i Albancite nesakaa da go dadat mecot. Togas eden SLAVIJAS vleze u teren i go razmava siptarskiot golman i imase deset minuti prekin. Ali siptarive pak ne popustaa. Togas vleze i nivniot trener(a utakmicata ne se prekina) i im naredi da pustat. Dvajca nivni fudbaleri iznervirani ja napustija igrata. I togas Slavija ja pokaza svojata sila i pobedi so 2:1! :):):)
A delegat bese poznatiot DELCO JAKIMOVSKI:tapp:, i sudijata sudese ofsajd od aut. Ete toa e tretata liga. :):)
Denes ke gi ebeme FORTUNA od cetiri, i ova najverojtno ke bide namesteno!:)

Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
20
Штета што не дојдов тогашка.Бев на работа.Сигурно било интересно,но немала атмосфера.
Денес че праиме добра атмосфера и че го јебемо.:toe:

Член од
Мислења
30.657
70.693
Imase 80-tina gledaci, i atmosferata bese dobra. Gi gagjavme sipcite so kamenja i policijata ne eba:):):):)
I da im cestitam pobeda na LEPENEC. Vo derbito pred 1000 gledaci ja pobedija aracinovska Skendija i se nadevam ke go zacuvaat prvoto mesto!