Голема полициска акција на Шар планина против терористите

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Toa i ne e tolku vazno. Ne znam nisto za tie analizi kako odat. Am bode oci ova:
За разлика од нив, во МВР не можеа да потврдат дека повредениот донесен во скопската болница е Али Красниќи, бидејќи немал лична карта. Полицајците чекале да се освести пациентот за да го прашаат како се вика?!

Da mu piseme na novinarot ? :))
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
136
Поени од реакции
0
Мислам дека сите Албански партии ги оквалификуваа овие луѓе како припадници на криминална група,исто така се и бегалци од затвор што значи дека по нив треба да има и меѓународна потерница и оваа акција против нив е оправдана..
Сега треба да сме будали ако очекуваме дека Албанското население ке го свати ова само како акција над криминалци они веќе сигурно имаат почнато да мислат дека ова е напад врз нив и може да си добиеме репете од 2001
Е сега ме мачи и тајмингот на оваа акција зошто кога власта знае за оваа група веќе подолго време и ова можеше да го споведе кога сака а се одлучи за напад баш денес ден после негативниот извештај од ЕУ дали вака го одвлекуваат вниманието на јавноста од тоа што опозоцијата би направила скандал и галама..нејкам да помислам дека е така ама...како и да е овие луѓе мораа да го јадат кога тогаш и по секоја цена да се сузбијат
...kakvi kriminalci pa neli gi vide u uniformi na uck,e tek sega ke bideuste poloso sega e prasanje na saati a ne na denovi.slusna li kako selanite zboruvaat mesaat spski so nekakov nivni nerazbiliv jazik,sve se kosovari e tuka e losoto,etnicki albanec od makedonija ne pravi problem,,pravat problem albancite od kosovo ,sto znaci,ocigledno imame edna vrsta agresija od nadvor,.a site sto bea ubieni site bea od brodec tetovsko.taka so ovaa akcija policijata se uste ne zavrsila ,sega keim se otvori nov front u tanusevci ,uste poloso,e sega koga dobivme negativni ocenki od brisel sega veke e sve vo nasi race ,znaci treba da bideme odlucni i da ja icistime cela teritorija od zapadniot del na makedonija sto e so teroristicki bandi.
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
...kakvi kriminalci pa neli gi vide u uniformi na uck,e tek sega ke bideuste poloso sega e prasanje na saati a ne na denovi.slusna li kako selanite zboruvaat mesaat spski so nekakov nivni nerazbiliv jazik,sve se kosovari e tuka e losoto,etnicki albanec od makedonija ne pravi problem,,pravat problem albancite od kosovo ,sto znaci,ocigledno imame edna vrsta agresija od nadvor,.a site sto bea ubieni site bea od brodec tetovsko.taka so ovaa akcija policijata se uste ne zavrsila ,sega keim se otvori nov front u tanusevci ,uste poloso,e sega koga dobivme negativni ocenki od brisel sega veke e sve vo nasi race ,znaci treba da bideme odlucni i da ja icistime cela teritorija od zapadniot del na makedonija sto e so teroristicki bandi.
целосно се согласувам, ако не завршиме со тоа сега можеби нема да имаме друга шанса
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Бен Франклин

За сите малодушни овдека, сакам да споделам еден цитат од еден голем човек, пронаоѓач, државник и дипломат, Бенџамин Франклин:
"Anyone who trades liberty for security deserves neither liberty nor security"
Оној кој ја менува слободата за сигурност, не заслужува ни слобода ни сигурност! Запомнете го ова!
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Знае ли некој Албанец да објасни зашто сите селани од Бродец на ТВ збореа српски? Еднаш прашав и никој не одговори. Табу ли е темата? Дали се тоа дојденци од Косово и ако се кога се дојдени?

Дали во Бродец воопшто има Македонски Албанци и ако има во каков сооднос се со Косоварите (ако се потврди дека се дојденци од Косово)?
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Знае ли некој Албанец да објасни зашто сите селани од Бродец на ТВ збореа српски? Еднаш прашав и никој не одговори. Табу ли е темата? Дали се тоа дојденци од Косово и ако се кога се дојдени?

Дали во Бродец воопшто има Македонски Албанци и ако има во каков сооднос се со Косоварите (ако се потврди дека се дојденци од Косово)?
Све се тоа косовари брат, на кои најголемиот издајник, јудата искариотки КГ во содејство со бандитот БЦ им дадоа државјанства! 150,00 државјанства за да тепа јудата на изборите во 1994. А до прва ти и твоите деца ќе се чудат шо да праиме со тие качаци...
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
136
Поени од реакции
0
Све се тоа косовари брат, на кои најголемиот издајник, јудата искариотки КГ во содејство со бандитот БЦ им дадоа државјанства! 150,00 државјанства за да тепа јудата на изборите во 1994. А до прва ти и твоите деца ќе се чудат шо да праиме со тие качаци...
...treba da im se napravi edno golemo SIKTER OD TIE PROSTORI GLEAS BRE KAKVI KUKI IMAAT A TI KE SE GUZVAS U EDEN DVOIPOL SOBEN STAN .PU EBATI DRZAVATA ,AMA ZA SEE KRIV B.C.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.154
Поени од реакции
2.061
Знае ли некој Албанец да објасни зашто сите селани од Бродец на ТВ збореа српски? Еднаш прашав и никој не одговори. Табу ли е темата? Дали се тоа дојденци од Косово и ако се кога се дојдени?

Дали во Бродец воопшто има Македонски Албанци и ако има во каков сооднос се со Косоварите (ако се потврди дека се дојденци од Косово)?
Дали албанците се секогаш должни да дадат одговори на „посупериорнита раса“? Секогаш нешто прашувате, негодувате, се правите дека не можете да ги разбирате другите (мислам - албанците)? А одговорот е многу прост. Само ставете се во нивна ситуација и ќе го имате одговорот. И замислете дека 50 години не сте имале пристап до државните работни места, до образовните институции, до....И чаре? Се разбира, печалба! А каде? Сечење дрва по Белградските улици (еден албански поет дури циницно напиша песна како одговор на српските трвдења дека албанците имале опашки--- можеби тоа било поради тоа што нонстоп носеле секира по тие улици, и тоа им се причинело како опашка)? Или копање канали и милион други физички работи таму? Да,да, и дедо ми (лесна му земја), цел негов живот, таму го минал! И затоа, подобро зборуваше српски одколку македонски! Не дека така сакаше, туку поради тоа што немал избор!!! И сите тие 7 села се познати по тоа дека на печалба оделе во Белград! Затоа аман веќе со тие теории на заговор!
Иако не се чуствувам должен, сепак мислам дека успеав малку да ви ги „просветлам“ можните патишта на вашите теории.
Поздрав до сите „самостојни агенти - поединци“
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
136
Поени од реакции
0
Дали албанците се секогаш должни да дадат одговори на „посупериорнита раса“? Секогаш нешто прашувате, негодувате, се правите дека не можете да ги разбирате другите (мислам - албанците)? А одговорот е многу прост. Само ставете се во нивна ситуација и ќе го имате одговорот. И замислете дека 50 години не сте имале пристап до државните работни места, до образовните институции, до....И чаре? Се разбира, печалба! А каде? Сечење дрва по Белградските улици (еден албански поет дури циницно напиша песна како одговор на српските трвдења дека албанците имале опашки--- можеби тоа било поради тоа што нонстоп носеле секира по тие улици, и тоа им се причинело како опашка)? Или копање канали и милион други физички работи таму? Да,да, и дедо ми (лесна му земја), цел негов живот, таму го минал! И затоа, подобро зборуваше српски одколку македонски! Не дека така сакаше, туку поради тоа што немал избор!!! И сите тие 7 села се познати по тоа дека на печалба оделе во Белград! Затоа аман веќе со тие теории на заговор!
Иако не се чуствувам должен, сепак мислам дека успеав малку да ви ги „просветлам“ можните патишта на вашите теории.
Поздрав до сите „самостојни агенти - поединци“
...znaci po tvoe i makedoncite muslimani od mogorce,rostuse,i od cel dolno rekanski kraj,od zapadniot del na makedonija sto pretezno idat vo italija na privremena ,i koga ke se vratat znaci po tvoe treba da zborat ITALJANSKI,ama sepak oni si zborat na MAJCINIOT SVOJ JAZIK MAKEDONSKI i ne bidi tolku plitok vo pametot.:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :toe:
 
Член од
28 септември 2007
Мислења
215
Поени од реакции
0
Со ова не се согласувам.
Мислам дега најголема грешка беше тоа и во 2001, тоа што новинари известуваа за се.
Зошто мислам така.
Не ми е логично МВР организира полициска акциа а од страна имаш новинари кој дробат цело време колку полицајци се пуштени на терен со какви возила што планираат кого бркаат, уште фалат и позициите на кој се движат да ги објават. Е баш за вчерашната акција незнам на кои вести имаше информација дака нашите со светлосни сигнали кумуницирале. Па добро бе дали е тоа нормално таква информација да објавиш.
Јас мислам дека тоа треба да биде во најголема тајност такви акции кога се планираат. Невикам да не се известува ама од кога се ќе заврши, не ове уште се се тргнати на вести оптеретиле се спрема вооружена акција, незнам што да кажам:toe:.
Мислам дека не си ме разбрал. За новинарите мислев да се пуштат после акцијата. Сигурно не мислам дека треба новинари да се пуштат додека трае акцијата. МВР во 15 или 16 објави дека акцијата е завршена а новинарите ако не грешам се пуштија дури доцна вечерта или другиот ден сабајле.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Све се тоа косовари брат, на кои најголемиот издајник, јудата искариотки КГ во содејство со бандитот БЦ им дадоа државјанства! 150,00 државјанства за да тепа јудата на изборите во 1994. А до прва ти и твоите деца ќе се чудат шо да праиме со тие качаци...
Samo edna prikazna za vi kazam, od moeto semejstvo.

Dedo mi, lesna mu zemja, ziveel vo Skopje eheeeej od koga. Godina tocno stariot ne znaeshe tocno da kazhe, deka normalno mozhe samo da kazhe koga se rodil, a ne prethodno negovite koja godina. Nejse, nema veze. Se borel tipot protiv germanci, bugari, srbi, shto ti ne drugo. Bil vo JNA, i toa ne obicen vojnik, tuku imal cin. I op, ete ti ja 1991va, nezavisna Makedonija, i tipot nema drzhavjanstvo. Kje umreshe bez nea. Herojot (spored mene, i za mene) pocina vo 2007ma. Drzhavjanstvo dobi nekade posle 2000ta godina, dali 2004ta ili 2005ta, nema veze. Point is, Svetovid Druzhe, BC dade drzhavjanstva na tie shto gi zasluzija. Nekoi ushte cekaat na tie drzhavjanstva. Si postoi zakon za taa rabota kraj kraeva. Neka se napravi revizija na site so drzhavjanstvo. Kolku shto go znam jas zakonot, 15 godini dokolku ziveesh vo makedonija, dobivash drzhavjanstvo. ZAKON! USTAV! na R. Makedonija taka glasi. E sega, dokolku nekoj od 1991va, do deneska, zivee vo R. Makedonija, bez razlika dali doshol od Kosovo ili od kade, ZASLUZUVA drzavjanstvo. Se slozuvash?? Za da bideme PRAVNA drzhava, da pocituvame ZAKONI, treba da im se dade drzhavjanstvo.

Ali f*ck me if i'm wrong. Moe mislenje. Jas veruvam vo pravda. A toa za dedo mi, vistina e. Pa analiziraj malce. Vo pravo e Eko1, i jas kako Albanec sum go jadel stapot vo razlicni situacii poradi toa shto ne mi zavrshuva imeto na SKI....te ispit sum padnal, te ova te ona, ama na nieden makedonec chvorki ne sum mu maval po glava poradi toa.

Minatoto ne za dzabe se vika minato, pominalo. Idninata pak, tek toagja.
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
136
Поени од реакции
0
znaci ti si star skopjanec toa sakase da kazes ..aa .....a da ne imas dvojno drzavjanstvo ....aa?a ako si star skopjanec kazi koj bil najgolemiot svaler vo skopje ?
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Leleeee! Ama oruzje ima zapleneto ej!
-zaplenetoto oruzje e dovolno da se zavladee so celo Tetovo! -Nezam koj ja dade izjavata. Ama od snimkite strav me fati! Za ona im trebaat 3 shleperi za da gi preneset site tie zolji, rachni topovi i shto li ushte ne! STRAVAAA!:vozbud:
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Leleeee! Ama oruzje ima zapleneto ej!
-zaplenetoto oruzje e dovolno da se zavladee so celo Tetovo! -Nezam koj ja dade izjavata. Ama od snimkite strav me fati! Za ona im trebaat 3 shleperi za da gi preneset site tie zolji, rachni topovi i shto li ushte ne! STRAVAAA!:vozbud:
и после толку запленето оружје ај некој нека речит дека не заслужија тоа што го добија(посебно 8те трупови)
замисли со тоа оружје што се би можеле да направет
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom