Голема полициска акција на Шар планина против терористите

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 ноември 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
Абе каква паника, тоа сигурно некој правел свадба, што знае дете што е метак :)
hahaha kolku znam ja za metaci ti nemas pojma.
a od drugata strana imam i drugari od shar i mi kaza deka policijata sakale da odi vo popova shapka i tie gi napadnale vo shipkovica ili nekade podaleku neznam tocno kade. za ova ti kazam.
 

kla

Член од
8 ноември 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
Па Утрински одамна е весник кој според квалитетот е еквивалентен на тоалетна хартија.

Пази каква информација пласираат:

- "неофицијално"
- "бил погоден, ама минал без посериозни оштетувања" (ват д фак?)

Ова второво што треба да значи? Бил погоден од мува во лет? Ако нема посериозни оштетувања, значи не е погоден.

Има една тема на форумов за ретардирани новинари.
mozebi se retardirani novinarite, ama so sigurnost moze da ti kazem, deka helikopter e urnat. toa go znam od 9 sabajle:wink:, koga vije neste ni znaele sto se slucuva ovde. pa sega ti veruvaj ili ne, toa e tvoja rabota
 
N

n/a

Гостин
mozebi se retardirani novinarite, ama so sigurnost moze da ti kazem, deka helikopter e urnat. toa go znam od 9 sabajle:wink:, koga vije neste ni znaele sto se slucuva ovde. pa sega ti veruvaj ili ne, toa e tvoja rabota
U rop ti qifsha...:vozbud:
Do ta mushoj ne se folish shum!

I eve...i da e butnat helihopter?Nesto ke se smeni? Razlicno ke bide?
Koj ke bide u dobit?

Mislis deka eden takov tresok kakov sto se slusa koga ke padnat 10 toni zelezo nemase da se cue?
Ili deka toa novinarite nema da se dovlecea od sekade da go snimat...

Helihopter pa helihopter...paaa...dosada Bozja. :tapp:
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
aako se kaze deka helikopterot e urnat togas zamisli kakva panika ke bide. Jas istoto go znam od sabjle deka taka e akcijata pocnale vo 5 casot sbajle a pocnale od mestoto na zicara od 4.30 sabajle dva helikoptera minale niz seloto prshevce i pokraj poroj da odat pozadi brodec posle 7.30 se vrakase samo eden helikopter i minale na istata strana
 

kla

Член од
8 ноември 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
Доброорганизирана терористичка група?

Аха, а затоа ли ти си толку тажен? :smir:
zaso da bidam tazen. grupata na Lirim Jakupi nacistot, e gore, vo okollinata na brodec :smir: ... mislis deka so ova denesnoto zavrsil sve a? idi google.com i prebaraj za lirim jakupi, pa ke vidis, vsusnost koj e toj. negovata odmazdata tek dogja.:nesum:
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
mozebi se retardirani novinarite, ama so sigurnost moze da ti kazem, deka helikopter e urnat. toa go znam od 9 sabajle:wink:, koga vije neste ni znaele sto se slucuva ovde. pa sega ti veruvaj ili ne, toa e tvoja rabota
of of amaaaaan... brat sto pati ni kaza do sea. ti vervame. mojs mirno da spies. kako ne ti zdosade so toj helikoptero. znajme deka nejkite da zvuci tolku tragicno kolku so e za vas, ama...to e
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Лелеее...хеликоптер па хеликоптер, инат еј :)

И каква паника ќе биде? Ко атомска бомба да паднала.

Еве, по претпоставка (за да ти се напраи ќеифот) да кажеме дека бил урнат. И?
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
okolu 3:15 se slusat pukanja vo tetovo ke vidime dali ke objavat nesto utre eve sega gi slusam.i se slusat dobro
 

kla

Член од
8 ноември 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
U rop ti qifsha...:vozbud:
Do ta mushoj ne se folish shum!

I eve...i da e butnat helihopter?Nesto ke se smeni? Razlicno ke bide?
Koj ke bide u dobit?

Mislis deka eden takov tresok kakov sto se slusa koga ke padnat 10 toni zelezo nemase da se cue?
Ili deka toa novinarite nema da se dovlecea od sekade da go snimat...

Helihopter pa helihopter...paaa...dosada Bozja. :tapp:
abe ti znes kolku e daleko brodec od tetovo? povekje od 20 km. i sega ti prognoziraj, dali bi se slusal ili ne. imaj na predvid deka novinarite do 16 casot bile dole vo tetovo, a helikopter e srusan vo 8 i nesto
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
zaso da bidam tazen. grupata na Lirim Jakupi nacistot, e gore, vo okollinata na brodec :smir: ... mislis deka so ova denesnoto zavrsil sve a? idi google.com i prebaraj za lirim jakupi, pa ke vidis, vsusnost koj e toj. negovata odmazdata tek dogja.:nesum:
Епа, вакви изјави не се толерираат.

Јас губам два саати во дискусија со тебе, надевајќи се дека имаш барем малку мозок и дека како нормален ќе ја сфатиш поентата на дискусијата, за на крај да се покажеш во вистинско светло.

Најди си друг форум, дискусијата за тебе тука е завршена.
 

kla

Член од
8 ноември 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
Лелеее...хеликоптер па хеликоптер, инат еј :)

И каква паника ќе биде? Ко атомска бомба да паднала.

Еве, по претпоставка (за да ти се напраи ќеифот) да кажеме дека бил урнат. И?
abe k*** mi boli. samo da znaes, da ne te laza gordana. a i vije da ne se lazete sami sebesi :wink:
 

kla

Член од
8 ноември 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
Епа, вакви изјави не се толерираат.

Јас губам два саати во дискусија со тебе, надевајќи се дека имаш барем малку мозок и дека како нормален ќе ја сфатиш поентата на дискусијата, за на крај да се покажеш во вистинско светло.

Најди си друг форум, дискусијата за тебе тука е завршена.
:smir:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
abe k*** mi boli. samo da znaes, da ne te laza gordana. a i vije da ne se lazete sami sebesi :wink:
Ако де, мене уште повеќе ме здоболе таквото, маската паѓа, вистинското лице се покажува. :smir:

Само со такви изјави од поединци како тебе губат и останатите кои се за соживот.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
kla и smooking_kills искрено кажано делувате како тинејџери кои сте поаплени по оружје, па сега се ви е интересно и сакате само повеќе да се пука за да гледате, ај таму малку радувајте се на слики од интернет од други конфликти во светов, а оставете дома да има мир и ред, без да имате страв и вие и вашите блиски, да ради негови лични профитерски пориви горенаведениот нацист не ви дојде дома, и на сите не ви впери пушка во глава и ве услови деека сите ќе ве убие ако не кооперирате со него.
А ако мислите дека на ваков начин ова легитимна полициска акција, каде што треба да се приведат бегалци од затвор кои се ектремно опасни ќе изфорсирате конфликт почнувајќи го со медиумска вој, тешко се лажете бидејќи многу сте слаби во тоа, бидејќи веќе сите оттрпнаа и знаат дека во вакви случаи има само намерни шпекулации и дезинформации кои се дел од специјалната војна, односно медиумската војна.
Жал ми е но форумов има доста членови така да ако има загинати од страната на полицијата сигурно ќе се најде некој што е близок да одма да каже.
Таков до сега не се најде, само сте вие кои само хиперболизирате некои работи, а прикаската кажана само од една страна не се смета за релевантан, за тоа што е точно а што не е точно што кажува.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom