Голема полициска акција на Шар планина против терористите

Статус
Затворена за нови мислења.

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
8
Ги прочитав сите мислења до сега по темава и гледам две работи:
1. Простотијата не стивнува никогаш! и
2. Интелегентните особи секогаш ќе се поддржуваат (без разлика на вера, националност, пол или раса) - Ова е држава и секој кој не ги почитува законите ќе биде казнет.
Нема повеќе место за криминал. Се знае кај им е местото на криминалците.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Dobro be, aman, mora sekoja tema da se posere od maloumni komentari i maloumnici koi pisuvaat kolku da im se broi. Zimi se, koga ke zbesnam, pa zalepam banovi, levo i desno ke delam i kaj treba i kade ne treba.

Moze nekoi temi bez gnasenje, bez kretenluk, tuku da ima normalni diskusii so normalni diskutanti, na politika???

Inaku, ne e biten helikopterot, Tri neka padnat, greota za pilotite doduse.

Vazno e sto povtorno edni isti strui, koristejki gi kriminalnite elementi koi gi ima nasekade, ama so najmalku um, vo Kosovo i Makedonija, se obiduvaat da go destabiliziraat regionot, a so toa i nasata Evroatlantska integracija, koja ionaka e na najkllimavi noze dosega, a se so cel da se vrtat na vlast.

Isti scenarija, isti karakteri, a glupata vlast dozvoluva.

Na, ene vi go Branko i Alji, pa krsete glava so niv, fit fidelija da fatat.
Koga na covek um ne mu doagja, jebiga.
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Ех колку е се проѕирно.... знаев дека ке има тема... знаев дека ке има прости... знаев дека ке има паметни... све знаев.... реков нема да коментирам.... но ете мора.... да остане во архива.

Како прво и основно... за секој криминалец важи истото... казна според кривичното дело што го направил... зема оружје да се брани... ке го убиеш.. и точка.

Искрено, методот според кој што сето ова се направи многу ме иритира.

Јас лично знам и сум видел каква прекрасна обука имаат нашите специјалци (кога велам нашите кажувам за специјалците на РМ) и знам дека тие можат кого сакаат од каде сакаат да го фатат со минимално "кревање прашина".

Самиот старт, значи хелихоптери... тенкови... хермелини... и тнт можеби и немаше потреба да се користат... ако веќе се работи за апсење на една група криминалци (сигурно не биле 150).

Јас гледав вести на ALSAT накај 13,00 часот.... таму имаше телефонски јавувања од селаните.... двајца од нив кажаа дека при апсењето хермелините поминале над паркираните коли на цивилите.... било пукано на џамијата од хелихоптер... дека еден 16 годишен дечко бил убиен... и дека селото го гранатираат...

После гледав вести на Сител во 18,00... таму кажаа дека се било готово.... дека повредени цивили нема... дека сите се ухапсени... и дека криминалците во паника почнале да се облекуваат како жени и да влегуваат во куќите на цивилното население.

Трагично е тоа што читам секакви некакви коментари од "детски умови".... трагично е тоа што сеуште паѓаме во истите замки и филмови како и секогаш.... па побогу дајте еднаш освестесе се.... филмот е секогаш исти... малку главните улоги се менуваат.... но статистите се секогаш исти (т.е. ние граѓаните на РМ).

Јас сум, и секогаш ке бидам Албанец. Тоа мене не ми смета, јас не се поистоветувам со никого.... посебен сум... уникатен сум... бидете и Вие, не дозволувајте еден "Нацист".... или една Јанкулоска.... или еден потпарол на НАТО да ве "уфилма".... бидете луѓе... и кажете дека жалосно за сите тие што се повредиле или починале а немале никаква врска со било кој криминалец.... и молете дека било која наредна акција ке има колку што е можно помала "Колатерална штета".

ПС: Ставете и некој клип од SWAT... а не само од МК2001.
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
136
Поени од реакции
0
Ех колку е се проѕирно.... знаев дека ке има тема... знаев дека ке има прости... знаев дека ке има паметни... све знаев.... реков нема да коментирам.... но ете мора.... да остане во архива.

Како прво и основно... за секој криминалец важи истото... казна според кривичното дело што го направил... зема оружје да се брани... ке го убиеш.. и точка.

Искрено, методот според кој што сето ова се направи многу ме иритира.

Јас лично знам и сум видел каква прекрасна обука имаат нашите специјалци (кога велам нашите кажувам за специјалците на РМ) и знам дека тие можат кого сакаат од каде сакаат да го фатат со минимално "кревање прашина".

Самиот старт, значи хелихоптери... тенкови... хермелини... и тнт можеби и немаше потреба да се користат... ако веќе се работи за апсење на една група криминалци (сигурно не биле 150).

Јас гледав вести на ALSAT накај 13,00 часот.... таму имаше телефонски јавувања од селаните.... двајца од нив кажаа дека при апсењето хермелините поминале над паркираните коли на цивилите.... било пукано на џамијата од хелихоптер... дека еден 16 годишен дечко бил убиен... и дека селото го гранатираат...

После гледав вести на Сител во 18,00... таму кажаа дека се било готово.... дека повредени цивили нема... дека сите се ухапсени... и дека криминалците во паника почнале да се облекуваат како жени и да влегуваат во куќите на цивилното население.

Трагично е тоа што читам секакви некакви коментари од "детски умови".... трагично е тоа што сеуште паѓаме во истите замки и филмови како и секогаш.... па побогу дајте еднаш освестесе се.... филмот е секогаш исти... малку главните улоги се менуваат.... но статистите се секогаш исти (т.е. ние граѓаните на РМ).

Јас сум, и секогаш ке бидам Албанец. Тоа мене не ми смета, јас не се поистоветувам со никого.... посебен сум... уникатен сум... бидете и Вие, не дозволувајте еден "Нацист".... или една Јанкулоска.... или еден потпарол на НАТО да ве "уфилма".... бидете луѓе... и кажете дека жалосно за сите тие што се повредиле или починале а немале никаква врска со било кој криминалец.... и молете дека било која наредна акција ке има колку што е можно помала "Колатерална штета".

ПС: Ставете и некој клип од SWAT... а не само од МК2001.
...DRUZE eve jas ,jas nego osporuvam deka si ti albanec za mene si eden obicen covek,i nisto poise ne mi preci sto si po vera i po nacionalnos ,bidi ako sakas i bantu crnec ,bitno e koga ke sedneme na kafe kafeto so slast da go pieme ja bi ti dal eden predlog aj da se sobereme i da im vlezeme u parlament na onie supacine i puzder da gi napravime ,toa tie krajnata solucija ,e togas ke cvetaat rozi ,tolku mozam da ti kazam ,a i mene mie do K**ceno.ama bas sve .pozdrav prijatelju.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
Е.У. не сака да не прими тоа е очигледно , мисли дека може да крои на балканот како што сака . Криминалци се знае каде треба да бидат , имаме закон . А, ако се работи за нешто посериозно , тогаш Албанците не треба да ја малтретираат МАКЕДОНИЈА доста ни беше глупости ! како ќе посееш така ќе жнееш !
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
136
Поени од реакции
0
jas sum od Tetovo i da vi kazam denes ne bese nisto strasno :) t.e. ja ne ni znaev deka ima nekakva si policiska akcija nad mojot grad:) ali sepak iako nekoi mislat deka ovaa grupa nema vrska so teroristite na ONA,ANA i sl se lazhe i mislam deka ovoj poteg ke donese pogolemi nemiri ali vreme e da se reshi vekje ednas
..edno golemo bravo za odgovorot samo nemo da begas kde ke stgnues pogotvo vo skopje ,ima tamo da bides a nie ke dojdeme drage volje,a jas imam pricina da dojdam ,za SRCE ME BOOLI KE UNRAM JANDR MAMO
OD MERAK ZAA TRPAANA,OD MERAK ZA TRPAANA.
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
26
Секој ден се слуша пукање во Чаир па што треба да даваат се тоа на вести?Нема потреба за паника се дур се изолирани инциденти и групи.Но ако се здружат тие групи тогаш би имало проблеми.Сепак мислам дека меѓу нив исто постои омраза и конкуренција па нема да се случи нешто поголемо.
Да не си згрешил нешто? Тоа се свадби море....какви изолирани инциденти :pos:
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Е.У. не сака да не прими тоа е очигледно , мисли дека може да крои на балканот како што сака . Криминалци се знае каде треба да бидат , имаме закон . А, ако се работи за нешто посериозно , тогаш Албанците не треба да ја малтретираат МАКЕДОНИЈА доста ни беше глупости ! како ќе посееш така ќе жнееш !

Е тука си во право, ЕУ сигруно нема да не прими поради две клучни причини:

1. Се додека има вакви како тебе;
2. Се додека не научиш да зборуваш чисто македонски.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom