Голема полициска акција на Шар планина против терористите

Статус
Затворена за нови мислења.

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
.....kaj si be ratni druze ebati slepecot so ne se javis beeeeej,ajde doagaj u zemjava pocnuva da gori ama ovojpat druze barem sejr da gledame i ratni profiteri da staneme...aa so velis ,go slusna onoj hodza sto izjavi ,abe za malce mi izbega od nisan u 2001 ama sum go nacekal kaj kukata so 6 prozori u malino malo znaes za koja kuka ti zboram,kukata na dzavid asani taa golemata nad baciloto.kade sto bese stacionirana pozicijata na (cizma-1)so javuvanjeto od NEON-FIRRE,BACK-POPAJ CALLING.TI TEKNUVA SEA ,ZNAES ZA STO ZBORAM I PRATI MEJL.
ова се вика браќа по оружје:toe:, кој бил горе во воена полиција сигурно ке му текне, а може би и ке се најдеме и ке се обереме како секое враќање од горе што правевме дружби


поздрав
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
МВР пронашло список на кој биле наведени 40 финансиери на криминалната група со име презиме и "донацијата" која ја дале. Вкупната донирана сума изнесува околу 207 илјади евра.
Така се прави кауза. Не со "10 долари че дам", а вака.
 

Attachments

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
МВР пронашло список на кој биле наведени 40 финансиери на криминалната група со име презиме и "донацијата" која ја дале. Вкупната донирана сума изнесува околу 207 илјади евра.
Така се прави кауза. Не со "10 долари че дам", а вака.
so napraja ovie, pojketo 'bekjari' lol. ne bi me cudelo ako se site prvi bracedi
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Вака Римз, се е тоа убаво што го велиш треба почитување на закон. Кој бил 15 години жител на Македонија и не извршил криминал во меѓувреме треба да добие државјанство, иако мислам дека рокот е многу помал.

Сепак има едно голема АМА! Ако јас и ти седиме во Швајцарија (или друга земја) 15 години и добиеме државјанство и после одиме во планина да бараме права и се бориме против швајцарската држава со герилски и терористички акции освојувајќи им села нема да најдеш НИЕДЕН Швајцарец на кој тоа ќе му биде мило, сите ќе не замразат и на секаде ќе потенцираат дека сме ДОЈДЕНЦИ а не вистински Швајцарци.

Да беа косоварите лојални Македонци (што се по пасош како што велиш) никој никогаш немаше ништо да спомне за нив. Ама додека ни шетаат по планини и во земјата која им дала државјанство се прават шерифи и не сакаат ни службениот јазик да го научат нивното немакедонско потекло секогаш ќе биде спомнувано во изразито негативна конотација!

Никако нема да се помирам дека некој кој пред 20-30 години живеел на Косово и нема никакви македонски корени утре да ми прогласува илириди и да обележува мапи на етнички територии. Што не оди не оди.

За другите работи што ги спомна дека имало дискриминација ти верувам и за тоа треба и мора да се разговара ама не преку нишан на пушка.
Поентата ми беше за глупоста што се зборува дека БЦ продавал или намерно дал државјанства на албанско население за да се зголеми бројот. И, да, знам дека рокот е помал, 10 години, ама ај реков 15, мислев ќе мрчат повеќе за тоа, ама уствари никој не е ни запознаен, па повеќето ќутат.

Тоа што ти го зборуваш, си постои закон, си постои мвр, и постојат затвори. Нека проработи системот, немам ништо против. А за потеклото, да бидеме искрени, има и многу македонци што не си го знаат потеклото и уште се во заблуда...ама ај, друга дискусија е тоа.
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
МВР пронашло список на кој биле наведени 40 финансиери на криминалната група со име презиме и "донацијата" која ја дале. Вкупната донирана сума изнесува околу 207 илјади евра.
Така се прави кауза. Не со "10 долари че дам", а вака.
хмм на списокот како што гледам има 3 еура; 5 еура и тн од каде 207 иљадарки јас не знам, новинарска патка највероватно, плус документот може да се користи како доказ, а според закон доказите не смеат да се објавуваат совен на суд.
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Нако, фалат нулите...
една нула една кула, три нули триста кули
ова докажува колку се писмени тие што пишувале, а уште повеќе се неписмени оние што давале.
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
една нула една кула, три нули триста кули
ова докажува колку се писмени тие што пишувале, а уште повеќе се неписмени оние што давале.
абе писмени се тие, само така им одговарало и така напишале

п.с. Дали некој го гледаше клипчето од убиените терористи на Шар Планина на вчерашната емисија на Миленко на Канал5(го имаше и на youtube и на http://www.milenko.com.mk/ ама го имет тргнато...насилно било)
 
Член од
14 септември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
0
Мда

Парламент - не ради, владата - тешко, шамари от ЕУ и НАТО - сакат промени, лугето не издржат.

Опааа - терориситчки напад, држават во опасност, јурииии...

Лугето час по час чекат новини од Тетово, "бизнесот" пак се завртел, кои го ебе за парламент, влада, ЕУ и НАТО, зрелишта и као има мало леб - ајде опет сме ги измамили бирачите и пак сме добили спокојна зима, а напролет - па кој го е.., приватизација ме чака, убрзана, ај наздраве.
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
хмм на списокот како што гледам има 3 еура; 5 еура и тн од каде 207 иљадарки јас не знам, новинарска патка највероватно, плус документот може да се користи како доказ, а според закон доказите не смеат да се објавуваат совен на суд.

a ko sto gledas ima i suma od 2.5....treba da znaci dve ipol evra?
 
N

n/a

Гостин
Парламент - не ради, владата - тешко, шамари от ЕУ и НАТО - сакат промени, лугето не издржат.

Опааа - терориситчки напад, држават во опасност, јурииии...

Лугето час по час чекат новини од Тетово, "бизнесот" пак се завртел, кои го ебе за парламент, влада, ЕУ и НАТО, зрелишта и као има мало леб - ајде опет сме ги измамили бирачите и пак сме добили спокојна зима, а напролет - па кој го е.., приватизација ме чака, убрзана, ај наздраве.
Ti `drugar` ...da si mislis za monopolite na prodazba koi sto gi imate i momentov u Bugarija...a koi sto se zabraneti spored site evropski regulativi.
Da mu ja mislis za tvojata crvena vlada na Sergej ukrainecot...
i na otsustvoto od desna partija koja sto u narednite 10 god ke moze makar i da im se doblizi na socijalisticheskata mladej ot Varna...
Da si mislis za magistrala Trakiq...
za korupciskite skandali i ubistva vo tvojata Bugarija....
i da si ja pruzas cergata kolku sto ti se dolgi nozete...ic da ne se sekiras za ekonomijata i politickata situacija vo Makedonija.
 
Член од
14 септември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
0
a taka de

Ti `drugar` ...da si mislis za monopolite na prodazba koi sto gi imate i momentov u Bugarija...a koi sto se zabraneti spored site evropski regulativi.
Da mu ja mislis za tvojata crvena vlada na Sergej ukrainecot...
i na otsustvoto od desna partija koja sto u narednite 10 god ke moze makar i da im se doblizi na socijalisticheskata mladej ot Varna...
Da si mislis za magistrala Trakiq...
za korupciskite skandali i ubistva vo tvojata Bugarija....
i da si ja pruzas cergata kolku sto ti se dolgi nozete...ic da ne se sekiras za ekonomijata i politickata situacija vo Makedonija.
Ами хич и не се секирам, недргугаре, ама хич, обаче тај меч сме го гледали многу, само актерите различни, и ролите мало по-одиграни кај вас.

А Сергеј црвен, ама на Буш го нарече "Мистер чисти раце", бреј да му се не види, и Буш го изл'гахме.
А инак сите десни кај нас су леви (партии де) и обрнато, ама нема разлика и кај вас како гледам. Абе многу слични станахме пак, чак ме достраша...хи-хи-хи...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom