Голема полициска акција на Шар планина против терористите

Статус
Затворена за нови мислења.

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
Sto da gledame ?
Kako izvestajot od EU nikoj ne go komentira.
Ovaa grupa se znaese kade e (bravo za akcijata) ama se cekase za akcijava namerno ili ne ?:toe:
Toa e toa.
Браво, иначе вестите беа ко шо треба, демантираше министерката за "елиоптерот"...
Вака треба без новинари, динг динг (вака се спроведуваат законите).

:smir:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
едно имам да кажам, секоја чест за полицијата за изведената акција, сепак мислам има уште многу многу како овие што се загинати, или уапсени. :)
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
e da si ziv i zdrav. ko gi macea decata pred nekoja godina tie pederite vasi "borci za prava" gi slavevte ko heroi (a sekoj normalen znae deka Ahmeti e so tapija bolen vo umot, i deka pokjeto "komandanti" vi se narkomani)

togas vi rekoja nekoj lugje "ne ripajte, oti ke ve boli gazot i vas"

boli?

uste ke boli

citaj go mojot prv post, i ako imas tro um vo glata, prvo trcaj kaj familija i rodnini, da im kazis so ogan da ne si igrat, a posle trcaj do prvata makedonska kukja, i pobaraj procka.

togas mozi ke te cenam ko coek. a ako mnogu djav-djav, citaj go postot moj ;)

ili ke soberite um, ili ke vi go soberime. ama decatanema da mi rastat so stalni zakani "da ne se sluci 2001"

ili ke bidite LOJALNI gragjani na Republika Makedonija, a to podrazbira pocituvanje na ustavno-pravniot poredok, i normalno, plakjanje Danoci, ili ke plivate ;)

Sto znaci ova sega???
Zarem tolku ste zedni za vojna???
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Браво, иначе вестите беа ко шо треба, демантираше министерката за "елиоптерот"...
Вака треба без новинари, динг динг (вака се спроведуваат законите).

:smir:
курот да ми го јајш.

се извинувам шо немам Х употребено,кога би употребил цел контекст на реченицата би се сменил.
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
КФОР – не е соборен македонски хеликоптер на косовска страна

Скопје.Приштина /07/11/ 14:36

КФОР демантираше денеска дека хеликоптер на македонската полиција е соборен на косовската страна од границата.

„Немаме информација дека е соборен македонски хеликоптер, барем не од косовска страна“, изјави попладнево за Макфакс, Валери Клер заменик портпарол на силите на КФОР.

Клер додаде дека не запознат кој е изворот на информацијата дека македонски хеликоптер бил наводно соборен на косовската страна од границата.

„Ние не сме сигурни што се случува на македонската страна од границата, но од косовска страна нема ништо. Располагаме со истите информации за престрелки меѓу македонската полиција и вооружени банди“, соопшти Клер.

Информацијата за наводно соборен хеликоптер денеска за Макфакс ја демантираше и портпаролот на косовската полиција Ветон Елшани.

„Полицијата дополнително го пребара подрачјето околу границата и нема информации дека е урнат хеликоптер“, изјави Елшани.

GLEDAJ KANAL 5
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
курот да ми го јајш.

се извинувам шо немам Х употребено,кога би употребил цел контекст на реченицата би се сменил.
Оп, 2 недели бан.

Сам на себе го јадел, сам на себе го јадел...
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
курот да ми го јајш.

се извинувам шо немам Х употребено,кога би употребил цел контекст на реченицата би се сменил.
Мало Шпонче седи си во импровизираниот дом (подрум) и продужи со читкање на форумов. Повеќе работи ќе научиш тука, него надвор да беше сеа.
И Манер Винела:vozbud:(без нервози)

поз
 
Член од
10 септември 2007
Мислења
184
Поени од реакции
1
jas sum od Tetovo i da vi kazam denes ne bese nisto strasno :) t.e. ja ne ni znaev deka ima nekakva si policiska akcija nad mojot grad:) ali sepak iako nekoi mislat deka ovaa grupa nema vrska so teroristite na ONA,ANA i sl se lazhe i mislam deka ovoj poteg ke donese pogolemi nemiri ali vreme e da se reshi vekje ednas
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Вака треба без новинари, динг динг (вака се спроведуваат законите).

:smir:
Toa DA, edno golemo DA. Kako u stara dobra vremena. I volku vesti e mnogu. Stura info. e dovolna. Uapsena grupa kriminalci..bla bla, ima zaginato 2... i zdravo. Aj sega im e opravdano mora malku da se zataska Brisel od vcera.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.476
Поени од реакции
47.450
Мислам дека сите Албански партии ги оквалификуваа овие луѓе како припадници на криминална група,исто така се и бегалци од затвор што значи дека по нив треба да има и меѓународна потерница и оваа акција против нив е оправдана..
Сега треба да сме будали ако очекуваме дека Албанското население ке го свати ова само како акција над криминалци они веќе сигурно имаат почнато да мислат дека ова е напад врз нив и може да си добиеме репете од 2001
Е сега ме мачи и тајмингот на оваа акција зошто кога власта знае за оваа група веќе подолго време и ова можеше да го споведе кога сака а се одлучи за напад баш денес ден после негативниот извештај од ЕУ дали вака го одвлекуваат вниманието на јавноста од тоа што опозоцијата би направила скандал и галама..нејкам да помислам дека е така ама...како и да е овие луѓе мораа да го јадат кога тогаш и по секоја цена да се сузбијат
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom